Bebelusi de iulie-august 2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

hai, Anis, te asteptam...

fetelor, eu eram convinsa ca aici asa face toata lumea- adica incep la 6 luni, fiindca prietenele mele cu bebei asa au facut( una a inceput la 5 luni juma, cealalta la 5 luni, nu a mers si a reluat la 6 luni) si asa mi s-a spus. dar joi am vorbit cu o alta tipa care a zis ca a inceput la 4 luni sau 4 juma...trebuie sa vorbesc miercuri cu asistenta sa vad ce zice. eu abia astept sa incepem, cit de repede ne da verde, imediat incep. mi se pare ca pofteste la noi cind mincam si v-am zis, cind vad pozele cu bebeii vostri cum papa, vreau sa ii dau si eu lui Veve. asa ca incerc sa adun ceva informatii de pe la voi, dar voi incepe cind zic astia la policlinica, sa incep cu "binecuvintarea" lor fiindca, dupa cum zicea si Peca, daca se intimpla ceva, Doamne fereste, e naspa rau.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

quote:
eu abia astept sa incepem, cit de repede ne da verde, imediat incep. mi se pare ca pofteste la noi cind mincam si v-am zis, cind vad pozele cu bebeii vostri cum papa, vreau sa ii dau si eu lui Veve. asa ca incerc sa adun ceva informatii de pe la voi, dar voi incepe cind zic astia la policlinica, sa incep cu "binecuvintarea" lor fiindca, dupa cum zicea si Peca, daca se intimpla ceva, Doamne fereste, e naspa rau.




Subscriu.Plus ca mi se pare si mie ca e interesata in mancare si am mai zis si eu.I-am dat sa miroasa gemul meu light si mi s-a paut ca a inghtit in sec.
Simona-am trecut datele grasunului


decu fundita

Iaca poze POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Katink, atunci cind incerci sa simti dintisorul incearca sa intorci degetul, sa il simti cu unghia, nu cu buricul degetului, pt ca se simte mai bine asa; oricit de mic ar fi dintisorul, se simte imediat cu unghia si iti dai seama; cu buricul degetului nu simti daca dintisorul e prea mic; eu asa am facut cu dintisorii Evei.
Apoi, cind mai creste dintisorul o sa-l simti f bine si cu buricul degetului.

Simona, felicitari pentru dolofanelul Mario!!!! Se pare ca bebelusii nostri seamana f bine

Anis, nu am avut timp sa va felicit pt dintisorii lui Ingrid!!! FELICITARI!!! si sper ca mititica sa se simta mai bine. Uite ca ne-a luat-o inainte Ingrid la categoria dintisori; chiar daca Eva a avut primul dintisor, ca virsta de iesire a dintisorilor, Ingrid a fost mai "rapida"!!! Aproape in fiecare zi ma uit la pozele lui Ingrid; este asa de frumoasa si imi place la nebunie perisorul ei cret, prins in clamutza

Irda, este foarte puternica Daria; si ce maaaaare s-a facut!!!! Nici nu se cunoaste ca s-a nascut mai micuta; deja este in rindurile copilasilor nascuti la termen. Foarte bine!!! Sa o tina tot asa! Imi place f mult cum se ridica in minute; este asa de dulce ...

Cam atit. Trebuie sa citim din urma si sa ne mai uitam la niste poze... Nici nu stiu unde am ramas, pt ca voi scrieti asa de repede ...

Pupici.



Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Ioana, acum am vazut si pozele lui Andrei Asa sta si Eva la schimbat; si sa vezi ce nostim o sa fie cind o sa-si bage degetelele de la picioare in gurita, ca n-o sa mai poti pune diaperul pe el; eu trebuie sa folosesc forta pe Eva ca sa isi scoata picioarele din gurita

Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

L-am adormit pe pici..asa ca..Matei e nascut pe 3 iulie cu 2.900-49 cm, cezariana,Apgar 9,Maternitatea Giulesti, dr. bucur Cezara. Acum
are 5 luni, 6 kg, 63 cm.

Mananca de la san plus 2 mese cu cereale.
Ce date ar mai trebui sa trec?


multumim ca ne treceti si pe noi pe listuta

Luiza & Matei-Scantei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Fetele, in legatura cu diversificarea ... Cred ca fiecare mamica are cea mai buna metoda pentru bebelusul ei; fiecare isi hraneste puiul asa cum crede ea ca-i mai bine, asa cum se maninca in familia respectiva, si fiecare metoda de diversificare este buna. Ca ceea ce se aplica la un bebelus poate sa nu se aplice la multi altii.
Asa ca, indiferent cum alegem sa de hranim copilasii, o facem cu dragoste si nu trebuie sa ne ingrijoram, suparam sau alarmam de modul cum celelalte mamici isi hranesc putiutii sau cind incep diversificarea.

Aici dam doar exemple din experienta proprie si nu impunem o anumita schema de diversificare; fiecare "schema" aleasa de mamici si pediatrii copilasilor este inteleapta, logica si buna.

Na, sper sa nu dati cu pietre, dar cred ca este bine de precizat lucrul asta, pt ca fiecare bebelus este unic, asa ca nu toate trebuie sa urmam aceeasi metoda de hranire.


Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Gagici, mi s-a facut un somn... Am tot stat eu pe aici sa vad schema, Anis, dar poate am noroc maine.
La ora 9 merg la coafor. Eram decisa sa ma tund scurt, dar am observat ce incantata e Sara de claia mea, asa ca cred ca imi voi face doar breton sau ceva mai modern.
Va pup, noapte buna.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Oana, bine ai zis. ai dreptate!

MonaI, bafta miine, sa iti faca treaba buna. eu am programare abia la 17.30...

noapte buna tuturor!

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Oana deja isi papa picioarele de ceva timp si asa e la schimbat pampersul e jale se suceste pe toate partile sau sta cu picioarele in maini sau in gurita hehehehehe

Irda misto pozele cu mica Daria care a crescut bine mai si ea. Ia uite ce pleata are

Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

quote:
L-am adormit pe pici..asa ca..Matei e nascut pe 3 iulie cu 2.900-49 cm, cezariana,Apgar 9,Maternitatea Giulesti, dr. bucur Cezara. Acum
are 5 luni, 6 kg, 63 cm.

Mananca de la san plus 2 mese cu cereale.
Ce date ar mai trebui sa trec?


multumim ca ne treceti si pe noi pe listuta

Luiza & Matei-Scantei

Cu placere,uita-te si tu pe la noi(uita-te la mine) la bb si vezi cam ce date sunt trecute


decu fundita

Iaca poze POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput