The best of aug-sept-oct 2004 (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

interesante tratamente

aaa....cred ca nu vad bine ce citesc, sau mai bine zis...sper ca nu vad bine ce citesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Doamne cati bebici bolnaviori....Of of of....
Sper sa treaca cat mai repede bolile astea.Si Danny a inceput de aseara sa tuseasca (nu rau,....inca!!!)sper sa nu avem probleme iar ca ma dau cu capul de pereti ....la propriu.!!!


Si mai nou.....a inceput sa isi dea palme cand nu ii dau ceva?nu inteleg de ce?sau ....nu stiu....o sa intreb dr sa vad cum scapam de gesturile astea...nu stiu unde le-a vazut.Sau sa fie din cauza maselutelor care ne streseaza si nu mai ies o data?????este super irascibil...nu mereu dar in cea mai mare parte a zilei....

Eliana ma bucur ca sunte-ti bine.Spor la munca(mie imi este groaza cand o sa incep si eu.....)pupici lui Meme.

Ana sanatate lui Stefan.

Anne da-ne un semn ca sunte-ti bine.

Pufy cat de curand te urmez si eu cu intarcatul.....dar inca nu imi vine sa nu-l mai vad cum cauta tzatza.Tati ne spune ca o sa ii dau pana se insoara....ce stie el!??!!o sa .....

Nina la ce te referi?

Va pup si mai vb.o zi frumoasa in suflete daca afara nu este!



Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Of Doamne, greu cu boala...
Ana_a si Anne sper din suflet sa se faca bine micutii! sa auzim numai de sanatate!

A mea e mai bine, i-am aratat ca nu e chiar asa de rau antibioticul ala, si a acceptat sa-l ia fara plansete
Daniver exact problema asta o am si eu... fata mea se loveste singura, isi da cu palma sau chiar cu pumnul in cap (bine... ca nu isi da tare, dar totusi) habar n-am de la ce o fi...
Sper sa se faca mai repede sanatoasa, ca ma doare sufletul cand o vad asa...

Va multumesc ca v-ati gandit la mine.

Doresc sanatate, bafta si tot binele din lume mamicilor si puiutilor bolnaviori.



Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra
Nathalie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Daniver, Danyce, Crismir si va multumesc din suflet de incurajari....chiar am nevoie....nu credeam ca-mi va fi asa greu sa il intarc!

Ana de ce i-a dat Prednison lui Stefan?? si multa sanatate si sa va revina pofta de mancare!

Andreea pentru Nathalie cea cumintica!

Nina n-am inteles de ce esti ironica....mamicile cu puiuti bolnaviori au nevoie de sustinerea noastra, a celorlalte, nicidecum de ironiile si de sarcasmul tau!

Pupici si multa , multa sanatate la bolnaviori!!!!


Ioana& Alesio(08.10.2004) Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

NinaB...eu nu inteleg postarea ta...sa cred ca la noi te referi?
Si daca e asa...am luat prospectul inca o data si am citit acolo ca s-ar da in laringite acuta severa la copii...apoi sincer eu nu stiu cat de acuta ar fi laringita noastra...
Nici nu vreau sa ma gandesc ca no fi bun nici acest diagnostic...ca si nebunesc de cap....
Tusea lui Stefan este una foarte severa, mai degraba o tuse seaca cu un fel de horcaiala, este clar ca undeva pe gat este iritata rau mucoasa...
Eu una sper din tot sufletul sa mearga spre bine.
Doctoritza ne-a dat acest prednison ca un fel de schema, cate o jumatate de pastila timp de 3 zile la 8 ore pe urma timp de 2 zile la 12 ore si mai apoi inca o jumatate de pastila la 24 de ore.....

Ioana, precum vezi doctoritza ne-a prescris aceste tratament.

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ana am inteles ca dr. v-a scris trat. si sper sa va faca bine(adica lui Stefan)! Si pentru tuse i-a dat ceva?Saracutul de el....noapte cum doarme?Temperatura mai face?

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

mda! de cate ori bag de seama ca-s scheme terapeutice aiurite, se gaseste careva sa comenteze... tipic!

bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Nina de ce te legi de toata lumea? Nimeni nu are voie sa spuna nimic in afara de tine??????
Si spune-mi, te rog, esti medic cumva? De ce e neaparat nevoie sa comentezi "schemele terapeutice aiurite" cum le spui tu? Ai consultat cumva copilul si ai constatat ca nu e potrivit trat.? Cred ca ar trebui sa-ti tii parerile ironice, rautacioase si sarcastice pentru tine, si sa nu improsti pe toata lumea cu veninul tau!

Foarte multe fete s-au saturat de rautatile tale, dar putine au luat atitudine....iar restul incearca se te ignore!



Ioana& Alesio(08.10.2004) Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia spune:

Fetelor nu mai sariti asa la gatul Ninei! Adevarul este ca prednisonul este hidrocortizon, un medicament destul de tare pentru adulti dar pentru copii?! Cand se administreaza nu trebuie sa consumi sare si are multe efecte adverse. Stiu ca si mie mi-a recomandat odata dr. pentru baiatul cel mare fiindca se lovise rau la un testicol. nu am vazut nici o legatura intre una si cealalta asa ca nu i-am dat. trebuie sa fii foarte atent cu medicamentele care au hidrcortizon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by NinaB

mda! de cate ori bag de seama ca-s scheme terapeutice aiurite, se gaseste careva sa comenteze... tipic!

bafta!



NinaB...daca tot ti se pare un tratament terapeutic aiurit ai face bine sa dai si niste argumente sa nu ne lasi asa in ceatza....
Si zau ca la ora asta nu-mi arde de comentarii, raspunsul meu a venit doar cu niste completari legate de tratamentul nostru...
Am citit si eu prospectul acestui medicament si am vazut cat este de aiurea dar ce sa fac daca asta ne-a fost prescris de medic?
Ioana, nu ne-a dat nimic de tusa, prima doctoritza ne-a dat Eurespal pe care nu am putut sa il administrez la Stefan...o lingura de sirop amar mi-a fost practic imposibil...mi la scuipat de fiecare data si nici indulcit in ceai nu am putut.

Am intrat doar sa va spun ca mai devreme a mancat un pic de pireu de cartof si cu un pic de galbenus de ou, multumitor zic eu pentru inceput, nu am vrut sa-l fortez sa manance mai mult de teama sa nu vomite.

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput