Minunatii din aug-sept-oct 2004

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Eu am inteles ca reactia dupa vaccin poate veni dupa 2-3 saptamani...
Deci, CRISTINA..s-ar putea.. dar mai bine sa te asiguri la doctor( ceea ce cred ca te-ai si gandit sa faci deja)

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Aissa, Daniel a facut vaccinul(trimovax) pe 8 decembrie si tot asa a stranutat,acum ii curge nasul(nu foarte mult)tuseste sec si ....sper sa nu mai faca si altceva.Eu sper sa fie vaccinul de vina.....o sa vb cu doctora asta seara (in jur de ora 21)si iti spun ce mi-a zis.

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

cristina, multi ani plini de lumina si fericire!

draga mamica de sept. oct, modifici, te rog si la noi? avem 8 dintisori si 3 maselute! di data primului dintisor este 17 martie 2005!

pufymic, sunt de parere ca alesio simte agitatia ta... si eu am avut o perioada mai grea din motive independente de alex si nu ma mai intelegeam cu mititelul si am zis ca-s de vina doar maselutele, insa cum m-am linistit eu s-a linistit si copilul!...
e super saniuta! s-o foloseasca sanatos si sa fie suficienta zapada pt. asta!

herra, ma bucur ca totul e ok, mi-a stat inima cand am citit mesajul in care ziceai ca e posibil sa fie necazuri...

mamaelei, ma bucur mult sa citim noutati despre voi! pupici paulei!


Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

Profit de momentul asta de liniste in care Stefan cu tati au concurs cine tzipa, urla mai tare sa intru si sa va salut! Si mai ales sa ma laud ca Stefan a inceput sa manance, si ieri si azi a mancat TOT din farfurie, traiasca si TV-ul ca fara el nu se poate manca, mai bine zis fara AnimalPlanet

Lilia ma bucur sa aud vesti si de la voi!

daniver, multa sanatate lui Dani si sa scapati cu bine de mucisori.

aissa, cum mai este Ale? ati fost la medic?

Noi azi ne-am tot gandit cum sa facem cu bradul, unde sa-l punem si mai ales de care sa cumparam dar inca nu am ajuns la nici o intelegere...singurul loc unde ar putea sta este locul unde acum sunt jucariile lui Stefan si tare ma tem ca se va oftica rau sa-i mutam locul de joaca Ne mai gandim...sper sa-l facem pana in ajunul Craciunului

Avem si un cuvant nou, ghica - care inseamna chitara Toata ziua o butoneaza in capul meu ... dar e bine totusi ca nu s-au irosit banii...ma consolez si eu ...

Va pupacim si sa aveti incontinuare o seara placuta!
Numai bine la toata lumea!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Am vb cu dr si mi-a spus ca este de la vaccin si sa ii dau ceva usor(ca tratament-nurofen)si sa ii curat nasucul.Asa ca .....sa zicem ca este k.Sanatate si pupici lui Ale.

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna seara mamici!
Sarut mana mult de tot cui a modiifcat in listuta (Ellen presupun ) Da, asa e, inainte erau trecuti 9 "elemente bucale" ne-separate: 4 dinti sus, 2 jos si 3 maselute. Acum sunt 3 jos.
Pufy nasol cu medicamentul asta, stiu cum e sa ai tensiunea mica si e nasol... sper sa rezisti astea 4 zile si sa nu te omori prea tare cu pregatirile... ca te "pregateste" Alesio destul , bine ca e de treaba si nu mai vrea laptic....
Danyce ce dragut la targul de Craciun... nu ai poze? Parca e alta lume, de aceea mi-ar placea sa vad... si chiar e
MamaElei, mai povesteste-ne despre Paula Mai tre' sa-ti spun ca sunt tare draguti ursuletii tai inramati, felicitari , dar si printzesuca mancatoare de prajitura cu painica
Lilia, puup-o muuult de tot pe Amelia care ca de obicei e o cuminte
Danny ,Ale,Stefan si toti bebicii - va pupacim!
Andreea ce mai face Nathalie?
Mai ce chestie cu vaccinul asta, eu credeam ca doar bubite si febra poate da... Noi deocamdata nu avem decat o sapt de la Trimovax...
Haideti c-am inceput sa scriu acum aproape o ora.... intre timp Gogo era in dormitor cu tati si deodata... buf-poc... si Gogo a facut buba. Muta pernutele de colo-colo si nu stiu de ce s-a impiedicat si a cazut avand in gurita o canuta din aia cu toarte cu biberon si i-a curs sange de la nasuc si buzita.... dar acum cica e bine, credeam ca adoarme dar e in varful patului in picioare. Dar ce m-am speriat... ei nu i-a mai curs sange pana acum
Asa ca inchei .. noapte buna!






www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

SARBATORIFERICITE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Andora, avem pozici noi incepand cu....
Special pt tine am mai facut un album,si anume.
Mda, al treilea e aici.Vizionare placuta!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata fetelor!

Offff Andora ce rau imi pare de Gogosica ta!Pupa si de la noi sa treaca buba mai repede!

Danyce am vazut toate pozele voastre! Alma ...nazbatioasa ca de obicei(mai mult pe sus -catarata- decat pe jos, iar cand e pe jos e jale), ornamentele din casa....superbe iar tortul mai mult de pus in vitrina decat de papat...!Esti foarte inspirata si priceputa!

Rodica ma bucur ca mai dai si tu cate un semn de viata din cand in cand!Tare imbietoare placinta aia cu branza si stafide....miammmmm....dar Paula e beton cum papa ea paine cu placinta!

Oana eu i-am facut lui Alesio ROR-ul si n-a avut nici un fel de reactie la el!Multa sanatate lui Danny!

Lilia pe Amelia cea cuminte!si pe tine mamica curajoasa!

Ionela si eu cred ca ai dreptate... Alesio simte ca sunt agitata si stresata ca si el e tare agitat de cateva zile incoace.....offff....sper sa reusesc sa ma controlez mai bine....
Voi cum sunteti?Alex e bine?Tu?

Aissa cum e Ale? de la noi!

Ce mai stiti fetelor de Timeea si de Ana_miti(si de puii lor, normal)?

Noi iarasi am avut o noapte agitata....offff....

Pupici!




Ioana& Alesio(08.10.2004) Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Neata tuturor!
Pufy saru'mana , speram sa treaca repede, acum are-n varful nasului o julituro-vanataie insa simetrica, asa ca tot e bine
Danyce.... eheheeeee... stiam eu ca nu ma uiti, MULTUMESC pt poze, acum am inceput sa ma uit... am vazut o Alma asa cum o stiu eu, cu abilitati multiple de cataratoare (mi-a cam stat inima-n loc in unele poze ) si de mancatoare de pamant , am vazut iubitii mei Mosii Craciuneii cantatori , am admirat-o si pe Marjolein si am vazut cat de pupacita e Alma ta ... iar albumul pentru mine mi-a incantat ochii si sufletul... insa al treilea mi-a "gadilat" simturile gustative pe langa cel estetic... ca deh, e ultima saptamana de post .. ce sa mai zic, no comments
Gata, Danyce mi-a provocat asa un chef de impodobit casa de sarbatoare , dar asta mai presupune niste curatenie asa ca... il sun pe tata sa vad daca nu e liber sa stea cu Gogo si eu sa ma apuc de treaba ...
Va pup mult de tot!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

SARBATORIFERICITE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Andora, nu ai nimerit. Nu am modificat eu listuta
multi lui Gogo sa-i treaca buba.

Alexuta nu a facut reactie de la vaccinul antirujeolic. I-am facut ROUVAX si a fost ok.
mult micutii cu reactii adverse ca sa le treaca repede.

MamaElei si Lilia, bine ati revenit si ma bucur mult ca ne mai povestiti de puiutele voastre. Poate o sa popositi mai mult pe la noi de acum innainte.

Ma duc acus, acus sa ma uit la pozele micutei Alma.

Mergi la inceput