Minunatii din aug-sept-oct 2004

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Am vazut pozele cu nazbatioasa mica de Alma si torturile si aranjamentele. Frumoase toate in frunte cu Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

In primul rand vreau sa-i zic si eu
Aissei La multi ani!
Sa fi fericita, sanatoasa si sa ti se implineasca toate dorintele!

Eu am avut ieri o zi cumplita, am avut un contract la Craiova. M-am trezit la 6,30 ca sa ajungem cat mai devreme dar, cu toate astea am stat in negocieri pana la 9 seara, la 10 s-a semnat contractul si la 11 am plecat spre Bucuresti, unde am ajuns la 1,30 noaptea.
M-am dus la ai mei unde era cazata Dodonica si m-am culcat in fosta mea camera, ca deja dormea mama cu ea. Asa ca am dormit tun ... pana la 7 cand am auzit langa mine "mamaaaaaaaa papa"
Acum sunt super chiauna si azi mai am o tranzactie nasoala .

Ieri seara am avut un cosmar ingrozitor, am visat ca a cazut Dodo si si-a spart capul, avea parca o gaura in caput, brrrrr. M-am trezit si n-am mai dormit vreo ora de sperietura. Ba m-am si ridicat la ea sa vad daca e bine si, cum se arsese becul de la lampa de veghe si era intuneric bezna nu am vazut-o bine asa ca am vrut sa o mangai pe cap, dar i-am bagat mana in ochi! Saracuta, bine ca nu s-a trezit!

Am luat si noi brad, unul scund ca sa-l punem pe birou, dar foarte bogat.

Sambata am lasat fata cu socrii si m-am dus la Unirea la cumparaturi, dar nu m-am ales cu aproape nimic, sa mor de nervi. I-am luat Ioanei un pulover si o bluzita de la Z (unde cautam de fapt o salopeta si geaca de fas - apropos a vazut cineva ) si un telefon ca sa-l inlocuiasca pe cel vechi pe care l-a stricat si tot plange dupa el.
Si i-a luat si Octavian ieri o jucarie de la Chicco, pe care nu am vazut-o inca ca n-am ajuns pe acasa.
In rest, n-am laut nimic si-s disperata.
Duminica prograsem sa ma duc cu fata la Plaza sa mai caut si pe acolo, dar domnisoara n-a vrut frate sa doarma nici o secunda in timpul zilei, asa ca m-am gandit ca o sa se maraie pe acolo si la 7 seara o sa vrea sa se culce si nu m-am dus. Iar Dodo a fost vesela ca un cintezoi si s-a culcat la 9,30!
Drept care nu am cadouri pentru ai mei si Octavian si nici nu stiu cand o sa le iau.

Cam asta despre noi!

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Cybip la fel face si-a mea, mi-e si rusine, mai nou fura jucariile la toti copii in parc dar pe ale ei nu le da nicicum!



Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Fetelor o sa mergem dupa-amiaza la dr. Azi noapte pe la 1 am reusit sa ne culcam, s-a tot foit si se infunda cum schimba pozitia si se ridica si plangea. Nu a facut febra, de tusit nu tuseste, doar stranuta si se infunda in pozitie orizontala. Cand se scoala mergem la dr.
Eu am fost acum dimineata in Carrefour si am luat cadouri de pitici. Lui Ale i-am luat masa de la Chicco si-s tare fericita, i-am luat si tablita magnetica. Am mai luat 2 tablite pentru alte 2 motate, un puzzle Disney pentru un baietel si 1 casetofon din ala cu inregistrare pentru nepotul meu. O s ale fac pungute cu mosuleti de ciocolata si bombonele de pom si aia e.
Sa imi tineti pumnii, va scriu cand aflu ceva. Am impresia ca e de la 4 azi dr.

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Buna fetelor,

Apar si eu in fuga sa mai raportez, ca nici nu stiu de cand nu am mai intrat pe forum...

Ilinca mea e o scumpa si o maimuta, prinde din zbor tot ce se vorbeste si intelege toate cele.Daca matur, se duce sa-mi aduca farasul, daca isi gaseste vreun boby prin casa il baga in masina de spalat, daca nu gaseste niciunul disponibil se duce la dulap si ia unul curat, care tot in masina de spalat sfarseste.E ca o , nu sta locului o clipa.I-am facut vaccinul de rujeola si nu a avut reactii sec, Slava Domnului.

Azi vine Mosu' la mine la birou, asa ca o sa avem petrecere.Eu am fost plecata din tara si am avut noroc sa prind pe acolo perioada cu reduceri mari in magazine, asa ca am facut cumparaturile de Craciun de acolo.Nu mi-a venit sa cred ce preturi mici, de 10 ori mai mici ca in Romania!!!In rest, eu cu serviciul, Mimi ( Ilinca) cu joaca, doarme de m-a spart, cate 2 reprize de cate o ora jumate/ zi, asa ca seara nu are chef de dormit...

Voi? Eu nu am citit din urma decat doua pagini....Lilia, va pup pe amandoua.Pufy, am vazut ca mi-ai scris pe YM, nu eram la birou, uitasem sa imi inchid calculatorul.Ce e cu tine? Alesio? De Alex al Anei Miti se mai stie ceva? Cum se mai simte?

Va pup si incerc sa mai citesc din urma.

Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Pufy, Andora, Ellen, multumim de aprecieri!Andora, ce se vedea in poza aia cu Alma langa lada de gunoi pe care o deschise (are capacul deschis in poza), era zat de cafea, nu pamant (domnisoara scurmase prin lada cu gunoi si a depistat un filtru de cafea de hartie cu zat de cafea in el - asa am gasit-o eu sambata dimineata cand am venit de la ora de sofat si ea era si cu taticul ei si cu matusa acestuia in casa). Si Marjolein e o scumpa acum. Cand era mai mica se speria de oricine si de orice, nu voia sa se joace cu Alma, mai mult o impingea si Alma o lasa in pace, dar acum se inteleg fff bine si e minunat sa le vezi jucandu-se sau imbratisandu-se.
Naty, fii optimista!Tot vei gasi ceva pana in Ajun!Daca nu reusesti, inventeaza tu ceva, pune-le o scrisorica si ceva simbolic intr-un pachetel dragut, scrie acolo "adevaratul cadou urmeaza..." si da-le cadourile de Anul Nou. Eu asa am procedat cu al meu sot ca nu am avut timp sa ii caut cadou inainte e Mos Nicolae, asa ca i-am pus un tricou si scrisorica mai sus pomenita intr-un pachetel, iar cand s-a intors din delegatie si-a gasit adevaratul cadou in dulap:un pullover si o jacheta.
Fugim la piata pana mai este (e de la 8 la 13 martea sau sambata peste zi) sa luam fructe confiate si afumatura pt sarmalutele de Craciun. Mai avem de luat si cadouri (chiar vor fi simbolice ca aici nu e obiceiul sa dai cadouri si de Mos Nicolae si de Craciun, e "ori.... ori...",dar nu se poate sa nu am nimik sub brad).
O zi buna tuturor,

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

herra acum am vazut prin ce sperietura ati trecut, te inteleg ca nimeni altul fiindca am trait acelasi cosmar. La noi a durat 6 luni de la eco de 6 luni pana la cea de 1 an, cand am stat cu sabia deasupra capului gandindu-ne intr-una sa ne ajute Dumnezeu si sa fie bine. Si nici acum nu sunt total linistita, desi dr. ne-a zis ca nu e nici o problema.
Asta e, o sa traim cu frica asta, sa-i multumim lui Doamne - Doamne ca nu au ceva mai grav.
Va tinem pumnii sa se rezolve cat mai repede! Si curaj!

Am vazut poze cu Alma, care e o scumpa si jumatate, ca de obicei. Marjolein cat are?

Mina si a mea zice ca o cheama "Iana" dar numai daca o intreaba tatal meu.

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

am avut si eu cateva clipe de liniste si am vizioanat pozici, pe nazdravana de Alma ca mi-a stat inima in loc cand am vazut-o cocotata pe scara, si ce frumos se joaca cu verisoara ei, pe Dodolina cu bunicii, Naty asteptam poze noi!Ca pe astea le-am mai vazut, si pe Alexandra a lui ellen scumpa foc in rochitza portocalie!si la voi vrem poze noi!Ca le-am mai vazut.Pupici la toate printesele!

aissa, eu cand Stefan respira greu, cum a fost bolnav, i-am ridicat salteaua un pic la cap, am pus o patura sub ea, si asa i-am mai usurat respiratia, necazul era ca se mai invarte el prin patutz si tot trebuia sa-l mut cu capul acolo unde ridicasem salteauaAsteptam vesti de la tine si sa scapati de mucisori!

Naty, bine ca a trecut si ziua cumplita...cat despre cadouri, mai avem ceva timp, nici eu nu am apucat inca sa le fac pe toate, desi am zis clar ca anul asta nu ma prea agit din punctul asta de vedere

Noi suntem bine, Stefan mananca de rupe, sigur vrea sa recupereze zilele cand a rabdat foame...se vede ca nu mai este bonavior, a revenit la vechile obiceiuri, ba si-a mai insusit si unele noi alearga de colo colo prin casa, tati e convins ca are copil atomic, haha, eu incerc sa-i spun ca nici pe departe al nostru nu e atomic la cat vad si cetesc eu pe aici de copii nazdravani care nu stau locului Cum ar fi spre exemplu Mateiu pe care l-am admirat zilele trecute in poze, e plin de veselie si de muuulta energie

O intrebare:
Pe la ce ora iesiti cu copilasii afara?Cam cat stati prin frig?? Noi am decalat cu o ora somnul pentru ca inainte de ora 12.30 nu l-am mai scos, mi se parea frig, asa ca acum iesim pe la 1, dupa ce luam masa de pranz, stam cam 30-40 de minute apoi la somnic.
Ieri a trebuit sa ies la piatza, am mers destul de repede, nu ne-a luat mai mult de 30 minute dus intors si cand ne-am intors acasa Stefan avea piciorusele sloi de gheatza!!!M-am hotarat ca data viitoare cand mai iesim sa-l invelesc cu o patura peste picioruse, voi ii inveliti asa cand aveti de mers mai mult cu caruciorul?Azi in schimb, afara prin curte, i-am dat cizmulitze cu un ciorapel de lana pe langa strampi si piciorusele nu au mai fost asa inghetate....


Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Am vazut si poze cu vizigotul cel frumusel. M-au impresionat cele in care dormea in brate la mami a lui.

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Aissa va tinem pumnii la dr. sa nu fie ceva grav!

Naty nasola zi ai avut ieri...si urat vis...brrrr! Lasa ca tot mai e timp si pentru cadouri, si cum bine zicea Danyce, dc nu apuci acum sa iei le dai la Anul Nou!la "Iana"!(Alesio zice ca-l cheama "Aieio" si are "un a")

Danyce chiar am vrut sa te intreb dc e zat de cafea ce papa Alma, dar am uitat! Bine ca i-a placut!

Patricia bine ai revenit! la Ilinca scumpica!

Mey fetelor am o problema: bazucu meu face istericale! Pana acum mai urla el cand il apuca, dar de cateva zile incoace e jale!Urla de zici ca-l belesti cand nu faci ce are el chef. Si dc iti zice sa mergi nu stiu unde si nu te conformezi te impinge cu manutele sau te trage de haine sa te duca unde are el chef!
Are efect dc il las sa urle pana nu mai poate?Ca am incercat sa vb calm cu el si nu merge, am strigat la el si m-am prefacut suparata, dar nici asta nu merge....deja nu stiu ce sa-i mai fac!Mai lipseste sa se arunce cu fundul de pamant....!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput