Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari- 89

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

muicaaaaaaaa te dilisiiii???????
io deja sunt sefa diliilor...
vrei sa'ti vina???????cu buline????
io cred ca vine si de la rame


simonoooooooo unde esti sorooooo??????????alearga sa o ajutam pe rodi sa'i vina


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Bree cred ca ramaseram jumai noi diliile. Imi da nene si mie cineva neste rusi imprumut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Vaz ca va culcarati cu toatele sau prestati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

rodi io sunt dispusa ca luna asta sa ii fac pachet si sa tiii trimit pe ai mei rushi... ca io nu mai vreau sa vina 9 luni de acum incolo..si poate ca tu ai nevoie de ei..iai muica...pe ai mei ti'ii dau cu cea mai mare placere
aaaaaa..io cred ca presteaza la greu ..mai ales sorumea simo ca stiu io... ete ca ma cocotai pana in varf sa ma uit pe fereastra.....sorooooooo nu te vaz..ca trasesi draperia


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

asa muica ..dati la greu...nu va lasati..tot INAINTE.....lasati dilia sa bantuie singura pe'aci..
plec si io..la


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

aaaaaaaaaaaaaaaa uitai..
asa ca sa fiu prima va scriu de acuma..maine cand cetiti sa nu ziceti ca nu v'am salutat
deci.....


Buna dimineatza frumoselor!!!!
olteanca va ureaza o zi minunata si va trimite un buchet mare de flori


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Buna dimineata si eu!!
N-am avut net o zi jumate asa ca is in urma tare cu cititul pe aici.


Sunt in ziua 3 dupa ovulatie, dupa ce m-am intors miercuri de la eco, am si constatat ca s-a inchis colul.
In fine, dupa ovulatie nu am mai prestat, asa ca daca e sa fie bebe, o sa fie fetita ( ce optimism nesimtit am ).

Intreba cineva de endometru hipoecogen.. cica e de bine, da' mai mult nu stiu sa spun. Important e sa il vezi pe monitor, sa aiba mai mult de 10 mm si sa arate ca o banana cu doua linii pe magine si una pe mijloc.

Cine stie in cat timp se elimina pregnylul din organism?

pozelemele



cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna dimineata fetelor,
CAMI multam de raspuns. Daca e de bine atunci poate prestez in seara asta. Aseara era cam devreme dupa destrabalarea de miercuri, asa ca diseara, daca da Dumnezeu si se sparge si foliculul o sa sper ca vine Mosu cu bebe anul asta.
Eu sunt obosita rau de tot. Nu ma mai pot trezi de cateva zile. Nu mai pot. vreau sa vina sarbatorile.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Multumesc pentru primire mai intai, sunteti f dragute si aseara am luat rezultatele de la analizele generale care au iesit f bine pentru amandoi, deci suntem sanatosi tun, numai buni de bine, voi merge la control gineco luni si sper sa fie bine.

Voi ati facut analize inainte si v-ati dus la control sau pur si simplu v-ati pus pe treaba?




Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Catty.. in ce zi esti? Eu deja sunt experta in foliculi si endometru. Ii zaresc imediat pe monitorul de la eco. Si hipoecogen e de bine.. :) sa nu auzi de chisturi, formatiuni chistice, etc.. ca alea nu's bune. si endometrul tb sa fie trilaminar.
Dr meu recomanda prestatul chiar la 3 zile pentru ca spermatozoizilor le trebuie 72 de ore sa ajunga la maturitate, iar acestia daca sunt maturi rezista si pana la 4-5 zile in corpul tau.
Bafta multa !!


pozelemele



cami




Mergi la inceput