Probleme cu pielea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

DIANA sa nu fie vreo boala de sezon!!rujeola.pojar........cel mai bine e sa mergi la doctor sa ti se spuna exact!ca alergii la mancaruri eu am avut toata viata dar nu sunt nici cum bubite mici si multe!ci destul de maricele si relativ extinse pe tot corpul!mai alse pe coapse,burta.picioare!sa ai grija!pupici!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Va multumesc Ileana si Catalina.
Si mie mi-a fost recomandat de la sp.Colentina (dr.Mihaela Moisa) sa sau cu crema Advantan si un Milk mentolat produs la farmacie dupa reteta ei. Mai am 3 zile de dat . Pe unde am dat a inceput sa treaca recunosc, dar acum apare ca o roseata pe piele cu puncticele mici in zona sanilor si pe copase. Asta e altceva decat ce-mi aparuse initial din cauza conservei. Partea comuna este ca inainte de apare ceva ma manaca.
Dupa ce mi-am dat cu cremele aste mi s-a uscat si crapat pielea asa ca mi-a dat ceva super scump sapun de copii Sebamed(140.000) si crema Atoderm (410.000) firma Bioderma.
Sa vad dimineata ce-mi mai face pielea dupa atatea cremuiri.
Inca ceva: am intrebat despre ce sa mananc si mi s-a zis sa nu mai beau conserve, atat. Dar eu incerc sa tin si reim asa ca am taiat ciocolata, mezelurile, laptele, branza. Am ramas doar cu 2 iaurturi mici.
Va pup si multumesc mult de tot. Oricum m-am linistit ca bebele este activ si ca nu pateste nimic.
P.S. Orice mancarime am avut nu a fost de intensitate infernala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Raluca, la cei 37 ani ai mei eu am facut toate bolile copilariei, dar TOATE. Adica: pojar, rubeola, rujeola, scarlatina. Otita si oreion nu am facut dar nu are leatura.
Si toate bolile astea stiu ca vin cu febra ori eu nu am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu am avut un fel de alergie (puncte rosii si mancarimi puternice) din asta prima oara anul trecut in septembrie, pe umar/gat.La dermato a zis ca-i alergie si mi-a dat ceva crema si medicamente antialergice,dar nu mi-a trecut! Atunci am luat din proprie initiativa REDIGEST ,plus ca am "rarit" putin cafeaua si ciocolata.A disparut intr-o saptamana! Dupa vreo trei luni iar a aparut (eram intr-o peioada de mare oboseala si stres) si iar a trecut mai cu REDIGEST, mai ...singura! A aparut iar...in primavara dupa ce am ramas insarcinata si n-am mai luat nimic, dar dupa o luna dupa ce am terminat cu stresul intens din perioda aia...a disparut singura Si a mai aparut de vreo 2 ori....mai mult tentative....nu chiar asa rau! Dar cred ca am depistat de la ce e: pe de-o parte ficatul obosit,zic eu (in periodele superstresante apare,cand sunt mai linistita trece) si cred ca la alune sau arahide...eu mananc f.f. multa ciocolata si cand am mancat din aia ama observat ca apare!
Oricum REDIGESTUL e natural si eu zic ca e cel mai bun!
Eu zic ca n-ai nimic grav,stai ...linistita si trece!!!

MONI 36+ si DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Monica mi-ai dat o idee. daca iau Reni (asta mi-a recomandat mai demult dr. internist) n-o fi bine? Nu este cam acelasi lucru cu Rediest? Deci Rediest-ul se poate lua si in timpul sarcinii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

mai DIANA eu nu vreau sa te sperii sau ceva!dar treaba e ca trebuie sa mergi la dermatolog cat mai curand!eu ti-am spus ca am un ten super sensibil si am fost incercata la greu de tot felul de boli de piele!odata am fost suspecta de scabie ca eram asa rosie cum spui tu!si bubite mici!si ma manca toata pielea!adevarul e ca poate am fost si un pic bolnav inchipuit ca la analize a reiesit ca nu era latceva decat o intoxicatie alimentara!lasa ca trece sigur dar nu lua pastile in sarcina de capul tau!du-te la doc sa iti spuna el mai bine!sa auzim de bine!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

REDIGESTUL e de la firma HOFIGAL,e natural,din bila de bovina sau asa ceva si e f.f.f. bun la ficat,fiere,pentru intoxicatii alimentare etc. Nu-i totuna cu celalalt!


MONI 36+ si DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DIANA REDIGESTUL nu are absolut nici o contraindicatie, da-i google la REDIGEST HOFIGAL si vezi ca scrie tot de el...alergodermii,intoxicatii,protector hepatic etc.( E din pipota nu din bila )

MONI 36+ si DIANA

Mergi la inceput