Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Mamaaaa, Raluca da' chiar m-am infiorat cand l-am vazut pe Radu in poza. Nu mai zic de Nuka. Iar alaturarea celor doi mi-a ridicat parul pe ceafa , parca ii auzeam intr-un duet.

Aoleu, nu mi-as dori sa fiu iar insarcinata peste vreo luna. Abia ma descurc asa, nici nu ma gandesc cum ar fi sa am iar greturi. Eu mai vreau cel putin un bebe, dar mai incolo, sa mai treaca vreo 2 ani asa.

ruxandra, mama de matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ege, ce ai in siringa aia de langa ege 170?

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Am pus si eu la zmei si zmeoaice o mostra de galagie, de cand era fii-mea mai mica. Acum a mai crescut, si evident, au crescut si decibelii. Cand fac una proaspata, o schimb. In asta era deja vanata.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Oare sunt sadica tare daca rad asa de bine de pozele bebeilor nostri cand plang????? Da rad de fiecare data cand ii vad pe toti asa cu gurile deschise....si parca ii si aud

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Dupa mine topul este asa:
I. Radu (Raluca)
II. Irinuka (Sofia)
III. Maria (Ina)sau Andrei (Mary) .... deja nu ma mai pot hotari ...)))

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Kristinutza, ati urcat direct in top!
S-a incretzit tot de suparare Radu mic!

Chiar asa, suntem sadice daca radem de plansu' lor? Nu cred. Macar ne tratam sa-l nu le mai privim plansul ca pe o calamitate care necesita interventie rapida si in fortza. Eu zic ca e terapie...



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Vaaaai, Kristinutza, de depaaaarte e cel mai tare!!! L-a detronat pe Andrei in topul meu!!!
Ma hlizesc singura cand ma uit, pe bune, e cel mai tare album!!! Ce zambete angelice?! Aici e ADRENALINA!!

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

EGE, e o frumusetze puiutza ta de tatar!! sa va traiasca!

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Taica-miu a zis ca ce, noi credem ca sintem mai frumoase cind plingem?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Repede ca sint bine dispusa...
Am plasat copilul in custodie la mama1 si am plecat cu mama2 la coafor ca deh, la asta ma pricep cel mai bine... mi-am tratat parul, l-am aranjat un pic, mi-am facut un masaj la ten si mi-am scurtat unghiile. Mama ce as mai fi stat, dar a sunat mama ca a inceput cel mic sa se frichienasca!

Fetelor, sa va traiasca bbii si sa creasca mari, cei care sint sarbatoritii zilei de astazi... iar voua va urez sa slabiti cit mai repede.

M-am uitat si eu pe poze, se detaseaza din start cei doi Radu si Irinuka mamei... dar nici ceilalti nu sint de lepadat.

Gina multumim de intrebare, eu zic ca bb e bine acum sa vedem luni cind repetam analiza daca iese iar cu infectie sau nu. Intretimp a inceput fimiu sa manince, nu am masa mai mica de 140ml de la titi sau de la titi si lapte praf.

Pe mine m-a intaritat rau Ina si azi i-am dat copilului numai mese de titi... 4 la numar pina acum. Sper sa ma tina citeva zile.
Ina sincer nu m-am mirat de rau si ma scuzi daca s-a ajuns cu miratul pina la tine, promit sa nu mai fac... ptiu ptiu ptiu, scordakea! (asta e vorba bunicii mele de deochi).

Deci imi vine menstruatia, ma doare si burtica un pic... de luna viitoare sint apta sa ii fac lui bb o surioara, hehe. Cred ca la cit sint de zurlie m-as baga la inca unul dar iaca ma tine cezariana asta pe loc! Dar oricum o sa il intreb pe sot ce parere are ca sa ii dau niste frisoane pe spate! Cred ca ne abandoneaza aici!

In rest nimic nou, am culcat copilul mai devreme astazi si il pazesc sa vedem cum se trezeste!

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput