Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

cherry22 nush cum de tocmai pe tine te-am uitat, da imi cer scuze, sa nu fi suparata, ca zilele astea am fost tare zapacita

Dana cand vine soacra-ta? Distractia atunci incepe:)
Nici eu nu prea ii zic soacra-mii in fata cand ma deranjeaza ceva, in schimb ii spun sotului care rezolva imediat problema.




Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Flavia, cum sa fiu suparata pe tine? Eu cu soacrele am ce am, fir'ar ele sa fie de rautati si acrituri! Sa vezi ce le fac cand le prind pe toate
Camelia72, cum de-i mai mama daca e asa rea? Nu i-as zice soacra-mii mama nici daca ar fi miere. Mama e numai mama mea, si e o scumpa si buna.

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Diadaniela, am fost o nora draguta si intelegatoare 9 ani, dar, anul asta, in iulie, inainte de nunta, socrii si-au aratat adevarata fata, pe care, de altfel, o banuiam, si am inceput sa scot coltii, ca doar nu oi sta sa-i ascult si sa tac, doar pentru ca ei, vezi, doamne, sunt mai in varsta si trebuie respectati. Da, respect trebuie sa existe, dar de ambele parti. I-am spus si sotului ca nu mai tac niciodata in fata lor, poate ca-l doare, ca-s ai lui, dar stie ca am dreptate.
Oare asa vom fi si noi, niste soacre acre si rele? eu sper sa nu. O sa le spun copiilor mei sa ma duca la azil daac o iau razna, sa nu le manaanc tineretile.


va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Mai fetelor asta nu inteleg eu: ca se asteapta sa fie respectate!!!

Adica cum NUMAI pentru ca esti mai batrana inseamna ca detii adevarul suprem in toate domeniile?

Soacra mea crede ca daca citesti "revista AS" poti da orice sfat medical!

-ca daca ea a gatit la viata ta, NIMENI nu stie sa gateasca asa bine ca tine, si-a gasit nasul ca fisu nu mai vrea sa mancam la ea ca gateste prost!

- si in mod sigur nurorile NU stiu: sa spele farfurii, sa tina legumele in frigider, imi facea ordine la legume

- singura dorinta a nurorilor e sa puna mana pe banii fiilor lor. Conteaza ca si tu castigi bine, ca ai tai ti-au dat mult mai mult decat poate ea sa-ti dea? NU!

- ma invata cum sa fac economie la tarate, adica la lucruri ieftine: detergent de vase, sa tai servetelele in doua!!! Si coada pisicii, noroc ca n-am pisica!
Soacra-mea vine la noi cu taxiul si pleaca tot asa, asa ca intelegeti ca eu TREBUIE sa tai servetelele in doua ca sa nu risipesc!

Si ea NU arunca mancare: manaca painea oricat de veche, sa nu vorbim de legume scofalcite si lactate acre. La inceput o tinea si sotul: nu aruncam paine, bine draga eu manac paine proaspata, tu de care vrei.
Ia ghiciti de care mananca acum?

La inceputul relatiei ne-a trimis 14 BUCATI DE CARNE GATITE! Puteam sa mancam maximum doua pe zi, da n-a intrebat: vreti sa mancati o saptamana intreaga in fiecare zi carne de porc? Apropo, eu manac rar carne, mai ales de porc. Se presupunea ca 14 zile la rand sotul manaca aceeasi mancare?

Acum s-a linistit, poate pt ca s-a ingrasat sotul vre-o 12 kg!

Si acum intrebarea: sa o respecti, DAR de ce anume?
Ca oi fi eu carcotasa da inca nu m-am prins!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Cristiama, soacra ta parca e a mea-nu arunca nimic, totul se consuma, chiar daca ai toate sansele sa
Uleiul la ea este folosit de mai multe ori, de ex, dupa ce prajeste pana de face negru, il pune la tocanita, ca sa dea gust
Anul trecut au fost in concediu 18 zile si, imediat ce a plecat (atunci stateam la ei) am frecat o zi intreaga bucataria, care arata ca dupa razboi.
Ce mai, un dezastru de femeie, sa fie la ea acolo.
Si, binenteles, ea stie sa gateasca cel mai bine(de aia ii place lui fii-su mancarea facuta de mine), sa creasca copii (cand voi avea unul, il va vedea mai mult in poze), sa faca curat etc.


Va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

Haoleu nu imi aduce aminte de bucatarii, bai si alte locuri din casa lu soacra-mea....nu am vazut casa mai jegoasa.....este infiorator...si ea zice sa ii dau copilu'(copilu meu, al meu propriu si personal).....sa stea la ea...never ever in her most wonderful dreams...

Garga si Irinuca
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Gargaritza, ce tupeu la ea, cum sa-i dai copilul TAU sa stea la ea????? Nu stiu cine se cred tantili soacre, d-zei sau ce? Si a mea tott zice ca sa facem un copil ca-l creste ea. Stii ce i-am zis? Ca daca i s-a facut dor de crescut copii, sa-si faca unul, caci eu, cand il voi avea(sper ca in curand) mi-l cresc eu, nu ea, nu mama sau altcineva (si mama este o super persoana). Ce dracu nu pot intelege ia o pauzarile astea, avem viata noastra, sa ne lase drak in pace! Na, ca m-am nervozat!
Asa imi place sa stau de vorba cu voi, ma mai relaxez putin. si ma si amuz...

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

Mah daca ar fii un om normal cu capul pe umeri si cu creierii toti in cap....i-as lasa-o pe fii-mea 1-2 saptamani ...soacrii au o casa in padure pe langa Campu Lung de Arges unde este super misto...dar numai si numai daca nu stai cu .....ZOCRII



Garga si Irinuca
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

ZOCRI
Hai ca am ras cu lacrimi, super tare ai fost!
Ai mare dreptate, daca ar avea creierul in cap, si n u in alta parte, poate ca ne-am intelege omeneste, dar asa....

va pupez si seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:


Mai ,voi sunteti tari rau .M-am distrat de minune.Daca ar intra socroseniile pe forum ......
Flavia ,distractia incepe duminica.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput