Bebelusi de iulie-august 2005 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

meeeiii...nu pot sa cred.Mi-a adormit baiatul.Singur,in patut...Sunt tare!!! Sper doar sa nu se mai trezeasca macar pana pe la 3 cand ii este foame de obicei.Si maine sa fie mai usor...ca o iau pe canpii.Bine ca nu era tasu acasa ca nu rezista...



Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Mamini,felicitari pentru micuta increstinata!Sa cresca mare si sa fie sanatoasa,iubita de ea...!



Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Ma ba la nani ca-mi ica ochii in gura de somn...



Pe maine!




Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Anda-iaca ma confuzaiOricum imi pare bine ca mai merge.
Multu' de ajutor,Cami,intentionam sa il trad cand aveam timp!
Adriana-ce frumo tre'sa fie zapada!Noi nu avem pe aici asa ceva.
Giana-pai sa nu il lasi,scumpa de tine,atat sa planga,fuga la el,il mai iei in bratica vreo 1-2 min,iar il lasi si tot asa.Vezi sa fie satul,ca Bica-Furnica mai vroia numai asa sa fie aproape cred.Smechera.Si ea tot asa plangea de sarea camasa de pe ea.
Nu vreau sa te influentez cu nimic,daca simti ca nu poti,nu faci!Plus ca v-am mai spus ca unii bb nu sunt pregatiti pana la 6 luni.
Vali-draga de tine,nu vorbim numai despre bb,ca daca ar fi asa i-am lasa pe ei sa se inteleaga aici in limba lor.Suntem mamici si vb despre orice.Nu trebuie sa te supere comentariul(ca nu ai fost in stare sa gasesti un baiat bun).Mentalitatea invechita a lor e ca femeia e specie de sacrificiu,ca daca dl vine acasa si aduce si bani e ok.Asa ca nu-ti face tu probleme,ci sa fii mandra ca baiatul va avea un exemplu bun in tine si va pretui femeile.Iar mama ta sigur ca tzine la tine,e problema generala,femeile de varsta ei,in general,au fost invatate sa nu arate dragostea din teama de a nu se observa ca ele insele sunt vulnerabile.Irina facuse si ea bradul.
mamini-stiu cat de emotionant este,sa va traiasca mica crestina,Sofia Ioana
Noi am tot umblat azi,am venit tarzior,am macat si am culcat fata si sunt obo' asa ca va urez:Noapte buna!


decu fundita

Iaca poze POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Giana poate vrea si baietelul tau sa devina informatician ! a stat la tine in brate pina a invatat cite ceva si apoi s-a culcat linistit.
Emaaimee comentariul lui mama era ca sora mea a fost in stare sa gaseasca un baiat bun (asa il vede mama nu stie prea multe detalii) si eu nu.Mereu a facut comparatie intre noi si pe mine ma irita chestia asta. M-ar fi deranjat si daca eram preferata ei pt ca nu mi se pare normal sa faci diferente intre propii copii. Eu am fost preferata lui tata si ma simtem prost fata de sora mea din cauza asta. Dar tatal meu a stiut sa arate si sorei mele ca o iubeste a ajutat-o mult cit a putut si el. Discutii intre mine si mama au fost mereu si inainte era tata care imi lua apararea si o mai tempera pe mama. Acum nu mai e. Regret enorm ca n-a apucat sa-si vada si cel de al doilea nepot, sa ma mindresc si eu cu baietelul meu. UFF acum pling.Mai bine inchei aici. revin .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

Anda- frumusel Andrei, mancal-ar mama! Un pe cinste! Eu sucul i-l dau un pic incalzit fie sub jetul de apa calda, ie pun ceai caldut peste el (ca sa nu se obisnuiasca cu prea dulce si sa si bea un pic de ceai).

VAlcampan, , nu te mai supara. Asa sunt mamele, intotdeauna vor sa isi impuna punctul de vedere asupra copchilului, ca doar au trecut prin viata. Conflictul clasic intre generatii. GAndeste-te cum vei fii tu peste vreo 25 de ani?



Lia & Gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Aseara era mancat,schimbat...vroia doar sa ma simta langa el.Si nu-l lasam sa planga mult,fireste.Maxim 5 minute si mergeam iar la el...Pana la urma,peste noapte tot langa mine a aterizat.Eram chiauna de somn ca s-o iau de la capat cu adormitul...Aici e si vina mea,recunosc!!!

Valcampan,nu mai fi suparata ca simte si bebe.Imi pare sincer rau cand aud de astfel de situatii.Nu am inteles niciodata cum o mama poate face diferenta intre cei doi copii...
Si cred ca Dani vrea sa devina informatician...deja cand l iau in brate la Pc butoneaza la tastatura...




Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

Multumiri la bbiulie-august ca ne-ati inclus si pe noi in controversata listuta. .
Mamini - welcome la Veve in randul crestinilor!

Emaaimee, facem galerie pt. dintisori! Uite ca n-am gasit prin Smiles simbolul! Iar cu PArty, deh, n-am avut tragere de inima, era la fel ca anii precedenti...Cu deosebirea ca anul trecut al meu sot a castigat la tombola o camera video!

Giana, Monai - felicitari pt. perseverenta cu somnul. Nu e bine sa-i lasi sa planga prea mult, se poate intampla sa planga din motive bineintemeiate: o ragaiala, de ex, cum am patit eu de multe ori.

DAr nu stiu ce-i cu fata mea: de vreo cateva nopti se tot trezeste in hohote de plans, tot la o ora, de sunt deja chiauna. Sa fie dintisorii? Azi-noapte i-am dat si de mancare, a papat destul de bine, dar la juma de ora : moooaaaaaa????!!!?!?!


Lia & Gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

Sa va spun ce boroboata am facut: iau fata din pat si o pun in bouncer sa-i dau banana de dimineata, bouncerul fiind pus pe canapea, in locul unei perne (adica exact cum nu e bine). I-am dat o jucarie in mana, sa nu se plictiseasca. Cand amestecam de zor in canita, o aud ca incepe sa planga, cam tare. Imi zic:
Fata e moarta de foame! si ii tot strigam , in timp ce ma indreptam spre sufragerie :
Vine mama, flamandoaco!
Cand dau coltul, sa intepenesc: scaiul dintr-o parte a bouncerului se desfacuse si fata mea atarna cu capul in jos si un picior in sus. Inca un pic si venea drept in cap!!!!!
M-am repezit si am luat-o incetut in brate, ca in cazul in care are ceva dizlocat sa nu-i fac mai mult rau. Slava Domnului, se pare ca este OK, am tot intors-o si pe fata si pe dos. A plans putin, vreo 2-3 minute si s-a linistit. Cre' ca a fost mai mult sperietura, ca si la mine dealtfel!
Uite, ca dintr-o clipa de neatentie, nenorocesti copilul. Si asta, dupa ce citisem ca deja unii bbi au picat din pat asu si-au prins piciorutele. Doooamne, Doooaame!

Lia & Gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Lia,cred ca ai tras o sperietura...imi inchipui ce groaza ai tras...Bine ca fata e ok.Sa vezi cand or incepe sa se rostogoleasca,sa se tarasca...atunci spaime.Trebuie sa fim cu ochii pe ei ca pe butelie.

Azi este prima zi in care Dani isi va primi suculetul de morcov.Incepem cu o lingurita la ora 10.Daca se trezeste el la 10...

Ma apuc de curatenie...sa vedem cum o sa reusesc...Mai fac ceva,ma mai duc si la baiat,mai scriu si la voi...Pana vineri vreau sa termin




Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput