Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (144)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Adema - ultimu` mail e cel trimis de mine cu 2006 care ne aduce noroc, ca si 2004 ne-a adus, deci anii pari sunt cu noroace Sanatate lui Codrut !!!




_
Daria & Giulia (2004 08 16)
VENITI LA BAZAR SA-L AJUTAM PE ALEX !
Sarbatori fericite !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Si io-s tot la munci.
Ma agit de azi dimineata, dar sper ca am terminat cu toate, de-acu vreau sa ma fac ca lucrez doar.
Un Craciun fericit la toata lumea si un an cu multa sanatate.
Mai bantui pe-aci...

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
Dec 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua si de la mine!

Am apucat sa citesc din urma asa ca urez si eu Sarbatori Fericite tuturor fetelor care nu mai intra pe forum sau care sunt deja pe drum - multa sanatate, fericire si tot ce va mai doriti!

Nicole, tare imi pare rau sa aud ca si acum, in preajma sarbatorilor ai avut necazuri - multa sanatate tatalui tau!
Cu repartitoarele nu stiu ce sa-ti spun - noi avem 4 camere si intr-o luna am consumat 2000 de unitati adicatalea echivalentul a 5 mil lei...

Bunny, ce bine ca mai auzim si de tine! Multi pupici !

Daria, Giulia nu e singura care sta linistita in scaun - si Stefan sta timp indelungat atunci cind am eu treaba de ex. - mai miriie, dar isi face de lucru acolo si nu incearca sa se ridice in picioare sau sa iasa din el... Problema este ca, desi sta acolo, nu prea mai vrea sa manince, asa ca noi nu avem problema cu alergatul cu mincarea dupa el (sincer, cred ca nici nu as putea...) - ii duc lingurita la gura si el scutura capul, stringe gura, protesteaza si abia cind sunt la capatul rabdarii deschide gura si infuleca... Sper ca e doar o faza... scurta...

Azi nu stau mult - dupa prinz ma indrept spre casa asa ca vreau si eu sa va urez un Craciun Fericit, cu daruri multe si masa imbelsugata!




Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

mamagiuliei, nu am primit nici un mail de la tine! Doar PM-ul la care ti-am raspuns.

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Daria, acu' am vazut mesajul tau...
Cum se impaca fetele ?...Of, of, mai, mai...As putea sa scriu un roman ...
Da, Alessia o imita pe Feli la absolut orice...si la rele dar si la bune...mai putin la mofturile la mancare...Felicia e o sclifosita in aceasta privinta, pe cand Alessia nu...Si nu numai atat, si Felicia o imita pe Alessia uneori ... Acu' ce sa-ti zic, Felicia nu face mari nazdravanii, doar mici obraznicii si muuuulte manifestari de personalitate care uneori nu se potrivesc cu ce vrem noi...Problema in momentul de fata e cearta pe jucarii...cum pune mana Feli pe ceva cum vrea si Alessia...uneori ii cer Feliciei sa cedeze, alteori incerc sa-i distrag Alessiei atentia cu altceva si se lasa cu scandal , iar in ultima vreme am inceput sa le mai las sa se descurce si singure...Ce imi place e ca i-am spus Alessiei ca daca vera ceva sa spuna "te rog " si acum daca Felicia ii spune "te rog" ii da imediat chiar daca cu doo secunde inainte urla ca e al ei...Eu sper sa se inteleaga bine intre ele cand vor mai creste...si ma tot gandesc cum sa fac sa le cultiv prietenie si o oarecare complicitate intre ele...ca dragoste e cu carul, juma' de zi si-o petrec pupandu-se si spunandu-si "bi bec", adica te iubesc...
Cum rezist ?..Pai eu o am pe mama care ma ajuta foarte mult cu fetele si mai e si sotul meu care ma ajuta si el cu fetele cand e acasa...Stiu, sunt norocoasa...
Hei...sper sa nu se sperie nimeni din cauza a ceea ce am spus si sa zica ca nu mai face bbdoi....eu nu regret ca am doua, cand ma uit la ele si ma gandesc ca sunt ale mele m-i se umple sufletul de bucurie ...

Adema...sanatate tie si lui Codrut...nu am stiut ca aveti probleme de sanatate...sper ca e vorba doar de o raceala banala si nu ceva mai grav...

Ina- cum e la Brasov ?...Trimite-ne si noua o poza cu zapada de pe munti ca noi nu avem sanse anul asta sa ajungem pe acolo...Si mai povesteste-ne de Raducu...


Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

La Brasov ninge de cate zile. E totul alb si frumoooos. Maine sper sa apucam sa iesim cu radu cu sania.
Acu stau in birou la caldura si ascult colinde iar afara ninge ca-n povesti...

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
Dec 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Cine zicea de bocit, mamalugiulia? Uf, ce-ash mai boci shi io, da is makiata shi mai tre sa ies afara, n-am kef sa ma retushez dupa descarcare
Am pus-o pe maimutza asta sa doarma, ca-i topita de somn, o ora m-am kinuit cu ea, n-are stare frate, exact vierme neadormit!!! Uf, imi venea sa dau cu ea de pamint!! Ba vrea apa, papa, kaka, cinta, scuipa, face brum brum cu degetu la buze, vorbeshte, tzipa, miauna, ce mai, tot tacimu!! Acu mishuna amindoi p-aci, nu mai culc pe nici unu, shi deseara devreme la 7 juma la nani, sa stau shi io cu consortu la un vin fiert, ca facem 3 ani oficiali de casnicie shi cre ca miine ii las de dimi p-amindoi cu el shi plec la shopping, sa ma binedispun, bine ca a adus consortu din Ro sarmale de la mama, is congelate, miine le bag in oala, fac o friptura, iau o praji shi stau cu kuru-n pat, ce pana mea, ca mi-a ajuns!
O zi buna shi voo

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Vad c-o pagina in urma se lauda o fata ce bine se-ntzeleg puii, shi-ai mei la fel, cin nu se bat shi se cearta, adeka juma de zi, citeodata shi-o zi intreaga, de-mi vine sa-i dau cap in cap noroc ca-mi trece cin ii vad ce frumos se joaca- atunci cin nu kiraie, evident

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

iren, la multi ani si la cat mai mult vin
daria, pupici, mi se mai intampla si mie sa rabufnesc, dar la cat stau acasa acum, nu mai am cand...
simona, s-o conduceti cu placere si grija, frumos cadou
sarbatori faine fetelor care au plecat saui nu mai intra pe aici
io-s adormita rau, mai intru la pranz
pupicei la toata lumea
ps auzi, bey, andreea, da' nu mi-ai zis ca florin e vedeta, ce cauta la teveu maica?


philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

da da...chiar vroiam sa intreb...AndreeaB,
ce cauta sotzorul tau la tivi?

roxana, unde esti?...au iesit prajiturile?

iren, asa a fost si fi-mea azi cand am dus-o la culcare....calare pe mine si facea ca toate alea pana a adormit.Multi ani in casnicie!!

Mergi la inceput