Titan, Balta Alba mana sus!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:



Asta asa ca sa nu ne uitati... ca nu prea am timp de scris... va citesc... cum gasesc subiectul intre cele active il deschid si citesc... dar n-apuc sa mai scriu...

Asa ca nu scapati de noi prea usor... Eu astep sa se incalzeasca odata sa iesim afara cat mai mult... ca pe noroaiele astea nici nu-mi vine sa mai plec de-acasa...





www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Fetele am reusit sa o inscriu pe Maria la gradinita ieri, ce sa zic....mi-a placut de nu mai pot cum arata e roz bon-bon. Am ajuns cand copii plecau acasa si am urcat la etaj....parca urcam in casuta celor 7 pitici.....tot felul de chestii facute de manutele copiilor, desene si foarte multe poze....foarte vesela admosfera, educatoarele vorbeau foarte mult cu parintii sau cu bunicii....acum nu mai am rabdare sa treaca lunile si sa inceapa grdinita!

Ma atentionat d Directoare ca si aici se va inbolnavii la incepout, sa ii fac vaccinurile si mi-a mai spus ca acum, in gradinita este epidemie de scarlatina...asa ca.....

D Directoare foarte amabila, curatenie, jucarii multe si ce ma bucur ca nu trebuie sa merg foarte mult pe jos de la statia de autobuz...sunt mai comoda de fel si cand ma voi duce sa o iau in septembrie voi pleca de la serviciu.....din Pantelimon , de la Cora!


Maria bb & mami Mihaela
INGERASA MEA CREATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

maria, la 216??? deci trb sa ma misc si eu...

cornelia, si andrei tot 2 ani si 3 luni avea cand a sosit iris... n-a fos chiar usor, dar mi-a fost frica sa nu aduca toate belelele acasa la bb mic si nu l-am dat la cresa. vrem direct la gradi.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

andreea tx si cristinamh, multumesc de sfaturi.
Ne preocupa foarte mult problema asta si suntem inca departe de o hotarare.
maria2mami, felicitari pt reusita cu inscrierea si sa fie intr-un ceas bun!
cristinamh, vroiam sa te mai intreb cum a reactionat Andrei la sosirea in casei a celei mici? Cum i-ai stapanit pe amandoi?

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 19+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Cristinamh...da la gradinita nr. 216......dar se fac inscrieri numai pt grupa mica si numai din septembrie! Grabiti-va!!

Sanatate multa la bebei!

INGERASA MEA CREATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

maria, pai si noi tot la grupa mica vrem. sa inteleg ca avem sanse sa fim "colegi de gradinita"??

cornelia, andrei n-a respins-o, dar aveam impresia ca nu o observa. se juca linistit, n-avea treaba, doar cand faceam fetei baita era captivat de animalutul cel mic. f mult a durat pana a atins=o(cred ca vreo 2 sapt...), iar cand a cerut el s-o ia in brate am sarbatorit. i-am dat-o, si dupa 3 secunde a zis "gata". dar e topit dupa ea, nu o dam nimanui, nu o lasam la prieteni daca plecam in vizita . il distreaza f tare cand plange cu istericale asta mica, dar ii da suzy sau o mangaie cand are chef. ba o mai da si utza in balansoar.
seara ne face program, sa nu uitam sa facem "baii" sai "un-doi"(gimnastica).
in mod normal nu mi-e frica sa ma duc in bucatarie si ei doi in camera, ca nu se duce la ea. daca incepe fata sa planga, vine el si-mi spune ca "pige", s-o linistesc eu.
l-am implicat cat am putut, de la tinut sapun, sampon (asa cum putea el), la intins ulei.
ies afara cu amandoi, si andrei nu se dezlipeste de carut. sta si impinge linistit. nu cred ca din dragoste de sor-sa, ci pt ca-i plac rotile.
nu e f greu cu 2, nici imposibil... si ma topesc toata cand o pupa pe sor-sa. uite un exemplu de "topire". de-aici energia sa rezist...


Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

cristinamh, inca o data multumesc de raspuns. Ma incurajeaza mult mesajul tau. Si sa-ti traiasca puiutii, sa fie sanatosi. Sunt superbi.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 19+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Cristina daaaaaaaa sigur vom fi colegi de gradi din toamna.........am vazut pozele cu Iris si Andrei, sa va traiasca ingerasii sa va bucurati de toate nazdravaniile lor........si cred ca de multe ori ne-am "intersectat" prin IOR...
Sper ca atunci cand va venii caldura ........cat mai curand, sper, sa ne intalnim in parc cu bebeii

Maria bb & Mami Mihaela

INGERASA MEA CREATA 1SI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

maria, aseara ii aratam lu tati buclele negre si crete care faceau baita... "uite, tie nu ti se pare cunoscuta"??? si noi cred ca v-am zarit

ce sa iau cu mine luni pt inscriere la gradi??

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:


Cristina...eu va recomand sa sunati luni de dimineata la gradinita si sa stabiliti cu D. Directoare cand te poti duce cu dosarul...eu asa am procedat....si cred ca e mai bine si pt tine sa nu te duci pana acolo degeaba Sunt 2 cladiri roz...tu te duci in ceea mica la etajul 1

Acte necesare:
-copie CI tu si sotul tau;
-copie certificat nastere Andrei;
-dosar;
-... o cerere tip pe care o completezi acolo;
-in septembrie adeverinta de salariat

Si daca Andrei nu a mai fost la gradi, banuiesc ca trebuie completat un formular de la medicul pediatru. La noi nu a mai fost nevoie pentru ca am fost anul trecut o luna la cresa.

Bafta multa la inscriere!
Nr de tel. 0213400395

Maria bb & mami Mihaela

INGERASA MEA CREATA 1SI 2


Mergi la inceput