Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-94

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

ingerash: te rog asculta-le pe celelalte fete si asteapta pana ce ar trebui sa-ti vina uratii si abia in zilele de intarziere sa faci testul. Asa nu risti o dezamagire de pomana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Testul meu negativ din ziua 10 dupa pregnyl a fost concludent!! Azi sunt in CM 3.

Sarbatori fericite tuturor si teste pozitive!!


cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

cami30: data viitoare va fi altfel, trebuie sa fie altfel, nu-i asa? Si eu cred ca-s ziua1, nu vreau sa ma duc la baie sa vad, dar continui sa zambesc in ciuda lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Ingeras dragalas, eu am facut testul din sange in ziua 12-13 si valoarea era 35. Deci, majoritatea testelor de urina nu depisteaza hormonul in concentratie asa mica. Mai asteapta.

Eu...sunt ocupata toata ziua cu . Nu mi-e greata, da asta compenseaza. Nu pot sa mananc nimic ca dau afara. A! Nici sa beau. Miercuri mai fac o eco. Va anunt si pe voi cum este.

si sa auzim de teste pozitive!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;5;32/st/20060809/dt/7/k/f20f/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

alexia27: ne bucuram pentru tine si sa ai parte de o sarcina linistita.. Si sa mai treci pe aici, sa ne incurajezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Va multumesc, dar ...asta este! Daca Dzeu nu vrea, eu mai mult de atat nu am ce sa fac si nici nu mai fac. Mi-am facut analize, m-am stresat, am facut si ISA etc, etc...mai mult...chiar nu mai fac, pt ca risc sa ajung la spitalul de nebuni, ca oricum daca ma duc acum, sigur ma opresc acolo!

Cami, imi pare tare rau :(
Alexia27, sa-ti traiasca bb si sa fie sanatos! si mami la fel!
Tabi, Cristinna, Simo, Bubulina,

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

ingeras, te rog nu pica in panta asta. Trebuie sa lupti mai departe. Nu zic sa continui tratamente sau alte chestii, dar trebuie sa nu renunti la visul tau si sa lupti cu mijloacele pe care le consideri necesare si care iti sunt la indemana. Si eu mi-as dori atat de mult sa am cel putin 1% sanse sa raman insarcinata facand , dar nu pot. Asa ca nu-mi ramane de cat varianta IAD sau ICSI. Sau, desigur, adoptia. Iar pana la finele anului 2007, oricare ar fi calea, voi avea bebelul meu. Stiu, e greu sa ai o asemenea dezamagire, mai ales cand sperai atat de mult. Insa rezultatul inca nu il stii. Asteapta mai intai sa-ti vina rushii si abia apoi ia o decizie. Bucura-te de Craciun si de Revelion si dupa aia gandeste-te din nou la bebe. Vezi, de aia noi te-am sfatuit sa nu faci nici un test pana dupa Craciun... Uite, ca sa iti mai treaca putin supararea pe mine, ca te-am "certat" atata, iti trimit pupici multi si un buchet de liliac alb .

Hai, te rog, sterge-ti lacrimile si continua sa speri. Nu te lasa doborata. Pe mine ma apuca pandaliile cred mai in fiecare seara, dar fac tot posibilul sa imi revin si sa o iau de la capat. Asa e viata. Grea, dar frumoasa. Daca am avea totul pe tava, nu am sti sa apreciem ceea ce avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Tabi

Nu am apus ca renunt la a avea bb. Am spus numai ca renunt sa ma mai zbat atat, pt ca imi face numai rau, bine de nici o culoare...incerc de un an, in fiecare zi lasata de Dzeu ma gandesc cum este sa fii mamica, dar poate ca pentru mine nu a venit inca timpul. Indiferent de mijloace, pana la sfarsitul lui 2006 voi avea un bb al meu, chiar daca va fi nascut de mine, chiar daca va fi adoptat, tot al meu va fi. Asta este, unelor femei le este dat sa faca 10 avorturi pe an pt ca nu se protejeaza si nu isi doresc copii, iar altora le este dat sa ... nu aiba, sau sa aiba foarte greu. Este nedrept, dar, sincer, daca voi continua asa (cum am fost tot anul asta), sigur voi ajunge la nebuni. Daca ar fi dupa mine nu as mai intra nici pe DC, poate ma mai linistesc, dar nu pot sa nu ma bucur alaturi de voi, cand se intampla ceva bun, sau sa nu incerc sa va sprijin, atunci cand nu sunt toate cum ar trebui.
Stiu ca poate par ipocrita, dar nu ma incalzeste cu nimik ca stiu ca sunt femei care se chinuie de mult mai mult timp, asta este! este durerea mea si intotdeauna a mea ma va durea cel mai tare!
Nu incerc sa judec pe nimeni, dar nu inteleg cu ce gresesc / am gresit astfel incat sa nu merit si eu un bb. Poate ca am devenit prea obsedata, poate ca...
Cand eram fetita, ma gandeam ca o sa fiu mamica la 23 de ani si ca o sa am 2 copii pana la 25 de ani...am 27 si iata ca Dzeu nu imi da. De ce? Poate nu-i merit!
O sa ma calmez si poate ca nu voi mai gandi asa, dar acum asta simt...este nedrept, la fel cum este si sa iti doresti un bebe, sa ramai insarcinata si sa pierzi sarcina. Le compatimesc sincer pe toate fetele care au trecut prin asa ceva, realizez ca este cumplit.

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

ingeras, ma bucur ca nu abandonezi. Stiu, nu e corect ca unele sa faca zeci de avorturi iar noi, cele care ne dorim atat de mult un bebe, sa nu-l putem face decat f. greu. Eu ce sa mai zic ca am facut un avort la cerere, ca de, eram prea mica (19 ani). Iar acum, dupa 10 ani, stau si imi smulg parul din cap de ciuda. Eu iti urez sa iti indeplinesti visul cat mai repede, si presimt ca se va intampla natural, fara medicamente, tratamente sau IA. Dar te rog sa promiti ca vei incerca sa treci peste testul asta negativ si ca vei incerca sa te distrezi de sarbatori. Da????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Buna!

Ingerasule ...ai facut testul prea devreme...eu iti tin in continuare pumnii si sper ca urmatorul test sa fie II...
Tabi scumpa...sa-ti ajute Dumnezeu in tot ceea ce ti-ai propus...
Cristinna si Madana...numaratoarea in grup continua ...ziua 6...
Cami30...imi pare rau iubita...sper ca luna viitoare sa iasa pozitiv..
Liana...vad eu ca la tine e rost de ...Doamne ajuta!
Bubulina....cum se mai simte sotul tau?
Bianca si Pauly bine ati venit!
Simonette...maine pe la prinz cred ca intru pe mess sa-ti spun daca am gasit...
Diciule fata frumoasa...sper ca nu mai esti atit de trista....
Amely,Oana,Catty,Avalon,Andicu,Marrina si toate celelalte fete..

Mergi la inceput