Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by lavinai

ma pimiti si pe mine printre voi??
sunt o proaspata nora de cateva luni, si pot sa spun cu mana pe suflet ca soacrama e "the best", doar ca eu sunt aia un pic mai......... care e mai greu de multumit....

<< Daca altul poate, pot si EU....>>



Bine ai venit laviniai. Pi norcul tau e ca esti mai greu de multumit. Si esti printre putinele. Ca noi, celelalte nu putem sa le multumim pe soacre/socrii. Asteptam sa vina Flavia, dupa ce o culca pe Sara, sa te reaca pe listuta.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Gata, am culcat Sara, am lungit listuta si acum fug la cumparaturi :)

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Lavinai-bine ai venit printre nurori! Te felicit pentru soacra ta "the best", putine dintre noi au asa soacra.
Flavia, am incercat si eu compromisul, dar, , degeaba. Bine ca nu mai locuim cu ei, acum ii vedem mai rar, cam o data la 1-2 saptamani si atunci 1-2 ore maxim. Sunt genul de oameni bagareti, gata oricand sa dea sfaturi, ei sunt cei cu experienta de viata, iar noi niste copii fara minte (eu am 29 si sotul 33, chiar asa mici sa fim?).
Astia sunt, cu ei defilam, dar, mai rarut ca-i mai dragut.

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Ieri ne suna iarasi socu'. Si aceeasi intrebare: ce faceti de Revelion. I-am spus ca stam acasa. Apoi discutie cu iubi: daca vrea sa vina la noi de Revelion? Si am primit un raspuns scurt: vine si el sa vada Ciucul. Am crezut ca o iau razna. Sa fac revelionul cu socru'? Pai mai bine merg si il fac cu parintii mei de cat cu socru'.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

Fetelor dupa ce se planse soacra-mea Duminica trecuta ca merge firma prost nu stiu cum o sa platesca salariile, ca nici nu crede ca vor pleca in concediu de sarbatori (ca ei asa obisnuiesc!)imi spune azi la telefon ca vor trage o fuga pana la Viena ca nu vor mai sta 10 zile ci 5 ca e buget de austeritate. Sa vedeti cand vine de-acolo incepe sa se planga ca sunt toate scumpe, ca n-a putut sa ne ia nimic doar ceva simbolic (parca am nevoie de vreo chestie pe care sa scrie Viena!)ca au mancat la hotel , in camera de la supermarket...ca mai tarziu in discutii (asta ne zice socrul meu) sa ne povesteasca de carciumile de pe-acolo si cum au mai chefuit ei.... N-am nimic dar sa nu se mai planga frate ca nu-i intreb eu ce fac cu banii lor! Atata vreau sa nu se mai planga si dup-aia sa vad ca minte.
Sa vedeti ce-a facut o data; merg intr-un circuit din asta: Spania, Italia, insulele nu stiu care si ii aduc lui Raducu cateva hainute. Imi zice socrela" I-as fi cumparat mai multe dar sunt atat de scumpe..." Am vazut eu ca treningul ala era cam chinezesc da n-am zis nimic. Cand le scot din punga (erau in 2 pungi) scria mare : Magazinul..... SIBIU, Romania, etaj...imbracaminte copii!
Am murit de ras. Ce i-o trebui frate asa minciuni? Bineinteles ca si pe etichete scria in romaneste....Putea sa-mi spuna: erau scumpe acolo si i-am luat mai multe de aici, ca nu ma suparam , la cat de rar primeste hainute de la ea erau f bune si astea autohtone....

Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by impreuna


adimercedes m-ai binedispus:) Esti si u nora? Sa stiu sa te trec pe lista:))

[/b].

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara



Flavia, sunt si eu o nora, una multumita, cu niste socrii de treaba, mai ales ca suntem la 17.000 km departare . Hai ca sunt rea, dar ei sunt oameni de treaba de felul lor, cam prinsi in ideile lor uneori, dar asta e o caracteristica umana, nu numai de socrii... Insa pe fiul lor il ador, ca mi s-a lipit de suflet din prima zi. Si eu lui . SI e langa mine 100% si ma sustine in totul. Dar si eu sunt fata buna

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Boeru-Buget de austeritate pt Viena???!!!!????Pai duminica am venit din Viena...si ce preturi au frate...un suc la orice carciuma e 3 euro.O masa modesta pt 2 persoane a fost 47 de euroi...numai sarac sa nu fii in Viena...
Am vorbit cu al meu sot sa aiba o discutie cu ai lui sa le spuna ce ma deranjeaza...la care el imi spune senin sa vorbesc eu cu ei, ca el nu are de gand.Asa ca m-am hotarat sa scriu un regulament de ordine interioara care trebuie respectat de ei atunci cd vin la noi....Numai ca nu prea stiu cum sa-l scriu fara sa izbucneasca scandalul....

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Lavinai,spune-ne si noua daca stai cu soacra in casa.Ca eu una vreau sa stiu cum reusesti sa te intelegi cu ea in cazul in care locuiti impreuna.
Corina ,nici eu nu prea cred ca o sa-l accepte senini.Ai mei socrii stiu sigur ca s-ar basica rau daca ar fi in cauza.
Flavia ,tu ai soacra?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Am stat cu socri 8 luni, mi-au iesit fire de par alb, am facut gastrita si eram super stresata si nervoasa in fiecare zi
Acum stam la ai mei-de 4 luni-e mult mai ok, dat abia asteptam sa ne mutam in casuta noastra, speram la la anul in vara sa fie gata.
poate ne e greu sa locuim "la comun" pentru ca noi am stat 8 ani singuri, la mine in apartament, dar l-am vandut pentru a ne construi o casa pe pamant. Mai avem putin de indurat astfel de trai, dupa care, incepe distractia-singuri in casa pe care ne-am dorit-o si pusi pe facut bb.

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare fetelor..
Nu imi vine sa cred, nu trece omul 12 ore pe aici si scrieti de nu am timp sa citesc..Mi-a placut tare bancul cu soacra, dar din pacate a mea sta la parter, asa ca nici o sansa.
Bun venit tuturor nurorilor in club.
Ce mai face micuta Sara?Ma bucur pentru tine ca ai reusit sa te impaci cu socrul.
Fetelor, eu cred ca cine se duce in Viena are bani, adica prin simplu fapt ca pleaca la Viena, 3 zile sa 15 e egal.Cat despre cadouri la copil din Sibiu, eu i-as fii spus cateva..Scarboase mai sunt unele, de parca nu sunt nepotii lor.
Nu vreau sa ma gandesc la a mea caci imi urca tensiunea din nou.
O zi buna tuturor.

Mergi la inceput