Bebelusi de iulie-august 2005 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Pune sare si panseaza-te. O sa te usture dar n-ai ce face. Sper sa mearga.

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Are un sac de dormit subtirel,material de paturica flausata si are loc de alergat.O sa pun poze sa il vezi.Iar cu orice patura cand o invelesc o fac sarmaluta,adica o apropii putin pe langa corp in ambele parti.
Mersic de rasp.Mi-am pus plasture si vad,sper ca e ok.Hai ca se tanguie ca,deh,s-a trezit.Si cat a dormit-20 de min


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bbdeiulie_august2005 spune:

emaaimee....Ingrid n-a avut febra deloc, doar diaree atat.Eu sunt aia cu febra .. cred ca am facut asa ca s-o acompaniez pe ea Eu zic ca ii ies dintii.Vezi ceva mai alb la gingia inflamata.La cum se comporta asa pare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:


What's next?


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Buna fetele!

Nu am timp sa scriu si nici sa citesc... asa pe fuga am vazut ca ne-ai scris Kulta, iti tin pumnii sa fie bune rezultatele!

Luca al
Matei al lui pisi_ella
Lucas al GabrieleiRus
Alexandru al Cololoashei
La multe luni inainte puisorilor, sa cresteti mari si sanataosi, ca frumosi sunteti deja!!!

Emaaimee, intrebi de sosetute.. Emma le scoate mai mereu ca atata ce isi freaca talpile parca are mancarici si radeee.


Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Emaaimee fiica-mea doarme de la 2 luni in pijama ,deci fara sosetute sau botosei in picioruse , iar cand se joaca si i le pun in picioruse ....nu dureaza mai multe de 30 secunde si sunt date jos ca la cum pedaleaza....

Anis n-ai incercat la Ingrid cu zeama de orez(apa in care s-a fiert orezul)? La micuta mea a avut efect rapid.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Cam tot timpul Dani este descult si nu are nimic impotriva. Pentru el sosetutele sunt cel mai inutil accesoriu.
Acum ne luptam cu. Si ai vostrii fac asa crize de isterie?
ellarot esti din Sibiu, ador Sibiul!
La urma urmei de ce va temeti de rujeola? Nu-i o boala a copilariei ca si varicela? Cititi in Mama si Copilulsi vedeti ca e grav daca se fac complicatii. In mod normal nici nu se interneaza.
Apropo de bolile copilariei, eu am facut varicela in timpul sarcinii. aratam ca o broasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

svety E frumos, da' acum cu pregatirile pentru 2007, primarul nostru l-a trasformat intr-un adevarat santier si sincer si mie imi e goaza sa ies in centru, mai ales cand ploua

da' vad ca tot mai multi prichindei sunt chinuiti de dintisori Noi speram sa vina dupa sarbatori

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

am primit deja o steluta ?!? asta inseamna dependenta de DC

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

eu bintuiam pe dincolo si ma miram...nu mai scrie nimeni...in fine.
am o durere crincena de cap si m-am sucit pe toate partile cu plecarea asta...am biletele cumparate, platite, tot, aranjat pt botez, invitatiile trimise,cam naspa.

Svety, e ok rujeola la copii mai mari, la astia mici e putin mai complicat. in plus, iti da schema de vaccinare peste cap. de ex, aici nu exista DECIT vaccin combinat rujeola-rubeola-oreion( am sunat la institutul national de sanatate publica). daca face rujeola, nu se mai poate vaccina dupa schema lor, cu vaccinele lor, ar insemna ca de fiecare data cind sunt vaccinele astea( 1 an si 2 luni, 6 ani si nu mai stiu cind e urmatorul rapel) sa vin in Ro si sa fac rost de vaccine separate de rubeola si oreion si sa i le fac- si mai e o chestie: impotriva oricarei suferinte de care iti poti scuti puiul zic eu ca merita sa lupti. rujeola nu e o boala grea, poate, dar de ce sa o faca? mai ales ca in alte locuri a fost de mult eradicata.

M

Mergi la inceput