Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza fetelor,
eu am mici probleme cu vezica biliara ca am papat cam multa smantana ieri si nu ma simt prea bine..acum mi-e teama sa pap ceva.

Ioana si eu am patit ca tine ..il trimit pe sot la copil si mai sta cateva min., sau ii spun" adu-mi ceaiul din bucatarie " si "moare" copilul de sete pana vine, iar mai nou daca ii zic sa il culce imi spune ca lui nu-i iese asa ca mine si ca adoarme doar cu mama lui.

Cred ca sotii astia au mai mult impresia ca e datoria noastra sa avem grija de bbi.
Aseara l-am anuntat ca sambata ma duc in metro cu parintii mei iar el sa stea dadaca acasa pana revin eu .

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Cristina imi place titulatura ta .

Alexandru s-a trezit asta noapte la 4 si nu stiu ce l-a apucat ca nu a vrut sa mai suga de la san si a trebuit sa fug repede la bucatarie sa prepar lapte praf.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

marlena, eu il inteleg cind incearca sa se fofileze, la urma urmei, acelasi lucru il incerc si eu.
Antonia, eu tin fata pe genunchi, fatza in fatza cu mine, si ii dau cu lingurita; jumatate scapa pe jos, dar jumatate tot inghite; daca insa bb e agitat, nu incerca degeaba; trebuie sa-i dai cind e linistit, altfel sansele de reusita scad vertiginos.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Neata fetele!
Hai ca am scapat de febra. De ieri dupamaiza nu a mai facut. Am stat cu termometrul dupa ea din ora in ora. Sunt putin obsedata, dar nu ma pot abtine.
Ana Maria, mie mi-a venit CM acum trei zile, adica dupa o luna si o sapt de cand nu mai am lapte. Si curge ca la balamuc. Zici ca am uitat robinetul deschis.
Am mai pus si noi poze noi. Laudati-ne si pe noi....


Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ioana, merci de sfat, incerc asa, sa vedem ce iese, mie nu-mi ajung nici mainile, mi-ar mai trebui una cand ii dau cu lingurita...

ralucaN, hai ca te laud eu pe bune, e super fetita ta, imi place foarte mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Neata fetelor

Cristina cge, si pe mine ma intereseaza amanunte legate de electrostimulare, si tot asa ca la prosti vreau

Copilul meu e ca ceasul elvetian seara. Pana nu se face ora 9 nu inchide ochii, dar la 9:05 doarme tun. Ioana, si la mine s-a intamplat de cateva ori sa mai bage o masa noaptea, in perioada cand ziceam eu ca nu am lapte suficient, nu stiu daca asta a fost cauza. Si mie imi convenea ca se mai trezea o data ca sa manance, desi eram varza de oboseala a doua zi. Ma obisnuise prost, doar o trezire noaptea si cand a bagat-o si pe a doua parca eram lovita de tren.

Azi poate ajung sa ma epilez. Sa vedem ...

ruxandra, mama de matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Tonnia, incerca sa-l pui in scaunelul de masina sau in scoica sau in ce ai tu si sa-i pui centurile, ca sa ai tu mainile libere. Sarumana!

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Tonnia, eu o tin in aceaasi pozitie in care sta cand ii dau sa manance. S-a format un reflex sa-si miste gurita si limba. Si atunci ii pun lingurita pe buze si ea suge de acolo. Si daca nu ii e foame, ea tot asa suge cand ajunge in "ACEA" pozitie. Si merge.
Lui fii-mea i-am mai pus aseara un supozitor preventiv, adica pe la 1 noaptea dupa ce a papat de la ta-su. Si azi dimineata i-am pus termometrul si nu are febra. Ii mai pun supozitor? Parca nu i-as mai pune.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Karmenutza, eu zic sa ii mai pui supozitor inca o data.
Mie mi-a zis dr la Ancuta sa ii pun 24h supozitoare preventiv, si daca nu face febra in primele 24h dupa vaccin sa nu mai continui.
Deci, eu i-am pus 3 supozitoare la interval de 8h.

Marlena, multumim ca ne-ai laudat titulatura.

Procedura de imbunatatit imaginea de mamica:
mie mi-au recomandat tantiile astea de aici o procedura combinata de electrostimulare, impachetari si masaj anticelulitic.
Am inteles ca electrostimularea actioneaza asupra muschilor, impachetarea si masajul anticelulitic asupra pielii.

Electrostimularea dureaza 30 min si trebuie facuta singura intr-o zi.
Impachetarea 1h si e de preferat dupa sa faci masaj anticelulitic care mai dureaza inca 1h.

preturi:(aici m-a apucat durerea de cap).
Noroc ca sotu' nu intra pe DC, ca nu stie de preturi.

Abonament masaj anticelulitic - 12 sedinte: 2.500.000
Abonament electrostimulare(E) + impachetari (I): 12 sedinte E +12 sedinte I: 5.500.000
Partea buna ca ii poti plati in rate: eu platesc in 3 luni.
Pana acum, nu am platit nimic.

Adresa: Str. Grigore Ionescu, nr. 2: e la parterul unui bloc
De la Obor, o iei pe Colentina, la al doilea semafor faci stanga si intri pe str Teiul Doamnei, cea cu circa 7 de politie.
Mergi pe Teiul Doamnei vreo statie de autobuz, pana ajungi la un supermarket Ethos.
Vis-a-vis, e o intersectie unde se face strada asta Grigore Ionescu.

De mine e f aproape, eu cobor din bloc si aterizez la cabinetul asta.
Daca ajungeti pe aici sa imi dati un bip, si ne intalnim si noi.

De imbracat nu conteaza cu ce, ca te dezbraci
De preferat ceva tanga, ca sa iti lucrezi si fesele.
Eu nu am transpirat ieri, in schimb am febra musculara.




Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina77g/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Fetelor de la ce varsta putem pune bbii in scaunel pentru masa? de la 4 luni sau tocmai la 6 luni ?
Sunt tare nerabdatoare (am un scaunel primit cadou de la nasi).

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput