Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (142)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

hehehe apropo de Murphy, eu chiar am la scoala un coleg...si parca isi merita numele, ca numai boacane face. Apoi vine si-si cere scuze ca etc, etc. dar toata lumea il iarta, ca e imprastiat tare.
Andreea B spor la pregatiti ptr Craciun, si ai mila de bietul Ghita si ia-i viata usor fara chinuri. Eu totdeauna fugeam de acasa cand taiau purcelul, si niciodata nu mancam carne fripta in prima zi. E drept ca ai nostri tineau post, dar noua ne dadeau voie sa mancam. Si cel mai tare imi placea soriciul. dar astea toate parca s-au intamplat cu mii de ani in urma, acum e doar amintirea.
Roxi drum bun.See you tomorrow.Pupam pe Patric sa-i treaca.
hahaha, Carmen si Andreea...carmen uita NU si Andreea face cum se spune "surdul nu le aude , dar le potriveste".Banuiesc ca a vrut sa csrie nu MINTI si a zis nu MINTEA, stia ea ce stia...vorba aceea gura....adevar graieste.
Alice , nu ai mai terminat cumparaturile? ca acusi vine Craciunul si trebuiesc toate terminate.
Papadicule, bine ca mai dai si mataluta pe haicea. Asa asa zi-i ceva Roxanei de cozonaci, ca si eu cate nu i-am zis. Si pupam si Mielul accidentat si fost bolnavior care vad ca va dat la toti raceala.

Fug la clasa. Yuppi, e vineri si mai am doar maine si gata.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Maaaaamaa, Liliana, ce avuseshi cu mine, soro, de ai amintit de sorici ? Ce pofta mi-ai facut .... Si acum imi dau seama ca am fost prin magazine si nu m-am uitat de sorici, sa-mi fie de rusineeee!

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

..acum un an..venea Mosu..anul asta nu mai vine..pt ca lucrez intr-o cladire unde copii nu au voie ...a trecut un an...
Multumim pentru complimente....
Mamici am intrebat si eu ceva despre niste animalute din plastic..si nu mi-a raspuns nimeni...ma ajuta cineva?:)
Dana ma bucura ca merge bine trainingul cu Vic...Si noi il alergam 45 de minute...si aseara erau 4 grade..ca tot ma invidiati voi:)..noroc ca-i doar seara asa...
Roxi..de cind vreau sa te intreb...cum mai stati cu baia ? Tot ii mai este frica? Imi pare rau pentru cazatura...sa treaca...Si eu aseara l-am surprins pe Duracell..in timp ce excalada scaunul dela PC...pina l-am chemat pe tati ..el reusise sa se catere...era in picioare si se pregatea sa se urce pe birou..plictiseala mare..domne'
Andreea B..ce bine ca a fost doar o sperietura..Sa nu papi mult..mai ales acum..Felicitari pentru voita! Si eu am aitns acum o saptamina greutatea avuta exact in ziua in care am aflat ca-s graviduta...Si si eu ca si tine...mai am de dat jos vreo 2-3 kg...si ajung ca-n liceu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Daria..nu exista o regula in privinta baii....aici se recomanda la 2-3 zile...noi facem zilnic...baie in cadita ,terminata cu dus... Si de citeva zile si noi il "fierbem" pe Duracell..in speranta relaxarii..si chiar merge!
Intrebai de ulei..eu nu l-am dat pe Luca cu ulei ci cu creme hidratante...si astea le poti folosi toata viata...nu numai pina la o virsta...
Noi avem 3 mese si doua gustari..si asa raminem...
G_Ioana...pupici pentru vorbareata....
Corinai..nu te panica..noi nu vorbim nici cit vorbiti voi..nu ca am fi etalon..dar mai sint copilasi "mutulici".
Carmencita..gata cu mucii?
Alice..ce ai cumparat frumos?
Nicole..gata curatenia?
Lumi..si noi facem bradul...azi , la noapte cind doarme Duracell...dar il lasa doar cu lumini...sa se obisnuisaca ..si apoi decid daca pun sau nu decoratiunile...Sa aveti petrecere frumoasa!
Liliana...cind intri in vacanta? Miine?
Carolina..petrecere frumoasa...si asteptam poze..chiar fi fara plitz..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Si pentru ca l-am tot pirit pe Duracell..dati-mi voie sa-l si laud...Azi am implinit 2 saptamini ..de cind am renuntat la biberon! Fara suzi si fara bibe ..se cheama ca am baiat mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Buna seara,tot la schimbul trei si io!
Roxi pupam okiosul sa-i treaca sperietura(lui cred ca i-a trecut deja,dar tu esti mai intoarsa)..
Azi am avut un cupil in greva foamei,orice am incercat sa-i dau urla "niu,ade(arde)....asa ca am facut o mare criza de nervi,m-am suparat,m-am certat cu husbandu da cupilu tot nemancat a ramas...febra n-a mai facut....sa-l mai doara inca gatu?
De doua seri nu i-am mai facut baie,asa ca in fiecare seara urla la usa de la baie baiiiii baiiiii...explica-i ca n-are voie...asa ca aseara tac-su l-a spalat la chiuveta si a zis ca i-a facut baieIn mod normal facem baie tot a doua zi,adik azi da,maine nu,decat spalare partiala care oricum nu se pune,sta in apa destul de mult si se joaca insa cand e vorba de spalat pe capurla numai cand vede samponul.
In zilele bune Alex are 2 mese de lapte(dimineata si seara la culcare),la 10 gustarica(banana cu para si branzica,paine cu unt si rosie,paine cu almette,iaurt,depinde),pranzul la 14 urmat de regulamentarul bibe de cucu(suc) si inca o gustare la ora 18(depinde ce a mancat dimineata).Intre mese daca cere,mai primeste cate un Kinder pingui,delice sau chiar o ciocolatica mica tot de la kinder,doar daca cere...In rest apa tot la cerere....
revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Tocmai m-am zgiltiit bine..a fost cutremur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Adina fa-i mami baie la baiat...daca nu are febra....Si apoi direct in pat...Ai incercat sa -i dai papa in fata TV , in timp ce el urmareste ceva interesant? Sau da-i ceva sa se joace ..ca sa-i distragi atentia...
Sint inca putin speriata de zgiltiitura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Am incercat toate smecheriile posibile,papa in fatza la tv,reclame,jucarii,scaun de masa...nada...raspunsul era acelasi...niu niu arde!
I-am dat ordin lu tacsu sa faca baie copilului...asa ca in seara asta fericire mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Ce cutremur?MAre,te-ai speriat rau?Pupe sa-ti treaca...

Mergi la inceput