Impreuna, Timisoara (34)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fetelor mi-o leneee,as sta in pat toata ziua,n-am chef de nimic.
Katik,ti-am vazut pozele,e o figura fetita ta,la care cresa o duci?Ii place?
Amonar,deci ti-a placut cum ai gasit Timisoara?Va mai intoarceti?Intradevar hainele si in general lucrurile de copii sunt tare scumpe,ma refer la cele de firma,gasesti si foarte iefitine,dar chinezisme de contrabanda.
Carmella,te mai asteptam la povesti.Multumim de urare.
Gabi,i-a trecut Evei supararea,ati putut pleca la chef?
Doris ai avut mult de lucru de revelion,imi adic aminte ca sora-mea cand era in tara nu mai apuca sa se aranjeze ea de revelion din cauza clientelor.
Dia Codat,te mai asteptam si la Banateni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Angi...
Ti-am trimis un pm
Da, ca in fiecare an, in 31 am avut destule cliente, de obicei cele vechi, si doua noi...si normal, pentru mine nu am mai avut timp,ca de obicei...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!

angy, multam! o duc la cresa de pe Paciurea. ii placea tare mult, se cerea chiar si simbata si duminica dar asta pina la faza cu mosul, cind s-a speriat f. tare si de atunci nu mai vrea deloc "la copiii". om vedea cum o fi cind mergem din nou. sunt de acord cu tine, apropo de lene, mie greu sa ma si misc, ca doare tare lenea!

ramona, asa scurta a fost vacanta in timisoara? cum te simti?

dia_codat ce mai fac printesele?

gabi, gaabi, gaaaaabi, unde esti? la schi????

na, va mai pup o data pe toate, vin mai tirziu, daca ma va mai lasa lumea



http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

katik si angy11

Vacanta a fost intr-adevar scurta dar asta este. Cum am gasit Timisoara? Sincera sa fiu mi-a lipsit zapada mai multa. Cateva zile a fost zapada si orasul arata mai romantic. In momentul in care se topea, ma cam depresiona tabloul. Totusi e mizerie mare cand nu e soare sau zapada. Nu mai sant obisnuita cu acest peisaj. Aici totul este pietruit si curat.

Ce mi-a placut e ca in ajunul Craciunului plimbandu-ne prin centru am asistat la "concerte" de capra life. Asta imi liseste aici. Si luminitele din centru sant frumoase. In restul orasului e mai putin romantic. Sotului meu i se pare totul foarte gri cand e innorat si nu este zapada. Adevarul ca si mie la fel. Pacat ca se fac constructii numai din beton. Eu am spus ca Timisoara are niste cladiri superbe. Nu ne dam noi seama ce bogatie culturala avem. Daca toate aceste cladiri ar fi renovate si revitalizate, Timisoara ar fi intr-adevar o mica Viena. Am analizat cu atentie micile detalii ale unor cladiri....unele sant lucrari de arta, nu altceva. Pacat de saracia ce le inveleste...Daca primaria s-ar gandi mai comercial ar investi in aceste cladiri care ar deveni o atractie turistica pt Vestici care sant flamanzi de cultura si frumos. Asa ar intra mai multi bani in economia locala.

Cineva spunea de hainute ieftine de bebe din China. Pt calitatea pe care o au mi se par inca scumpe. Cele mai de calitate sant mai scumpe decat in Olanda. Nu prea inteleg de ce, pt ca costurile de fabricatie sant mult mai joase in Romania. Eu chiar m-am gandit sa import din Romania aici si sa le vand mai ieftin. Sau sa import de aici la preturi mici (de exemplu colectii depasite) si sa le vand mai ieftin acolo. Posibilitati sant.


In rest ce mi-a placut e un bar unde sant doua compartimente, unul pt fumatori si unul pt nefumatori. Se numeste "casa cu flori" parca. E pe Alba Iulia. In rest unde te duci peste tot fum de tigara. Ma intreb daca chiar toata lumea fumeaza in Romania sau cei nefumatori stau acasa sau suporta fumul altora. Multi intreprinzatori nu-si dau seama ca "rateaza" clienti prin modul lor de nonsalanta. Aici sant compartimente separate.

In rest impresia mea este ca Timisoara este mai frumoasa in vara....

Oricum noi vom "incerca" o mutare temporara sau definitiva, in functie de cum ne vom simtii in Romania.

Va pup,
Ramona



(poze mami,tati si bb)

(evolutia bb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ramona,ai dreptate cu cladirile,dar e ceva ce poate nu sti,primaria are un program de renovare completa a cladirilor vechi,de la A-Z,include si casa scarii care de cele mai multe ori e mai jalnica cu muuult decat fatada.Au refacut unul sau 2 astfel de Palate si urmeaza si restul,dar la cati bani au lucrurile merg destul de incet,de facut pana acum nu se punea problema ca nu aveau cu ce.
Despre baruri,la noi abia acum se impamanteneste aceasta conceptie,inca sunt multi fumatori in Ro,iar restul sunt obisnuiti deja sa suporte fara sa protesteze.
Katik,Angy e pe Paciurea la gradi,de aia te-am intrebat,banuiam :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

LA MULTI ANI!
Mai exist si eu, dar m-am odihnit ieri si azi. Cheful a fost super, chiar ne-am distrat. Eva in final s-a impacat cu soarta si s-a uitat la TV cu buni pana a adormit.
Va pup si scriu mai multe maine.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna dimineata

LA MULTI ANI LA TOATA LUMEA!!!!!!

Azi am apucat sa mai scriu si eu ...andrei imi ocupa tot timpul, e tot mai dulce pe zi ce trece .
In 27 dec am avut si botezul ...bb nu a scos nici un sunet...s-a strambat la preot numai.

o sa incerc sa intru mai des....ce mai e nou pe aici???

va pup
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna dimineata

LA MULTI ANI LA TOATA LUMEA!!!!!!

Azi am apucat sa mai scriu si eu ...andrei imi ocupa tot timpul, e tot mai dulce pe zi ce trece .
In 27 dec am avut si botezul ...bb nu a scos nici un sunet...s-a strambat la preot numai.

o sa incerc sa intru mai des....ce mai e nou pe aici???

va pup
diana

aici am poze de la craciun si de la botez
http://pg.photos.yahoo.com/ph/diane7112/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

bine ai revenit diana! ai o minunatie de puiut, sa va traiasca si sa va bucurati de el!!! ma bucur ca sunteti bine.sa cresteti mari si sanatosi!

angy, cum esti multumita de gradi lui angy? ca incetisor trebuie sa ma hotaresc si eu unde vom continua si trebuie sa mai intind antenele...

gabi, odihna placuta cit mai poti!

ramona, ma bucur ca v-ati distrat bine. ai dreptate, acum e cam gri orasul dar, stii cum e, este griul nostru

ana, silvana, mihi, lili pe unde sunteti, inca va mai "concediati"???

va pup pe toate, toate, poate revin mai tirziu


http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

M-am apucat si eu sa pun cateva poze de la Craciun si Revelion. Sper sa va placa:

POZE CRACIUN si REVEL

Din pacate la Revelion nu am decat 2 foto cu mine, caci, ca de obicei, eu am fost pozarul. Dar bune si alea.

Ce faceti, fetelor? Nani? Sau ati inceput deja lucrul?

POZE

Mergi la inceput