Bebelusi de iulie-august 2005 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bbdeiulie_august2005 spune:

Haideti sa stabilim cateva lucruri.
Pentru fetele care au parola la contul comun.
Capitolul nou se deschide dupa ce se scrie pg 10.

Eu sunt logata cu contul comun de 1 ora, ca sa completez datele noi si vad ca inainte de asta cineva s-a grabit sa deschida alt capitol.Ce atata graba?

CONTUL COMUN NU E VREO INTRECERE CARE DESCHIDE PRIMA URMATORUL CAPITOL , l-am facut ca sa completam cat mai multe datele noastre in listuta...ca am vazut ca asta nu se prea face.Eu stau de 1 ora si tot adaug.

In pc meu , am un document in care salvez toate datele care sunt scrise de voi, cum le vad cum le salvez..si le adaug ulterior.

RUGAMINTEA MEA ESTE, pentru ca listuta e a noastra , sa nu ne batem joc de ea, doar de dragul de a deschide capitole noi.

ANIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Am revenit, l-am imbracat gros si l-am scos in balcon in carut! Acum doarme.

Mamini,multumim de aprecieri! Parca la 4 luni trebuie sa-si dubleze greutatea de la nastere,nu? Iar la noi nu se poate ca are acum 7200 iar in 2 sapt cit mai avem pina la 4 luni n-o sa mai ia 1 kg ca s-a nascut cu 4100. Iar pentru faptul ca-l vad zilnic parca nu mi se pare ca a crescut...

Anda, la multe luni inainte pentru bebelul tau cel mare! Uite ca sa vezi reper...eu la 65cm zic ca-i mic (bondocel) tu zici ca-i lungutz.......uf! cine sa ma mai inteleaga....

Anca si Matei (26 august 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Anca, nici Veve nu si-a dublat greutatea de la nastere, suntem aproape, dar nu am atins inca. insa mie mi se pare ca e bine, e vesela, e sanatoasa, altceva nu vreau. m-am uitat pe graficele de crestere si e medie. acum are 64 de cm si mie mi se pare ca fatza de 49 cit a avut la nastere a crescut o gramada in 4 luni. la fel si cu kg. nu te stresa, ca trebuie sa fie sanatos, nu dupa carte. si cresc, stai linistita...uneori parca prea repede... am zis-o. acum ma vor taxa fetele( sau as merita...) ca eu mereu vreau sa fie fata mea mai mare...

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

BB DE IULIE AUGUST, cand vei descide urmatorul capitol, am vrea si noi in listuta cu cea mai mare greutate la nastere la fetite: Iulia Anastasia, 3700 g.
Noi te-am mai rugat in cap. 32, dar acela s-a inchis inainte de a aparea mesajul nostru, pt .ca noua ne sunt inca moderate mesajele. Multumim!

mamica de superbebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Am musafiri acum si intru pe fuga sa imi fac mea culpa si publica ca trebuie,eu l-am deschis din exces de zel mai repede si completam date eu(pe lia,andrei tudor al andei tudor,diana mirela).Nu ma asteptam sa se raspunda la el tocmai pt ca nu se trecuse la pag 10.
anis ti-am trimis si Pm si imi cer scuze si in vazul lumii.Cand am realizat ca ai modificat lista am intrat,am luat-o si am adus-o aici ca sa repar cumva greaseala
Apreciez mult efortul tau si imi dau seama ca am gresit!Sper sa ma ierti ca te-am suparat !


decu fundita

Iaca poze POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Buna dragelor

Am intrat mai devreme, dar inca n-am reusit sa citesc tot, ca sunteti tare harnicute!

In primul rand va multumim de aprecieri, mamini, albinutzza, monai, emaaimee, si pentru fetele care le-am uitat. Acum am in scanat poze de 4-5 luni, cand le termin promit sa le pun in album. Am pozat fata la prima lingurita de suc de mere, asteptam primul piure pentru noi poze la masa, ca sunt momente unice.

Eu citesc din urma si ma delectez cu pozici, ca tere sunt frumosi bebelusii familiei iunie-iulie-august, din care sunt fericita ca facem si noi parte. Am ajuns la schemele de diversificare postate de Anis si Dede, sunt interesante amandoua. Noi azi am baut 30 ml de suculete de mar cu pulpa, mai crestem pana la 50 ml pe zi, si continuam asa pana la 5 luni, iar la control, vorbim de diversificarea de dupa 5 luni. Deocamdata i-am dat marut ca sa schimbe si ea gustul, ca papa doar lapte de la mine, si s-o fi plictisit, fata. Si am observat de cand bea suc de mere, ca face kk 1-2 ori pe zi, ea care facea la 2 zile. Cred ca ne-a reglat marul.

Citesc si revin.

Pupici,
Cati si Alexia (24.07.2005)
http://community.webshots.com/user/caterina71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

La multi ani, puiutul meu iubit! Astazi avem 5 luni.

De asemenea, uram "La multi ani!" tuturor bebeilor nascuti intr-o zi de 15, sa creasca mari si sanatosi.


Am pus si noi niste poze! Va invitam sa le vedeti si sa ne spuneti parerea.

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

La multe luni inainte Rares-Andrei (Lory2004), baietelul lui Mika1 (nu e trecut numele lui in lista de pe prima pagina), Iuliana Anastasia (Diana Mirela), Andrei-Mario (Andatudor) si Paula Ioana(Ella200) sa cresteti mai puiutilor!

Diana Mirela, am vazut acuma pozele cu voi trei. Sunteti foarte frumosi si micuta voatra e o dulce. Ce bine ii sta cu baticut rosu. Si are niste obrajori roz de iti vine sa ii papi nu alta. Sa va traiasca!
La multe luni inainte!

Mamini, drum bun maine, Sarbatori fericite alaturi de cei dragi si un an nou plin de realizari. Petrecere frumoasa la botezul Sofiei si va asteptam sanatosi sa ne povestiti cum a fost. Si normal vrem pozeee

Anda, multumim. Sper ca de data asta sa fie mai bine. Oricum va dau maine de stire cum se simte Emma dupa vaccin.

Ica, bun venit la noi! Dimineata asta vroiam sa scriu, si era cat pe ce sa uit si acuma. Sa va traiasca bebelusa Christine!
Cat despre kg nu stiu ce sfat sa iti dau, eu am pus 11kg in sarcina, alapez exclusiv - adica nimica altceva nu ii dau gazei mele, si eu mai am de dat 1kg jos ca sa ajung de la cat am intrat in sarcina... dar nu ma grabesc.. atata timp cat alaptez mananc muuult si bine, sa am laptic pentru dulcineea mea.



Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Anis, ma intrebai de branzica.. Nu stiu, ca pana acuma am discutat la modul general cu dr. Si anume mereu mi s-a spus ca diversificarea o pot incepe si dupa 6 luni, atata timp cat alaptez si copilul ia bine in greutate nu ii trebuie nimica altceva. Iar cand incep, sa incep cu legume, pisate, deci sub forma de piure, nu cu suc, cam 4 zile sa zic morcov, apoi introduc si cartof.. apoi combinete, si tot asa... pe urma fructe...

Eu o sa incep in ianuarie cred, pe 5 Emma implineste 5 luni, si noi ne intoarcem din concediu tot atunci... dar cel mai sigur iti spun maine dupa control.

Singura diferenta e ca dr. ta a zis ca se introduc mai repede, mie mi-a spus la interval de 3 zile macar... acuma vedem si noi, stii cum e cred ca depinde si de copil, ca daca o vad ca mananca si ii place, probabil introduc mai repede si altceva... in schimb daca o sa ne chinuim la fiecare lingurita de morcov o sa o las macar 3 zile sa ii prinda gustul.. vedem...

Iti mai scriu maine dupa control.
Merg sa ma intind putin si eu daca tot doarme Emma...


Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bbdeiulie_august2005 spune:

valcampan...ti-au fost adaugate date.
Daca vrei poti da PM , la acest user ,si tot daca vrei si stii cum se afce , ti se poate da si parola sa iti introduci tu datele tale..altele decata stea.

Mergi la inceput