Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata si LA MULTI ANIIIIIIII! pentru toti care sarbatoresc azi si pitici si mamici si tatici!

Scriu repede, inainte sa fug la servici, si la noi a venit Mosul aseara, a fost super incantata, uitati aici dovada http://community.webshots.com/photo/518240447/518265092PGjNoq
Eu am pus mai multe poze in album, ramasesem codasa.

Am reusit sa o vad pe Giulia (fain bat) si pe micul Gavroche (super!), sper sa mai reusesc de la servici sa vad ceva poze.

O zi superba va doresc!!!!!!!!!!!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata!
la multi ani de sf.nicolae! nu va enumar de frica sa nu pierd pe cineva, va doresc din suflet sanatate, fericire, implinire!
daria, vaZut giulia cu bastonu`, hehehe...

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

La multi ani celor care isi serbeaza ziua numelui, la fel si celor care au sarbatoriti in familie
La multi ani Nicole si multa fericire iti doresc
A venit si la noi Mosu'. Eva a primit cateva carticele cartonate cu animale si o tabla pe care se scrie, se pot pune si stampile, apoi se sterge... habar nu am cum se cheama dar cred ca toata lumea stie despre ce e vorba. Astept sa se trezeasca sa dea iama in ele...
Azi noapte am avut show cu ea, s-a trezit la 3 fix si nu mai vroia sa se culce, cand ii spuneam nani-nani se punea pe urlat... ta-su fierbea ca el pleaca intr-o deplasare azi si nu poate sa se odihneasca, putin a lipsit sa o iau cu noi in pat, dar am rezistat eroic. E prima oara cand face asa ceva de cand am mutat-o inapoi la ea in patut, acum o luna jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

tuturor ce-si serbeaza onomastica !
O zi frumoasa va dorim si asteptam poze

Am vazut o Vrabiuta fericita si frumoasaaa!
Am vazut-o pe Stefania, o frumusete si-mi place ca face "ordine"

Gata, astept poze !!!

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
VENITI LA BAZAR SA-L AJUTAM PE ALEX !
Sarbatori fericite !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

LA MULTI ANI TUTUROR NICOLETELOR, NICOLAILOR SI LUI ....MOS NICOLAE!
Noi am fost cuminti anul asta asa ca mosul a venit la toti trei!!Mandruta nu prea realizat ce-i cu moshul asta ca ea il stie pe "mos caciun" pe care-l asteapta sa-i aduca "pine" desigur iar mai nou un carucior pentru papusi.Ea a avut unul pe care l-a stricat, iar in week-end si-a adus aminte de el asa ca l-a cautat prin casa toata ziua iar ca sa fie liniste i-am zis ca-i aduce unul mos caciun:)
pupici si sanatate multa multa si grabnica la toti piticii

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi.
Am vazut o multime de poze frumoase, cu copii vizitati de mos...si am descoperit acum in albumul Vrabiutei o poza care mi se pare exceptionala (Ce frumoase sunt frunzele se cheama si e superba).
Cori-cum ai reusit sa o scoti pe Eva din patul vostru, ca inteleg ca si ea avea acelasi obicei ca si Radu?! Sau am inteles gresit...Fiu-meu doarme la el in camera pana pe la 1-2 noaptea dupa care se trezeste si-si schimba locatia.
Deseara poate reusesc sa pun si eu cateva poze cu cadourile de la mos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata si LA MULTI ANI celor care isi serbeaza ziua numelui astazi! LA MULTI ANI Nicole, sa fii sanatoasa si fericita! Si sa traiasca si sa fie sanatoasa si mama mea pentru ca si ea isi serbeaza ziua numelui astazi!

Nici Stefan nu prea a inteles mare lucru - eu i-am spus ca a fost cuminte, ca a venit Mosul si i-a lasat un cadou in ghetutze, etc stiti si voi textul... Evident ca s-a jucat cu trenuletzul 10 minute dupa care l-a lasat in mijlocul casei...

Aseara la dr. a fost bine - parca a fost mai omenoasa si dr. - ne-a spus si ea ce stiam si noi si anume ca a facut progrese mari, ca in maxim o luna o sa zburde prin casa (deocamdata inca nu se simte sigur pe el si inca ne mai cauta cite un deget ca sa se sprijine), si ca acum trebuie sa facem exercitii ca sa recupereze si psihic. La control ne-a mai chemat la 2 ani - pina atunci insa vom continua tratamentul cu Cerebrolisyn si Tonotil. Cam atit cu asta.

Marcela - ti-am dat un mesaj aseara pentru ca noi ne-am intors destul de tirziu... Crezi ca ne putem vedea astazi?

In rest - petrecere frumoasa sa toata lumea!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna dimineata
felicitari tuturor copilasilor vizitati de sf nicolae! sa va bucurati de cadouri si sa fiti sanatosi si fericiti!
gabi - ne vedem astazi cu siguranta, daca nu reusesc sa ajung la voi, poate veniti voi la mine.
daria - am vazut-o pe giulia cea frumoasa si nazdravana. faina de tot "nuielusa", si vad ca ii place
ina - si mie imi place foarte tare fotografia. am prins o zi superba in herastrau si ne-am jucat printre frunze.
andrea - am vazut-o si pe stefi, ce inalta s-a facut si are un zambet asa de frumos. sa va traiasca!
corina - cat pe-aci sa ii cumpar si eu alexandrei tablita magnetica de desenat, dar a ramas sa se mai gandeasca mos craciun daca i-o ia. lui mos nicolae i-a placut mai tare cutiuta de puzzle.
eu am dormit 3 ore, de la 12 la 3, dupa care am intrat pe forum, am stat la tv, si cred ca am mai adormit vreo ora spre dimineata. am vorbit cu mama, lia e bine acum, peste noapte a plans, s-a trezit, a adormit plangand... cateodata numai mama sa nu fii... ceaiul de salvie a avut efect doar ieri, acum cred ca am un san de 1 kg si celalalt aproape tot atat. o sa sun pediatra, ca e grava situatia.
cam atat de la noi.
o zi frumoasa tuturor!

ps mi-a adus si mie mosul o camasa frumoaaaaaasa. si nu mi-a adus bat, deci sa deduc ca am fost cuminte??

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !!
Si LA MULTI ANI pentru toti sarbatoritii de azi, in special lui Rain - Nicole, sa fii fericita alaturi de toti cei dragi, sa te bucuri de moata mica si sa fii sanatoasa ! lfo]
Gabriela, ma bucur din suflet pentru vestile pe care le-ati primit de la medic si toate gindurile bune si pupici multi lui Stefanel !
Am vazut si pozicile - niste frumosi cu totii !!!
Va doresc o zi minunata si o sarbatoare pe cinste !00.

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Buna fetele si La multi anituturor sarbatoritilor de astazi, mamici, pitici, tatici si toti cei dragi ai vostri. Sa fiti sanatosi si sa aveti numai bucurii!

Noi am avut o noapte agitata, cu Ilinca maraita si plangacioasa, cu nas infundat (dar nu ma lasa Doamne fereste sa i-l curat), o doare si gatul cela rosu, si se tot freca pe la urechea dreapta.

Asa ca imi vine sa dorm pe birou. Si am si treaba... si tare as vrea sa stau si sa citesc ce ati scris si sa ma uit la poze. Poate mai tarziu.

Mosul a venit aseara, dar incantarea a durat destul de putin. dupa un sfert de ora lucrul cel mai interesant erau cutiile de la cadouri pe care Ilinca incerca sa se catere... Deh, sunt inca mititei. Poate de craciun, unde este totul mai spectaculos, cu brad, cu globuri, om vedea...

Va pup si va doresc o zi usoara si frumoasa!

Mergi la inceput