Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Lia, asa mi-a spus si mama, dar ziua nu e tot aerul ala ? Plus ca noaptea am mereu un recipient cu apa pe calorifer ...

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Alice, eu nu i-am dat Ilincai Stodal, dar stiu mamici de prin parc care au dat copiilor si erau multumite. Mama ia Stodal cand tuseste si este o.k.
Lia are dreptate, poate este uscat aerul in camera, pune un vas cu apa pe calorifer..
Daria, ce face ochisorul Giuliei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Well, i-am dat o lingurita .. noroc ca avem o lingurita de plastic de la nepoata-mea, de la un set de jucarii pentru bucxatarie, si doar cu aia il pacalesc sa ia medicamente, ca daca vede siringa de nurofen sau altceva, nu deschide gura ! Si i-am dat intii catelului de plus sa manince si apoi a fost usor sa inghita si el ! Ba chiar a lins lingurita ... hehehehe, ce ti-e si cu pacalelile astea !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si noi pupam o Ilinca bolnavioara sa treaca si la voi problemele !
Mimilinca, sar`na de intrebare, Giulia arata mai uman, azi mergem la doctora oricum, vreau sa-i fac maine un sumar de sange si urina.

Carmenp - cool fazaaaa !

Vrabiuta cum esti azi ?

Alice - si Giulia avea o perioada de tuseli nocturne, dar cum au venit, asa au trecut, eu ii dadeam cate o gura de apa, parca-mi suna a gat uscat ... sanatate si voua !

Andreea_s - ce faceti, cum sunteti, analizele ??? Speram ca totul este bine !

Lia - ciocarlia - ce gatesti azi bun pt Danut ?

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
VENITI LA BAZAR SA-L AJUTAM PE ALEX !
Sarbatori fericite !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, m-am gindit si la apa, Andrei bea ceai, dar nu a mers asa ... ceaiul trecea si tuseala raminea !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Asa e, noroc cu pacalelile, da' sa vezi cand incep sa se prinda... eu ii dadeam Ilincai siropurile cu putin ceai, int-un biberon mic, cat sa bea tot odata. Ei si m-a vazut zilele astea cand "mesteream" la biberoanele ei si gata cu trucul asta. Cum vede biberon mic cu putin ceai in el e cu gura cat un papuc: "NIUUU, ALTUUU" si asa ca n-am avut incotro si ne-am intors la lingurita, tinuta de maini, de picioare, offff
Nici ea nu suporta seringa de la nurofen. Pupici lu'Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Multumim ! Acusi fugim o ora afara, ca nu il mai pot tine !... Revenim dupa !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna ziua!

Ingerasule, LA MULTI ANI!
Toate dorintele sa devina realitate!

Am citit sporadic, dar raspund si io cum pot : Vicu nu mai bea lapte dimineatza de muuuuult. Papa un bibe de 250 - 300 la ora 3 - 4 dupa-amiaza si seara la culcare inca unul. Ceai, bleah, mai degraba apa chioara.
Cum am adormit aseara: am incercat tactica data de Nicole. Nu pot aplica acest mod de adormire a cupilului cu tati in apropiere (ca e meci, ca e film, ca e tocsou interesant). Asa ca aseara am mixat intre a il ignora si lasa sa faca ce vrea si bagat in seama. N-a inteles nik din asta (doar ca mama e rea si nu-l baga in seama ). Astept sa plece tati si sa potolesc cupilu, dar banuiesc io ca o data disparut tati din perimetru Vic isi revine singur.
Mai revin. O zi buna!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Danule io zic sa-l muti pe tati....ca sa se linisteasca copilu! (glumesc, nu ma baga in seama....azi ma dau mare ca am net!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Mneata!
Incep si eu prin a-i ura Simonei La Multi Ani,tot ce isi doreste ea dar mai ales sanatate si sa te bucuri de Pufulici.
Daca e in 15 party-ul va rog treceti-ne si pe noi pe lista,de data asta nu mai ratam asa ceva...
Si in alta ordine de idei si noi avem o big problem cu somnul,nu in sensul ca nu doarme,ci nu vrea sa adoarma...am incercat toate metodele,cea mai eficienta e cea descrisa de Nicole,dar dureaza...se fatzaie,se da jos din pat,rade,ma pupa...ar face orice numai sa nu adoarma...de exemplu aseara era rupt de somn,i se inchideau okii si cand isi dadea seama probabil ca adoarme se ridica in fund si striga:"niu niu nani"...pana la urma a adormit....Ceva sugestii?Ca dupa ce adoarme n-avem probleme cu trezitu',doarme si noaptea si la pranz vreo 2-3 ore...
Si mai vroiam sa va intreb ceva,pe mamicile care dorm in pat cu copilasii,ai vostri dorm linistiti?Ca Alex se foieste,se invarte de pe-o parte pe alta,se pune cu fundu-n sus,isi ia pernuta in brate etc etc.Exista vreun copil care sa doarma cat de cat linistit?
AAA si multumim pt urari,va pupam si noi!
Revin...

Mergi la inceput