LEMNETEsau La pomul laudat sa nu te duci cu sacul

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda005 spune:

Multumesc, Clio . Uneori stau si ma gandesc si eu de unde mai am atata putere .
Nici nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac . Intre timp am citit si mesajele unor paciente nemultumite de dl.dr. Tutunaru si nu mi-ar fi placut sa fiu in locul lor . Acum ma gandesc ca este imposibil sa fii pe placul tuturor. E adevarat ca sunt putine, dar cand te arzi cu ciorba sufli si in iaurt . Asa am zis si cu Lemnete . Citisem despre el ca e superficial si ca s-a cam plictisit , dar am zis sa nu ma iau dupa gura lumii si uite unde am ajuns .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Anda, compara ce ai simtit la intalnirile cu doctorul Lemnete cu ce ai simtit la intalnirea cu doctorul Tutunaru si vezi daca e acelasi lucru. Cand vei avea raspunsul, vei sti pe ce drum sa mergi.DianaD 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

quote:
Originally posted by anda005

Multumesc, Clio . Uneori stau si ma gandesc si eu de unde mai am atata putere .
Nici nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac . Intre timp am citit si mesajele unor paciente nemultumite de dl.dr. Tutunaru si nu mi-ar fi placut sa fiu in locul lor . Acum ma gandesc ca este imposibil sa fii pe placul tuturor. E adevarat ca sunt putine, dar cand te arzi cu ciorba sufli si in iaurt . Asa am zis si cu Lemnete . Citisem despre el ca e superficial si ca s-a cam plictisit , dar am zis sa nu ma iau dupa gura lumii si uite unde am ajuns .



Anda,cel mai bine te bazezi pe ceea ce simti!Este un consum de energie absolut inutil sa te gandesti "oare asa o fi?", "dar daca e adevarat?","chiar asa o fi?"...Crede-ma ca prin aceleasi stari am trecut si eu, de multe ori am vrut sa renunt si sa merg la un alt dr, asta chiar si inainte sa nasc cu o luna,doua. Eram speriata de ceea ce auzeam, de avalansa de paciente care veneau, veneau, nu de putine ori am pus totul la indoiala, desi in ceea ce ma privea, nu aveam absolut nimic, dar absolut nimic sa ii reprosez, dimpotriva...Si uite in felul asta, am ajuns sa invat sa nu mai privesc oamenii prin prisma altora,ci strict prin prisma orizontului meu de asteptare!Suntem diferiti! Fiecare cu structura lui psihica, afectiva, cu nivelul lui de educatie, civilizatie, cultura, fiecare cu asteptarile lui, fiecare cu nevoile lui! Asadar, nu este oblligatoriu ca ceea ce imi displace mie sa iti displaca si tie, ca ceea ce imi place mie sa iti placa si tie.Ar fi prea monoton ca toti sa vedem lucrurile la fel!Asa ca urmeaza-ti instinctul si raporteza-te strict la persoana ta, la nevoile tale, la exigentele tale si nu te mai stresa!Dianad are dreptate!Compara si alege! Pana la urma fiecare isi alege doctorul, de orice fel ar fi el,in functie de propriile nevoi/exigente/simturi/asteptari,etc!

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda005 spune:

Clio , iti multumesc pt sfaturi, dar asta inseamna sa faci experimente pe propria persoana . De fapt de-aia suntem aici , sa impartasim experientele noastre astfel incat alte fete sa le poata evita . Eu am invatat un lucru : sa nu spui niciodata "Mie nu mi se poate intampla" . Evident ca in final , buna sau rea , decizia apartine fiecaruia , dar eu zic ca toate ar trebuia sa deschidem ochii la pataniile altora si sa invatam din ele .
Pana la urma nici un doctor nu iti poate oferi nici o garantie, probabil ca totul e ca o loterie, dar la cat ghinion am avut stau si ma intreb ce o sa mai urmeze.
Va pup si s-auzim de bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Andaaaaa, felicitari!!!! Esti iarasi gravidutza! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! Bravo! De data asta o sa fie bine, vei vedea! Iti tinem pumnii!

Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput