Endomentru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 95

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Multumesc fetelor pentru incurajari si indemnurile curajoase la lupta.
Ma aplec in fata celor care au rabdarea/puterea/motivatia luptei. Eu am senzatia ca am pierdut cam tot ce ar putea sa ma faca sa sper.

In fine, vine Craciunul. Sper sa ma pot bucura macar de liniste..
SI voua, tot ce va doriti


cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Buna fete cucuiete!

Slabuta miscarea pe aici...
Lachione ...pai vopseste-te bruneta iar daca nu vrei sa te tunzi...patania ta imi aminteste de mine acum citiva ani buni...aveam parul foarte lung si putin ondulat natural,dar ma apuca pe mine sa-mi fac un permanent lejer spiralat...concluzia: ii puteam face concurenta lui Bob Marley si puteam s-o inlocuiesc cu succes pe muma padurii...cit despre culoare,am avut si eu momentele mele "curcubeice"
Amely merci iubita..si eu sper sa fie de bun augur..

Va imbratisez cu drag pe toate si va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Hai mai Lachi, cat de rau poate sa fie? de fapt nu inteleg, tie nu-ti place cum te-a facut sau cum iti sta cu nuante de ciocolatiu?

Anyway, dupa mine tampit a fost stilistu' ala care a acceptat sa se bage, el nu stie ca un par vopsit negru este practic imposibil sa-l faci un ciocolatiu frumos din prima? Iar de pret ce sa mai zic... 300 euroi...

Ca o paranteza, io de la castaniu roscat am asteptat un timp sa mai creasca si sa devina natural la radacina, am facut intai cateva suvite cu decolorare, data urmatoare am incercat o nuanta de blond inchis (ciocolatiu deschis) care a prins, dar oricum ceva mai inchis decat in mod normal, de abia a treia oara a iesit blond aluna... tipa mi-a zis: daca ai rabdare, iese ceva misto si nu vei arata ca o papusa barbye cu parul ars si decolorat (mai ales ca nu-mi place blondul deschis). Daca n-ai rabdare, io ti-l fac da' nu-ti garantez rezultatul.

Picca, si curcubeele au farmecul lor...

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

gata!am incheiat isteria cu preststul contra cronometru.a venit barbatu,m.am linistit...de acu dumnezeu cu mila
INGERAS tare ma bucur pt. tine,si noi cautam o bucatzica de teren,tre sa dai deacu repede ca la craciun tre sa ne mai dai o data pt bb!
LACHI nu renunta,dai cu tratamente de la l.oreal ala de 500 000 pt par ff degradat,dupa o luna de tratament ntensiv mai baga o decolorare usoara si o sa fii.eu asa am facut si acu am niste suvite blonde si un castaniu superb!
CATTY sa ai gura aurita!
hai va pupacesc pe toate ca tre sa fug sa.mi fac eco!vb dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Amely, stilistu' nu era tampit ca el stia ca nu iese uniform din prima, chiar daca a preparat vopsele diferite pt. radacina, mijloc si varfuri... dar mie nu mi-a spus; dupa ce am fost gata..imi spune: peste o luna jumate facem doar radacinile si peste inca o luna jumate facem iar tot parul (doar vopsit) si sa speram ca de 8 martie o sa fii mumoasa! Imi venea sa-i sparg capul...i-am zis : "dar tu crezi ca revelionul asta il fac in beci? si nu o sa ma vada nimeni?" Si a fost 300 RON (lei noi) nu euro -doamne fereste...

Oanabbb pai asta o sa fac...ca n-am de ales...insa fara decolorare; nu mai vreau decolorare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Uf, Lachi, asa mai vii de acasa...ma speriasem de pret...da am citit eu aiurea...
Mai ai o varianta: ia-ti un sampon nuantator culoare castaniu inchis si rezolvi problema pt. noaptea de rev. Pe urma oricum se spala si ramane sansa ca pana in martie sa arate exact cum ti-l doreai tu!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelorm-am reintors si eu printre voi, dar nu pentru mult timp. Facui si a doua perfuzie (instilatie) cu rezultat permeabilitate nota 1 (adica gradul ) 1. Cica e de bine!
Oricum pentru luna urmatoare, mi-a dat Ova-mit, dar am o dilema ca ma bulversara asistenta si doctorita. Una zise sa=l incep din ziua 2 a CM, alta din ziua 3. Voi, fetelor, care ati mai luat asa ceva ce ziceti. Mentionez ca am un CM cam naspa, cand vine la 28 zile cand la 25 - 26 (asa a cam fost in ultimul timp).
Va pupez pe cine imi raspinde si mie si io am inceput numaratoarea inversa pana plec in Germania, adica vineri. Va dati seama, poate o pun de o nemtoaica mica caci o sa fiu la ovulatie in Germania. Deja ne-am pregatit prietenii de acolo sa nu ne faca nici un program, caci noi avem altul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Mai gagici, sa va zic una tare, in fine pe mine m-a lasat masca: discutam cu un coleg care ma intreba cand facem si noi bebita (), el are un baietel de vreun an...Ma rog ii pove eu ca am pierdut o sarcina si acum incercam de un an si nimic, si el imi zice "da, pai si Amalia (nevasta-sa) s-a chinuit vreun an jumate pana a ramas, dar inainte de asta, tot ca si tine a pierdut o sarcina" Dar cum??? sa va zic ca eu am ramas siderata... Ea luase vreo 3 ani pilule AC, si a ramas din prima luna in care le-a intrerupt. Iar dr. Badea, la care mergea ea, i-a spus ca tre' sa faca intrerupere de sarcina fiindca nu trecusera minim 3 luni de la intreruperea AC altfel e risc pt. bebe. Amandoi au plans si s-au jelit, si tipa a renuntat la sarcina, iar dupa aia s-au chinuit vreun an jumate pana a ramas din nou... Sunt io' nebuna sau dr. asta e nebun de legat???

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Haideti fetelor sa facem galerie si sa ne bucuram caci ROMANIAAU de la naturiste(14) e in 6 sapt dupa ce i s-a implantat un embrion(FIV).
Mai tare ca nu va aud.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

lachione, am uitat de tine dupa ce am aflat ca romaniaau e. Am patit-o si eu acum 4-5 ani in urma, tot asa am vrut si eu sa fac o schimbare de la negru am vrut sa ies roscata si .. am iesit rosie sau cum spunea sotul, prieten pe atunci, ca morcovul, am luat taxiul pana acasa ca nici nu vroiam sa mai ies in lume. Totusi am iesit si mi-am cumparat o vopsea si tot in seara aia m-am vopsit singurica. Cred ca asta e singura solutie, vopsestete negru, asta e culoarea care prinde cel mai bine indiferent de baza. MUlta bafta.

Mergi la inceput