Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (141)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Baiul este ca nu am solutie pentru Duracell....si asta ma inebuneste! Este asa de frustrant!
Plus ca vin sarbatorile...si pe mine atunci ma apuca dorul de casa..de familie si prieteni...
Roxi ..pregatire pt cozonaci! Hai ca pe asta nu am mai auzit! Eu anul asta din motive de Duracell....voi cumpara !
Sanatate Alex!
Belita (si eu te-am intrebat de mai multe ori de ce-i zici asa....)..iar tuseste? Ca mi-a scapat!
Uite ca am scris si eu doua rinduri...sa nu ma certati! Dar tu Alice..care-i baiul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Alice , spui ca-ti trece supararea mai repede decat inainte?Ce sa insemne asta?Ca ai imbatranit, pardon te-ai maturizat...sau caesti mai ingaduitoare acum?Hei, stai, nu arunca cu rosii, nu de alta dar sunt tare scumpe pe vremea asta.
Mama, Roxi ce ma baga de fiecare data fiul tau in boala cu ochii aceeia fenomenali de frumosi.Il vreau si eu pe bb 2 cu ochii albastri.Nu de alta dar bunicul meu avea niste ochi albastru aprins, cum nu am vazut la multa lume. Dar nici unul din nepoti nu l-a mostenit...si are vreo doua duzini mai bien de nepoti.
mama, dar ce puse sunteti pe treaba: Nicole pe curatenie, Roxi pe facut cozonaci (vreau si euuuuu...nu sa fac, sa mananc) si AndreeaB pe facut alte delicatese din nenea-domnul Ghita.Andreea please, mananca si ptr mine un sorici, ca tare imi e dor de asta.

Hai ca termin de citit si va mai salut o data, nu de alta dar sa aveti ce citi maine dimineata cand va injectati cafeaua in vene.
Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

A, iar vad ca-si vad virusi de cap. Ce lupte crancene sunt pe acolo, cu tusea, cu mucisorii, cu vomitaturile...Pupam toti copilasii care se lupta cu monstruozitatile acestea, si pe mamici.
Roxi iubita, dar tu de ecum faci cozonacii?Pai mai e o saptamana jumate pana la Craciun, cred ca-i si mancati pana atunci.
Olivia, ce s-a intamplat? Cine te-a suparat.Ufff, ia si tu viata asta mai usor, ca altfel patesti ca mine, esti alba inainte de 40 de ani,Si nu fire albe in par, ci fire negre in parul alb ( mai mult de 80% par alb)E acum l-am facut roscat inchis(acum 2 seri) si nu se mai vede ca am imbatranit.Nu cumva tu de asta esti in pasa proasta ca se apropie...sti tu ce?Pupici si nu mai fi suparata.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Olivia, stiu cum e de sarbatori...cand esti departe de casa. Eu in fiecare an m-am umflat de plans de sarbatori. Si in privinta Duracellului, ce probleme iti faci? Ca nu ai cu cine il lasa cand pleaca MP? De ce nu-l dai la day care, caci acum e mai marisor. Macar pana mergeti in Romania. Chiar mai mergeti?

Pupici sa-ti treaca depresia.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana...cind spuneam ca nu am solutii pentru Duracell...ma refeream la noptile pe care le pierde nedormind...si noi pe linga el..si dimineata cind suna ceasul....imi vine sa plec in lume Deci psihoza este cauza depresiei mele..plus Craciunul..departe ..la capatul lumii... fata de cei alaturi de care as vrea sa fiu...stiu ca tu poti intelege asta
Ca nu am cu cine sa-l las pe Duracell..ma voi plinge la sf. lui aprilie cind pleaca MP..mai este pina atunci...
Da, plecam in Ro in jur de 19 iulie....
Wow..mami este roscata????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am reusit si eu sa-l vad pe iepurele suedez...parca-i si mai frumos! Cum au iesit cozonacii..ca pina aici miroase...
Multumesc fetelor care au incercat sa ma incurajeze.....ca solutii se pare ca nici voi nu aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna! Cum a fost la party? Vrem poze!
Kim, dar daca, atunci cand se trezeste noaptea, il dai jos din patut si-l lasi pe intuneric sa faca ce vrea si-i spuneti ca vroi vreti sa dormiti, dupa 10 min, jmatate de ora nu are chef de somn? El ce face cand se trezeste noapte?
Mi-aduc aminte ca de vreo cateva ori, in perioada cand si Stefan statea treaz 2-3-4 ore noapte, tati il lua la plimbare cu masina, abia dupa o ora de plimbareala adormea.
Va doresc mult succes, sa faca si bateriile Duracelului pouza in cursul noptii, asa vreo 10 ore. TInem pumnii!

Sapt asta Stef nu a mai adormit seara la san ci, ori uitandu-se la diapozitive cu filmulete pe tavan, fie pe intunerci alaturi de tati. Iar intr-o noapte am reusit sa il readorm fara sa-l alaptez, l-am lasat sa maraie, sa se foiasca, a veit si m-a imbratisat si a readomit in bratele mele in timp ce-l bateam pe spate. Si a dormit dus pana dimineata (si eu ).

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Vazut pe bebe-Patrick, Lia, cumintica Vrabiutei si Duracelul cu prima lui tunsoare. Niste frumosi, pupam dulce!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatzaaaa neatzaaaaaa
se vede ca a fost party baban aseara....nici o impresie, nici o poza....ntz ntz.,...ce aveti fetelor? hai ca ne perpelim o-aci!
cozonacii au iesit suuuuper! sper din tot sufletul sa imi iasa asa si saptamana viitoare. tura asta au fost cu mac cel mare si 2 mici cu rahat, special order from my husband. asa ca am cu ce sa ma laud! (i-oi face ca sa ma laude cineva???)
Liliana, asta a fost tura de "repetitie", nu cea ptr craciun. ca ai dreptate, maine nu mai e nici firimitura!
Olivia iar noapte urata? uufff da Domnu sa treaca si asta!
multamim de vizioanrea pozelor.
o zi super sa aveti ca aci e o lapovitaaaa oribila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata
Cum a fost petrecerea? Asteptam pozele sa va vedem!
Uau, Nicole si Roxi in ce verva sunteti!! Smotru, cozonaci... eheee, eu nu fac sporturi din astea extreme. Nicole sa stii ca si eu am aceeasi problema cu curatenia, numai ca eu in afara de tati si a lui pitica o mai am si pe Mara, dezordonata cea mai mare... Asa ca la noi in permanenta cand intri zici ca a explodat o bomba, cred ca ne-am obisnuit deja, ca nu mai streseaza pe nimeni.
L-am vazut si eu pe Patrick cel frumos, o sa-i spun Evei sa uite de svenssonii si anderssonii care o sa-i faca curte la gradinita, ca tot ai nostri sunt cei mai frumosi.

Mergi la inceput