Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Si vrei sa il lasi sa doarma singurel din luna martie?

si pe mine ma bantuie acelasi gand dar a pe langa mine persoane (nu, nu soacra...cumnata!! (mai rau ca o soacra) ) ...spune ca e muult prea mica sa doarma singura in camera ei....ca de pe la doi ani incolo.....dar vad eu cum ii combin---pe ea si pe sotul meu care se uita in gura ei.HM!!!

Irina si buburuza Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am completat si la noi...

Cred ca o sa ma ingras de Craciun...ca asa prajituri bune avem....mmmmhhh.

Daca mananc ceva si sunt cu Petra in brate, efectiv ii curg balele si mesteca. Cred ca deja stie ea ceva. In ianuarie o sa papam suculetz (spe sa am lapte bun pana atunci)

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Fetelor ..ati trecut careva la pampersi nr.5? ca pe mine ma bate un gand..de cateva zile observ dupa ce il schimb ca i se imprima cam tare elasticul de la pampers nr.4 pe piciorus si il strang.
Cred ca o sa probam un pampers nr.5 sa vedem cum e.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

RalucaN mananca bine bursicutza ta...si baiatul meu papa 120-150 ml*5 ori si nu mi se pare putin mai ales ca ia in greutate.
Alexandru mai bea si ceai intre mese...200-500 ml pe zi in functie de arsita .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

5? noi suntem inca la 3 si ma gandesc sa trec la 4?!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetelor,
Jadi felicitari pntru apartament!!Si eu imi doresc tare mult camera lui bebe,cred ca la anul ne vom muta si noi la 3 camere..abia astept.

Fetele care aveti bibe Nuk,nu aveti probleme cu tetinele?..ca la mine nu prea sa vede efectul "aer sistem",asa ca tot trebuie sa scot bibre din gura si sa enervez copilul...si inghite o gramada de aer..
de la o vreme cand ragaie scoate si mult lapte,odata cu raga sau imediat dupa,nu mi se pare normal..a mai patit careva?

Si mie mi-a cam scazut azi productia,cred ca sau plictisit de pompa,asta noapte am reusit s-o pacalesc si a supt la o titzi..deci sa poate..nu uitase,dar lenea-i cucoana mare.Oricum ziua n-am nici o sansa cu tzatza,se ajita chiar si la biberon..

Eu o sterg la ochisori cu compresa sterila si ser,din coltul intern spre cel extern...si urla cum ii pun serul pe fata..

Bubitele de pe fata mi-a zis dr ca sunt de la frig..o sa o dau cu o cremuta,voi ungeti copiii cand ii scoateti afara?

N-am reusit sa fac nimic prin casa,toata ziua am stat dupa fundul fetei, a fost maraita si iar m-a cocosat,acum a adormit si eu fuga pe DC..chiar nu stiu cum va descurcati si cu maincarurile de sarbatori,ca eu n-am timp nici sa mananc..

pupici

maddy & Bianca (13.10.05)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bianca_isabelle_2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Aaaaa....vroiam sa va zic ca am observat de ceva timp ca tot scriu mesaje dar numarul lor nu-mi creste..tot 62 sunt cam demult..oare de ce??

maddy & Bianca (13.10.05)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bianca_isabelle_2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Si eu ma gandeam daca sa o dau sau nu cu crema pe fata. Oare sa ii dam?

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Intai sa ma achit de datorie: Ioana, sarumana pentru ideea geniala de intocmire a listei cu updatarea masurilor la 3 luni si pentru completarea datelor noastre.

Eu de cateva zile o dau pe obrajori pe Ilinca, inainte de a o scoate afara, daca-i f frig, cu unguent cu extract total de galbenele. De fapt eu folosesc unguentul asta la aproape orice, de la iritatiile la fundulet pana la bubitzele de pe fatza. Si l-am folosit si pentru sani la inceputurile alaptarii... (looong time ago)



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Petra sta pe burta, dar pe burta. Nu se sprijina pe palme sau antebrat. O asez eu cu manutele sub ea, si ea si le scoate si sta ca o broasca si se sprijina pe burta, nu pe maini. Ai vostri stau?

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput