cycloproginova

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leliutza spune:

multumesc frumos ...
stiam eu ca ma pot baza pe voi.
multumesc Avalon, acum chiar ca imi pare rau ca am luat ciclo, poate daca luam Duphaston mi-ar fi venit mai repede, oricum sunt dezamagita de doctorita din Szeged, nu trebuia sa lase la latitudinea mea ce medicamente sa iau .....
daca intr-adevar imi va veni CM abia dupa cele 28 de zile - am cam incurcat borcanele pt. ca ideea era sa imi vina CM repede-repede in dec, sa fac analizele hormonale, sa mai iau o tura de pastilute si in a treia zi din al doilea CM in ianuarie sa merg la Szeged sa incep FIV-ul.
Asta e! sper ca totusi sa nu imi fac mai rau, o sa astept sa imi vina CM, o sa merg la analize si cind va veni al doilea CM merg la Szeged. dar??????? cind termin folia asta, oare sa continui tot cu ciclo ? sau sa iau altceva ..... asa mi se intimpla daca nu m-am facut doctorita, he!he!


acuma dupa ce v-am zapacit de cap va pup dulce si sper sa aveti parte de cele mai minunate sarbatori.
leliutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Leliutza, eu te sfatuiesc sa termini cycloproginova (dupa cum vezi, unor fete li s-a prescris inainte de FIV, deci este bun pt reglare hormonala), sa astepti sa vina ciclul si apoi SA NU MAI IEI NIMIC, pt ca daca faci analizele hormonale si iei in acelasi timp pastile hormonale (progesteron, sau duphaston, sau nu stiu ce voiai tu sa iei), atunci aceste analize iti vor iesi eronat. Dupa cum stii, tratamentul de stimulare FIV se da in functie de rezultatele acestor analize hormonale, tu nu ai nici un interes sa ti se dea un tratament ineficace, ci sa ti se dea tratamentul de stimulare adecvat organismului tau.

Mergi la inceput