Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Ege ce par bogat are copilul tau ..si lui Alex.ii cade parul dar si mai mult mie.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Buna fetelor,


In primul rind: La Multi Ani pentru sarbatoritii de astazi: Serban Andrei, Tudor-Gabriel, Dennis Sven si Fabiano-Antonino .

Felicitari copilasilor cu dintzisori, atentie mamici, ca trebuie spalati chiar de la inceput .

Ioana cum ziceam, oricind doresti, orice alta info, prietena mea din marsilia e tot in IT, e si ea mamica, ne spune exact ce si cum.

Asa .... si acum despre noi, am fost azi la ctrl de 2 luni, avem 5920 si 59 cm, am crescut extreeeeeem de putin in lungime si acceptabil in greutate. Si suntem cam crizate ca am facut si primul vaccin format din 6 componente. Aici nu se face nika la nastere si se fac treptat in prinul an: difterie, tetanos, polio, hepatB, pertussis (cred ca asta e tusea convulsiva) si haemophilus influenzae typ B (bacterian). Asa ca vrem numai in brate si tragem regulat urlete, si inca ce urlete in urechile mele. Oare patim ceva daca ni se urla tare de tot in urechi ??????
E cineva al carui bebelas a facut febra mare dupa vaccin??

Va pup,

Daniela, mama Ioanei (24.10.1999) si a Mariei (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am pus poza cu bradutzul nostru (de fapt a lui mama). Iar acesta e bradutzul nostru de acasa (de anul trecut): http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=4bb7&.dnm=a4ebre2.jpg&.src=ph


Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Mama, Codruta, ce brazi frumosi!

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

M-am lamurit, la articolul 24 spune foarte clar ca se aplica ordonanta si celor care au intrat in cic pe legea veche... ma duc sa ajut pe tante sa puna draperiile!

Jadi, nu da cu parul! Asta inseamna ca se aplica retroactiv legea noua, inclusiv stagiu de cotizare? Adica noi care nu avem 12 luni nu o sa mai primim banii?!?
Maddy, dupa ce m-am chinuit cu dosarul ala cele de la contabilitate mi-au zis ca cei de la CNPAS habar nu aveau ce sa faca cu un asemenea dosar asa ca nu l-au depus. Adica ei scriu pe net si tot ei fac pe niznaiu. Poate pierd indemnizatia ca ii tarai prin toate tribunalele!

SUnt foarte dezamagita. Fata mea de ieri adoarme si se trezeste urland. Nu stiu ce poate sa aiba. Aparent nu o doare nimic. Azi dimineata s-a scremut vreo trei ore pana sa faca un kk mareee iar somnul meu s-a dus pe apa sambetei. Asadar toata ziua am fost zombi.
Alta dezamagire este ca Irinuka nu zambeste. Schiteaza un zambet insa nu il duce la sfarsit. Ai vostri la ce varste au inceput sa zambeasca?

m-as duce pe pagina de legislativ sa ma mai documentez insa mai rau cred ca imi fac. Ce-o fi o fi,a cum e prea tarziu sa mai fac ceva.

Sofia si Irinuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Sofia daca intri in CIC inainte de 1 ianuarie 2006, nu trebuie sa te panichezi, ai indeplinit conditiile pentru CIC la data respectiva si nu va veni nimeni sa iti ceara 12 luni. Dar cuantumul va fi acelasi indiferent ca ai intrat in CIC inainte de 1 ianuarie sau dupa.

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

SAL
FETELE DACA VRETI RETE INTRATI PEwww.gustos.ro/retete-culinare/prajituri/16 - 25k PT AU TOT FELUL DE RETETE SI TRADITIONALE ROMANESTI DAR SI DIN ALTE TARI.eU DE AZI DIMINEATA TOT PE AICI MA INVART

mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Fetelor , m-am linistit si eu pe ziua de astazi. Am stat toata ziua cu bb si pe la ora 2-3 l-am alaptat, i-am muls in bibe si am plecat la gradi la finutza mea cea mica Ioana sa vad serbarea... o panarama de serbare sau poate aveam eu asteptarile prea mari... Nu era un copil sa fi stiut foarte bine poezia sau cintecele.
Cel mai haios a fost cind au spus plugushorul toti baietii din clasa si cind termina unul si zicea: ia mai dati din zurgalai si pocniti din bice mai sa vezi ce urlau : haiiiiiiii haiiiiiiiiii.
Erau super haiosi, unii recitau si din cind in cind ramineau fara glas dar gura le mergea inainte.
Plus ca "tovarashele" ne luau si pe noi la rost ca sa nu mai aplaudam dupa fiecare poezie ca nu se mai termina serbarea. Cu greu m-am abtinut sa nu le altoiesc, cum sa nu aplaudam si sa incurajam copii? Si apoi a cui e "meritul" ca serbarea nu a fost OK? Adica stau si o frec dar nu sint in stare sa invete niste copii de 5 ani niste poezii de 1 vers si 3 cintecele.
Si fina mea mare imi spunea ca a iesit bine ca in alti ani nu se intelegea nimic din serbare.
Pai eu imi aduc aminte cind eram la gradinita, nu ca imi stiam rolul dar stiam si celelalte roluri. si nu ma incurcam si nu eram eu vreo desteapta, asa erau toti copii!

Asta inseamna gradinita de stat cu 26 de copii in clasa si cu 2 educatoare care se petrec doar la prinz atunci cind dorm copii.

Cind am ajuns acasa ,le-am gasit pe mame obosite frinte, nu le scutise fimiu nici macar o clipa. Cred ca l-a durut burtica si a stat intr-un tipat permanent... dupa ce i-au dat debridat-ul s-a linistit dar tot nu a dormit. Cind m-a vazut, nu a schitat nici un sentiment dar a cazut adinc in somn in carucior. Dar l-am trezit, i-am facut baie si dupa ce am ajuns la ... 1 elefant dormea de sforaia!
Acum sa vedem cind se trezeste!
Ma mai invirt pe aici si ma reapuc de munca ca poate termin noiembrie si miine apuc sa am un program mai linistit!



Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

dani_flor ce vaccin ati facut?noua nu ne-a zis dr.nimik,in ianuarie mergem la U4,eu asa stiu ca a primit la nastere.o fi altfel in Berlin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Multumim frumos pentru urari Ioana, Locca, Mihaela Specht, Mysweetest si Dani_flor !.
Eu am fost astazi la control, totul ok, si l-am luat si pe bebe cu noi. A stat cumintel in scaunelul lui de masina si a dormit mai tot timpul. As mai face vreo 2-3 copii ca el....daca as fi mai tanara.
Ieri l-a cantarit moasa si are 5.200 g, e bine la exact 2 luni.
O sa pun mai incolo foto noi, de azi.
Va pupam pe toate.

Foto bebe Fabiano

Mergi la inceput