Bebelusi de iulie-august 2005 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Ella, si eu sunt fan Sibiu! Mai ales fan crama Ileana. M-a apucat nostalgia si ma uit pe pozele din concediu din 2003.
Ca sa vezi ce nebuni am fost, eu si sotul, anu' trecut am ajuns pe la Calimanesti-Caciulata pentru o noapte si am stat nemancati pana am ajuns la Sibiu ca sa mancam la crama .
Las' ca o sa treaca santierul. Atunci sa vezi ce frumos o sa fie.

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Stai sa-ti spun ce inseamna dependenta de DC: il alaptez pe Dani si scriu aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Stau cu Dani in brate si ma socoteam ce luna este 8 si bb s-a pucat de ras! Trebuia sa va spun asta. Vad ca nu ma aproba, tot zice nuu,nuu si ma ia de par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Monai si mie mi-a zis de gutui dar pana si din alea tot turcesti am gasit pe piata, dar apoi mi s-a spus ca este grea si sa nu ii dau asa ca pauza si la gutui.

Fetelor referitor la scaunele de masa de la chicco polly si mamma sunt 4.700.000 lei la magazinul de reprezentanta de pe Episcopiei.

Fetele care dau Topfer Lactana la bb la care sunteti? Noi am trecut pe 2 si s-a scumpit s-a facut 648.000 lei cutia.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Si pe Oana o imbrac de cand s-a nascut in body lung cu picior-cosmonaut,dar mereu i-am pus sosetute 3/4 si tot mereu le-am gasit facute ghem in sub talpita.Ca e in marea tzopaiala-asa ii zic eu-de cand s-a putut misca putinel.Nu sta deloc nici in somn.Am intrebat ca l-am vazut pe Tudor ginerele cu botoseii in picioare si eu am incercat sa ii pun pantalonas prin casa si totosi-aiurea sfarsesc in gura ca si sosetele de altfel ca si picioareleCa am descoperit ca degetele de la picioare sunt mai buune.Si nu sta sa o schimb se intoarce pe o parte sau alta.Nu mai pot sa o schimb pe salteluta de schimbat ca sta numai pe partea perdelei si trage de eaSi daca se tot foieste ajunge jos pe covor si asa ca acum o schimb in pat de vreo lunaPlus ca tot de vreo luna a descoperit ca e bine sa impinga tavita de la carut sau orice cu talpile.Si de curand daca e o jucarie laterala cu ea se suceste sa traga fotbal cu picorusele.


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Noi dormim de la 2 luni in pijamaluta fara picioruse si este o splendoare cum se joaca cu ele. In timpul zilei vad ca tine sosetelele in picioare iar ghetutele nu le scoate cand suntem afara.
In timpul zilei de cand suntem baietei mari il tin in casa in treninguri(bluzita si pantaloni si un body gen maieu si sosetele) sau in pantalonii de trening si un body cu maneca lunga fara bluza de trening si cu sosetele. Caciulite noi nu am purtat nicodata in casa si nici afara toata vara acum purtam afara caciulita si gluguta de la geaca sau de la costumele intregi de fas.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

quote:
MonaI, super program la fata ta...e de gasca rau, a mea adoarme cu ciriiala, plinsete si biberon rontait cite o juma de ora de la 10-10.30 si la fel seara de la 17?18? niciodata nu se stie si mai doarme pe terasa cite 2 ore- 2.5 uneori am lasat-o aproape trei daca nu e frig.somnul asta e intrerupt, ma duc si o legan cu carutul, mai o suzeta, mai un luat in brate. uneori dupa o ora si ceva plinge de trebuie bagata in casa, ca imi cheama vecinii politia la usa. seara se culca pe la 9 si ceva( exceptie aseara, dupa ora 11) si se trezeste in jur de 7( si azi la fel). noaptea se trezeste de doua ori sa manince si citeodata are chef de goange si nu mai adoarme cite o ora. de obicei doar bombane in pat juma de ora dupa ce a mincat, pina adoarme la loc.
sunt franjuri de oboseala.si noaptea eu ma trezesc doar o data, a doua oara o ia tati si ii da sa pape. iar dimineata cind se trezeste, o ia tati jos, o schimba, imi fac mie cafeaua si abia apoi cobor si eu.- super sot ce am! ca altfel nu stiu ce as face...



Eu tanjesc la programul tau
Sa va spun ce am facut eu ieri:pun la spalat husa de la bouncer ca merge la 40 impreuna cu o jucarie de carut de la chicco si pun si jucariile de la bouncer,care erau doar surface wash,da' nu am vazut.
Se usuca si bine mersi ,doar o jucarie maimutica pe care o tragi de coada si canta nu mai canta normal ci la repedeBuun.Azi o apucat-o pe jucaria in cauza sa cante singura la intervale destul de scurte
mamini-am vazut ca si voi aveti exact ca la nostru: sa nu faci ca mine


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mama mia ,ce mai chitaie de vreo 2 ore..cred ca mai sparge gingia..ca altfel nu vad de ce.
Apropo, credeti ca e ceva grav daca INGRID are cearcane???
E deshidratare?Ca numai la asta ma gandesc......


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Anis, sigur nu e deshidratata, la cat o grijesti. Cearcanele trebuie sa fie asociate cu alte simptome... E doar obosita si ea, saracuta, lasa ca noaptea asta va dormi bine.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Cearcane,diaree-semne de deshidratare,da.Ciupeste-o usor si daca pielea nu isi revine la loc,deci nu mai e elastica si ramane creata e alt semn de deshidratare.adr cum s-a mai zis nu e musai sa apara toate semnele


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput