Endomentru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 95

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Desi nu scriu la capitolul acesta, va citesc mereu si ma bucur pentru reusitele voastre si imi pare rau pentru nesansele din fiecare luna. Vreau sa va urez multa incredere in voi, multa liniste si bucurie in suflet pentru aceste sarbatori,iar anul viitor sa fie bogat in vise realizate.
SARBATORI FERICITE!

Teodora

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

eu nu am liniste deloc!lamuriti.ma si pe mine de ce e tarziu la 45 ore de pregnil.ideea e sa prestezi inainte sa se sparga sau dupa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

INGERAS tu nu ai facut a doua ISA la 48 ore de la pregnil?intreb si eu poate,poate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Neata fetelor! Imi pare rau pentru testele negative, dar inca mai sunt sperante, chiar daca nu se va intampla anul asta, sunt sigura ca anul care vine va fi mai productiv
oanabbb este mai indicat sa prestezi inainte de ovulatie pentru ca traiesc cateva zile iar ovulul doar cateva ore. Ei trebuie sa se intalneasca pe trompitza si apoi sa se duca impreuna in uter.
cami, primesti o manuta intinsa si de la mine? Sa te ajut sa iesi din butoi. Sotul tau are nevoie de tine si nu e cazul sa aveti certuri pe tema asta. Nu-ti pierde speranta!
Pupici multi pentru Madana, picca, Avalon, Amely, simo, ingeras, Liana, kateryna, Cristinna si toate celalte!

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, de ieri suntem proprietarii unei bucatzici de teren...nu mai avem nici un ban, suntem ingropati in datorii....dar avem teren!!!
Sunt atat de fericita! Mi-am luat si bradutz aseara si l-am facut, am ascultat colinde...
Poate Mosul imi va aduce si si aunci totul va fii minunat!
Liana, Kateryna imi pare tare rau :(((

Oanabbb, eu am facut Pregnyl joi la 11-12, ISA1 vineri la 10.00 si ISA2 sambata la 10.00.

Va pupacesc si intru mai tarziu, ca s-a oprit curentul:((

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MADANUTA, frumos inceput de capitol. Te scoala de pe boala, vorba ceea.
KATERYNA si LIANA imi pare rau pt testele negative.
OANABBB imi pare rau pt problema cu sotul tau. Lasa ca si azi poti sa faci plostioare si poate sa iasa ceva.
CRISTINNA si PICAFLOR va multumesc pt gandurile voastre bune, dar nu cred sa am test pozitiv. Este ziua 26, am semne clare de invadatori, asa ca astept. Om trai si om vedea.
CAMI30 hai nu mai fi trista. Ai vazut ce frumos ne-a scris Madana la capitolul asta. Toate trec si or sa vina si bebeii. Vei vedea.


catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Sa fie cu noroc capitolul cel nou!

Dragelor, eu incepusem sa citesc cu mare speranta in suflet la capitolul precedent, vroiam sa aud de cat mai multe teste ++, dar pentru cele la care nu a fost sa fie, sa stiti fetelor ca a fost ultima luna de ghinion, din ianuarie va incepe iar sa ploua cu asa ca...inima sus!

Avalon, nu pot decat sa spun ca lungimea ta de unda este aceeasi cu a mea... intr-adevar, este cel mai greu uneori sa vezi cum alte femei, prietene, colege raman gravide una-doua, uneori constati (mai ales dupa 30 de ani) ca esti nevoit sa-ti petreci revelionul sau sa-ti aniversezi ziua de nastere numai intre prieteni cu copii, si sunt prietenii tai de-o viata, nu poti renunta la ei...te joci cu copiii lor, oftezi cand auzi conversatiile dintre ei legate de copii, zambesti si iti stapanesti lacrimile ca sa nu creada ca ai luat-o razna, si continui sa speri...ca poate la anul vei putea povesti si tu despre bebicul tau. Dar asta e, mergm inainte cu zambetul pe buze si cu credinta ca vom reusi.

Cami, am trecut prin ce treci tu si probabil ca voi mai trece prin momente de disperare, acum insa mi-am propus sa fiu tare si sa nu mai plang, am relizat ca nu ajuta la nimic. Eu zic sa mergi inainte fara regrete, indiferent ce va fi, trebuie sa fim impacati cu noi insine, e cea mai buna solutie, crede-ma!
Caut sa-mi gasesc alinarea in proiecte frumoase, fara sa uit ca intr-o zi voi fi mamica dar lasand incrancenarea la o parte...

Olteanco, esti un model de optimism si buna dispozitie...as vrea sa gasim toate puterea de a rade in loc sa plangem de suparare, si viata ar fi mult mai frumoasa!

Picca, poate timpul pe care il vei petrece in compania celor mici sa fie de bun augur...

Eu am impodobit deja bradul ca sa ne bucuram mai mult timp de el, in fiecare zi imi da energie pozitiva, pe care as vrea sa v-o daruiesc si voua...

Fetelor, fiti optimiste si petrecarete acum de Sarbatori, stiti cum e, nu aduce anul ce aduce ceasul!



"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Neata la fete.
Ingerash si Liana, voi inca mai aveti o sansa. Nu renuntati la idee. CIne stie, poate mosul nu a vrut sa iasa testul pozitiv asa repede ca sa vi-l dea el cadou.

Va pe toate.

Nunta noastra
Cununie civila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetele mele dragi,
Ca de obicei...cand lipsesc ceva vreme de pe forum, fac tampenii. Am facut o prostie mai mare decat mine: dupa ce de 6 ani ma vopsesc sistematic, pe toata lungimea firului de par negru sau negru albastrui, deci am superpigmentat parul...imi vine ieri o idee geniala si ma duc la coafor sa "fac o schimbare"; si ma pune dracu si decolorez parul ca apoi sa-i dau o nuanta de ciocolatiu. Am stat 6 ore la "prelucrat", m-a costat 300 Ron fara bacsis si rezultatul e ca arat ca dracu! Am o amestecatura de culori in cap pe diverse nuante de maro care trec foarte discret si frumos dintr-una in alta....dar tot ca dracu arat! Sotul a spus ca parca sunt un caine comunitar cu 100 de smoace in 100 de culori. Bine macar ca nu mai plec de Revelion sa sperii si africanii!
Am intrat in depresie... nu stiu ce sa fac...cred ca o sa ma tund scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

mai fetelor!!!!!! pe unde sunteti toate?????

Mergi la inceput