Muzicieni DC (2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

asta e buna de faza zilei
da' tu nu discutasei cu ea inainte? chiar nu stiai nimic de chestia cu vioara?...a fost super tare
felicitari.
sabina, te asteptam pe-aici sa "auda" si altii vestea cea mare


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Am auzit-ooo acum,intamplator,super veste!
Felicitari Sabina si aici!

Monica,pai cum sa nu discut,i-am zis eu mai demult de vioara,nu a vrut,apoi la un concert la Fila,concert de pian avusese ea o revelatie cu vioara,m-am bucurat,asta a fost acu un an,apoi cand i-am amintit nu voia decat pian si gata....pana azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mai ce ti-e si cu fetele astea...nehotarate rau... patania asta-mi aduce aminte de mine... ziceam ca nu ma marit(pana nu termin facultateaaveam eu un fix) si chiar in ziua in care sotul meu se hotarase sa "ma ceara" eram eu cu el si ne intamlnim cu mama unei foste prietene si ea ma intreaba ce faci monica nu te-ai maritat? si eu aaaa...nu...ca mai am 3 ani de facultatepeste vreo 2 ore ma cere omu' de nevasta si eu zic DA...si el...Doamne fereste! ce emotii am avutcica...acum te rog eu frumos pu-ne mana pe telefon si sun-o pe madam luchian si zi-i sa vina la nunta
dar eu atunci am facut o "alegere" buna...
angy o sti ea ce zice...asa ca ea si dany o sa faca o echipa buna

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Vaaai, mai, ce tare Angy.
Lasa, ca o sa faca duo bun, daca Dani stie pian poate s-o acompanieze, nu??
Iar Monica m-a dat gata cu povestea cererii in casatorie!!!!

fetele, ma bucur ca ati reinviat subiectul.

Eu am reusit in noiembrie sa am un concert cu noua mea piesa, si am avut si expo de fotografie:)
Acuma vreau sa intru in Uniune si trebuie sa scriu un referat f greu, despre receptarea muzicala....si sunt terminata.Referatu e la doctorat.
Pana ieri cand am fost la dr sa-mi confirme sarcina am stat pe ghimpi, iar azi m-am relaxat total, dar de maine o iau de coada:))

Am si examene cu studentii, asa ca pana pe 31 ianuarie sunt full.

Va pup si ma bucur f mult ca scriem din nou!!!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetele, n-ati zis cand e olimpiada la buc?
poate ne vedem si noi toate
sabina, felicitari si aici, bafta multa cu referatul si la examene.
angy, spor la studiu cu elevii si copilashii

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sabina,iti urez bafta la referat,abia astept sa te vad in uniune,chair gasisem la frate-miu un program de sala din Germania,el il adusese sa-i scriu CV-ul si te-am gasit si pe tine acolo,mentionatqa printre compozitorii romani,i-am aratat si la Daniel,a fost tare bucuros,se sensibilizeaza imediat ce aude de un compozitor sau dirijor.

Monica,misto faza cu cererea in casatorie :))) pana la urma a venit tanti aceea la nunta?
Olimpiada la Bucuresti e inainte de 10 IV,parca intre 4-6,nu mai retin exact.

Mai fetelor,mi-am facut un bilant si am de lucrat 24 de lucrari ptr. Olimpiade si ma mir ca atunci cand ajung acasa sunt terminata,mai am si santier,muncitorii sunt ca vai de ei,Daniel ma ia de buna si odihnita cu teme cu studiu....etc.
Bine ca exista Red Bull....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, tu esti buna de facut reclama
of nasoala data pentru olimpiadanu ajung sigur

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Alina, esti grozava! Nici nu stiu cand le faci pe toate!! Auzi, si santier...
Ce sa mai, vesinica admiratie
Ahaaaam, si ce program era acela ma rog:D??
ceva de la Violeta Dinescu oare??
Oricum misto faza (cel putin pt mine!)

Tocmai am aflat ca voi mai avea un concert, pe 24 aprilie, dupa Olimpiada, LOL, da va invit!!!
mai, de cand am aflat de sarcina nu popt sa lucrez nimica, parca sunt anesteziata, trebuie sa-mi revin, ca nu se mai poateeeeeeeeeee:))



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ei si tu acum...pana te "obisnuiesti" cu ideea de mami2dar sa vezi ca in perioada asta o sa ai cele mai multe impliniri pe toate planurile(eu sunt mama omida...si prevad)

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sabina,cred ca era ceva in legatura cu Violeta Dinescu,stiu ca ei au fost cu Tabu,programul e la mine undeva prin bagaje...mai dureaza un pic pana ajung la el...
Abia astept sa aflu ce e bebele,baiat sau fata?
Monica,imi psre tare rau si mie ca nu ne intalnim,dar cine stie???

Mergi la inceput