Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Mary, si ca sa ne consolam reciproc, si noi suntem tot pe alimentatie artificiala de vineri, cand a facut fata 3 luni.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Cristina si Mary si eu ma alatur voua ..eu astazi am avut numai resturi de lapte se pare iar Alexandru a papat topfer lactana...

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Mary, felicitari pentru dintisori,

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Fetelor mai stiti ceva de Flavia si baietelul ei?

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Cristina - cge
Pai ce sa iti zic, mindra mare nu a facut nici o criza de gelozie, nu stiu daca am spus pina acum, le-a facut in tp sarcinii "tu il iubesti pe BB mai mult ca pe mine". Cind a avut dureri de cap super frecvente (acuma ma gindeasc ca poate de la asta ca au incetat de vreo luna juma' ca prin farmec). Pe BB nu prea l-a bagat la inceput in seama, dar chiar DELOC. Dar acuma, de vreo 2 saptamini vrea sa o mingiie si sa o pupe si ne spune ce mica si dulce este. Cred ca undeva in "subconstient" a tatonat terenul si a vazut ca nu i s-a periclitat pozitia cu nimic. si vreau sa iti zic ca ne dam silinta sa nu simta. O duc inclusiv la karate cu BB in marsupiu, ne ocupam de ea simultan si eu si sotzul ca sa nu simta pentru ca e foarte sensibila. Si cred ca am rezolvat intr-o oarecare masura, situatia este stabila momentan.
La tine cum este? Ce mai spune Victor?

Felicitari Andrei pentru dintzisori!!! primul care i-a vazut trebuie sa-i daruiasca ceva bebelusului!

Fetelor, dati-mi si mie va rog, reteta pentru o semnatura automata. Exista asa ceva? Sau voi scrieti mereu X mama lui ... si a lui .... Ma tot uit pe aici si nu ma prind

fetelor, lasa nu va mai necajiti, anticorpii din laptele matern nu ajuta decit strict in tp alaptarii, dupa aceea sistemul imunitar se construieste tot treptat ca si al celor alimentati cu formula. Cit despre valoarea nutritiva ... si formula e la fel de buna sa nu dati cu pietre acuma... ce sa facem, strugurii astia mie mi-au fost la ambii copii inaccesibili .

Va pupic, Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

da, Cristina, asa e! merita cadouri bebe al meu. la cat se chinuie mititelul......si cand ma gandesc ca tati zice ca seamana baiatul numai cu mine....
a reusit sa adoarma bebe si s-a apucat vecinul de dat gauri cu bormasina, offff!
fetelor, Andrei e crai mare! pai sa vedeti cand a venit doamna dr. ce zambete pe el si ce gangurea, de nu-mi venea sa cred! a tinut-o numai intr-un zambet toata consultatia si cu ochii numai pe dr.
mary si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

acum, ca sa fac haz de necaz, ma gandesc ca numai bine mi s-a terminat laptele, ca ramaneam fara sfarcuri, mi le rontaia fi-miu
mary si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

mary, felicitari pentru dintisori! Auzi la el, doi odata.
dani, la "Profil personal" (in stinga) ai si optiunile pentru semnatura! In ce priveste cresterea Mirunei, de lungit s-a lungit aproape ca in carte, a luat 11 cm in 4 luni; cu greutatea am fost intotdeauna mult sub cit trebuia luat, dar per total sintem tot peste cit ar trebui sa aiba la virsta asta. Eu am mai scris odata cit a luat Miruna in fiecare saptamina de viata; daca te intereseaza, mai scriu o data.
doruletz, mersic.

I-a iesit din nou klebsiella fetii. Dar eu tot ma abtin de la antibiotic. "Noroc" ca a mai deschis cineva un subiect cu klebsiella, si am vazut ca mai este lume care n-a dat antibiotic.

M-a sunat iar "impresarul" din Franta, sa ma intrebe cit are copilul, sa-mi caute bona. M-a intrebat cu speranta daca stiu franceza, dar l-am calmat repede.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

a inceput sa ne cada si noua parul, si totul e plin de par!!!! unde il asez, par, pe paturici pe cearceafuri, pe haine, peste tot. bine, la cat de pletos e Andrei, e si normal, da tare rau e , ca trebuie sa fiu foarte atenta sa nu-i ajunga si in gura cu obiceiul lui de a linge paturile sau cearceafurile!

voi cat ceai dati copiilor, ca al meu e fan, ii place ceaiul la nebunie, suge 100ml. in 3 minute, si tot ar mai bea, si nu e de foame.eu ii dau acum de la Hipp tummy-tea.
azi i-am dat 200ml.
noua ne-a dat dr. calciu pharco, care e un siropel, pe care vad ca il bea foarte bine, linge seringa, tot 5 ml pe zi 10 zile.
mary si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Sofia,bine ca ai rezolvat-o..si eu am doi angajatori,partea naspa e ca primul e in Valcea asa ca nu stiu cum o sa ajung eu pana pe 25 acolo.Ce fel de adeverinta ti-a dat angajatorul?sa specifice ca ai cotizat?Astea ai tai aveau de gand sa depuna dosarul daca tu nu trageai de ei??Sper sa nu avem surprize la primarie si de la anul sa nu beneficiem de cic pe motiv ca n-am cotizat 12 luni.Acolo ce acte ne trebuie?
Maine o sa ma duc si eu la mine la servici sa vad cum sta treaba..
n-as vrea sa ma intorc la munca,ca nu am cu cine lasa copilul.

Fetelor.mersi de sfatutri pentru bubite.

maddy & Bianca (13.10.05)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bianca_isabelle_2005/my_photos

Mergi la inceput