Bebelusi de iulie-august 2005 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

anis-pandeam eu,dar am vazut deja bb online si m-am prins.
Sa ne traiasca:

  • Glad Helmut(diana maria d)
  • Sofia(mamini)
  • Petru-David(valcampan)
  • Matei(Zena O)
  • lui clauela




decu fundita

Iaca poze POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Irina, eu le-am dat la ai mei morcovul fiert simplu, apoi cu cartof si au mancat ... Dar m-am trezit desteapta de mine dupa aproape o luna ca daca le pun o radacina de pastarnac si una de patrunjel in piure, mananca de 3 ori mai mult si fara sa ragusesc facand ca toate animalele si masinile si avioanele ca sa deschida gura. Pastarnacul si patrunjelul radacina sunt mai dulci la gust si le place mai mult.





Laura de Rares si Bianca 13.06.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Monica-Elena-si eu am gustat inclusiv orice doctorie i-am dat.Si mie de ex. laptele meu mi se pare buun,dulce ,am gustat formula si unele sunt asa nasoale cu gust de peste.Milumil mi-a placut
anis-si eu ii fac la fel cu muscatul si se uita la mine si rade,dar nu ma mai musca dupa aceea.Si eu tot asa ii zic nu pe un ton bland,dar ferm.

quote:
Dupa cele 3 zile de febra, am slabit 4 kg...asta e bine...daca ma m-ai tinea ceva...mai dadeam cateva..hai ca m-am tacanit.
Clar ca te-ai tzaca,zi mersi ca ai scapat rpd.Kg sunt bonus
Aaa,inca ceva de cateva zile e interesata in ce mananc eu,asa mi se pare-se uita la mine si plescaieIi arat si miroase,am zis sa nu ii mai arat ca parca mi-e asa nu stiu cum ca ea se uita cu toate ca stiu ca o sa incepem diversificarea in ian.
Hai nani-nani la toata lumea cu mic cu mare
Somn usor!


decu fundita

Iaca poze POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Laura ai dreptate; sa vezi ce le place daca pui si putina telina. Morcovul da gust mai amarui cand e pasirat.

mami de dani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Si daca tot bantui pe aici la ora asta, am o intrebare care ma macina ... voi cum va adormiti bebelusii seara? Fetele care alaptati, le dati tzitzica pana adorm, sau mananca si apoi somn ... ca Rares are un intreg ritual. Obligatoriu, culcat cu tzitzili in gura. Intai manaca cu lacomie, icnind la fiecare inghititura. Dupa cateva minute, incepe sa dea din picioare si sa invarta si sa m apocneasca cu mana libera, sa ma traga de par (tot cu sfarcul meu in gura). Il las un timp, apoi incep sa-l scarpin usor pe spate. La faza asta se opreste din pedalat, dar incepe sa mormaie .. face din gat ca un ursuletz ... Dupa ceva timp, se opreste si din mormait si adoarme, dar mai tine tzitzica in gura si molfaie vreo 5 minute, pana adoarme profund. In final el e transpirat tot, iar eu atipesc 10-15 minute langa el (in seara asta am "atipit" langa el 2 ore, de aia sunt asa fresh la ora asta ).

Cu Bianca e mai usor, ea in 80% din cazuri adoarme cu bibe in gura. Daca nu, mai sta de vorba, o legan putin si e gata ... Fata cuminet are mami!

Gata, fug la somn .. totusi!

Pupoci!


Laura de Rares si Bianca 13.06.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

multumim frumos svety, mihnea este un fivulet asteptat 11 ani si chiar e un globulet de aur.

cuscra laptele tau are gust de vanilie ia mai gusta sa vezi ca e doar dulceag da vanilie de unde mai soro?????



http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Buna ziua mamici!

La multi ani puilor nascuti pe 9,10 si 11!Sa fiti sanatosi si fericiti!!!

In legatura cu laptele...al meu este tot NUMAI dulceag nu si cu gust de vanilie.vorba Monicai,de unde vanilie???

Laura,legat de adormit bb-lul,sa stii ca si dani face la fel.Adica numai seara,cand trebuie sa ma pun langa el,dupa ce mananca lacom incepe sa se agite...eu ii dau palmute la fundic asa usor si adoarme in cele din urma.Altfel...am inceract sa-l pun in patut sa adoarma singur...de unde?Plange.Are si el tabietul lui...seara cu tzatzi




Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

,multumesc mult pentru raspuns.Asa am sa incerc si eu si sper sa-i treaca repede "supararea" asta pe carucior



Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!

Monica-Elena si eu mi-am gustat laptele si mi se pare ca seamana cu gustul laptelui praf, pe care nu stiu de unde-l stiu, probabil din copilarie. N-am simtit nici o alta aroma.

Anis, felicitari pentru revenire. Bine ca s-a dus perioada naspa.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Monai, tocmai vroiam sa zic ca daca nu ai aptine, inchiriaza astia

Cami, si la mine a disparut in anumite zone, este mai rar, si vad ca am deja 4 sapt, si nu a crescut deloc...adek la mine e invers?!

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
Bondariciu' mic

Parintzi de bondarici

Mergi la inceput