Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luli spune:

quote:
Originally posted by livia

daniela_b:am sa-ti scriu un trat.foarte puternic(pe PM) si daca nici dupa asta nu se intampla nimic atunci doar fiv mai este sansa...Vei tine acest trat.pana cand esti programata la fiv ,iar sotul va trebui 3 luni neintrerupt sa-ia,ok?

livia


Livia crezi ca ne-ai putea da acest tratament si noua? si noi suntem in aceiasi situatie ca si Daniela cu sotul ei cu deosebirea ca noi avem deja 2 FIV-uri la activ: primul (nov 2004) reusit cu sarcina oprita in evolutie la 12 sapt pe diagnostic tardiv de sindrom antifosfolipidic declansat in urma tratam de stimulare cu menogon si al doilea FIV (mart 2006) pur si simplu nereusit...
In plus in urma tratamentelor de stimulare mi-am ales cu niste noduli frumosi la sani... si o depresie minunata accentuata de primavara....
Dar cu toatea astea cel mai mult ne dorim un copilas si vreau sa fac tot ce-mi sta in puteri sa-l avem.


Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirivan spune:

Redau aici rezultatele la anlizele mele, ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi?
ERA IN ZIUA 21 DUPA CM
V.S.H. 1H 11.0( N 2.0-10.00
VSH 2H 24.0 (N 10.0-20.0)
TGO 26.5 (N 2.0-37.0)
TGP 16.7 (N 2.0-37.0)
LH SERIC 4.4
TSH 0.46
FSH 3.2
PROLACTINA 3.9
PROGESTERON 11.8
MCH 32.7
ANTI TOXOPLASMA GOMODII IGM NEGATIV
ANTI TOXO...............IGG 3.5
ANTI CORPI CHLAMYDIA TRACH IGG 8.4
Si mai sunt cateva unde scrie negativ
Astept sfaturile voaste.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

HRISTOS A INVIAT !! PASTE FERICIT !!!

Cu drag Ioana Tugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betuta spune:

Hristos a inviat!
Eu sunt relativ noua pe acest forum, am mai fost dar numai cu privitul, nu mi-am facut cont decat acum.
M-ar interesa si pe mine, daca stie cineva un tratament naturist pentru desfundarea trompelor, mi-e teama sa merg sa fac laparoscopia.
multumesc. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

Betuta pt. desfundarea trompelor ai nevoie intai de HSG.
ai facut-o?

floroiu bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Buna Livia. Te rog sa-mi raspunzi si mie la o intrebare. Branca ursului are si efecte negative pentru barbati? Nu scade progesteronul? Eu am luat timp de o luna B. U. si am observat ca a scazut progesteronul dar nu stiu sigur daca asta este cauza. Pana acum progesteronul era in limite normale. Eu acum fac tratament pentru ovulatie, sotul meu a facut tratament mult timp , analizele acum au iesit bune(atat cele hormonale cat si spermograma) dar as vrea sa ia branca ursului poate am mai multe sanse sa raman insarcinata. Noi suntem casatoriti de 7 ani de atunci am tot incercat dar fara sanse. Simt ca imi pierd rabdarea pe zi ce trece . Iti multumesc mult si daca o sa ai rabdare sa citesti o sa-ti scriu mai multe adica toate problemele noastre. Multumesc inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borziche spune:

buna, livia
te rog sa ma ajuti si pe mine
de ceva vreme imi doresc un copil care nu vrea sa apara
am fost la medic pt monitorizare, dar nimic, medicul mi-a spus sa iau duphaston din Z14, si daca imi vine ciclul, sa-l mai caut si luna urmataore in Z10-Z12
nu mi-a facut nici un fel de analize, decat ecograful de rigoare, la care a constat in Z10 urmatoarele: uterin AVF, OD:1f12mm, OS-omogen
vreau sa incerc un tratament prescris de tine , cu siguranta va face mai mult bine decat alte medicamente
am cumparat deja tinctura de branca ursului, pe care o voi lua incepand cu prima zi de ciclul, dar mai bine sa-mi spui tu ce si cum sa iau
iti multumesc din inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

borziche si celelalte, cu siguranta ca LIVIA nu mai pridideste sa raspunda, are viata ei si cred ca nu poate sa dedice asa mult timp forumului ... nu o cunosc doar imi dau cu parerea ... oricum, primul tratament pe care l-a tinut si ea este complex si cred ca ar putea rezolva o arie larga de afectiuni pana sa se cacaie medicii sa le investigheze

s-ar putea sa cam coste ca sunt multe de luat dar eu cred ca merita
depinde cat de disperata esti si cat esti dispusa sa astepti pana sa formezi un tablou complet unde te afli

eu as recomanda:
1. sa nu mergi la orice medic (pe forum vei gasi o lista neagra dar si alba)
2. s-ar putea sa gresesc dar nu sunt de acord cu medicii care nu investigheaza complex prin analize (nu uitati de tiroida) si te fac sa pierzi luna dupa luna si an dupa an; aici e inconvenientul ca un tablou complet costa multe milioane; obisnuieste-te sa-ti strangi banutzi ca nu vei putea ocoli asta
3.nu e bine sa-ti faci o obsesie dar nici sa mai astepti
4.nu uita rugaciunea si trimite acatiste pe la manastiri (trebuie binecuvantare
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

dj mama cata dreptate poti sa ai!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

buna fetelor eu sunt Amalia locuiesc in atena si de ceva timp eu si sotul meu ne dorim un bebel dar se pare ca am intrat la menopauza precoce(31ani)nu stiu ce sa fac medicul meu mi a zis ca nu exista nici o sansa sa ma un bebe oare ?aici medici nu sunt asa buni cum sunt la noi in tara am citit experientele voastre si parca am prins un pic de speranta ce ziceti ma puteti ajuta cu un sfat multumesc anticipat

amalia marzelos

Mergi la inceput