Muzicieni DC (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor, ceva impresii dupa prima zi de activitate? norme, sali sau nimik nou la orizont?
va

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Hello fetele1
Eu imi renovez casa,cateva zile calculatorul a fost scos din functie...acu am aparut si eu pe forum.
Inimioara,mersi de raspuns.
de ce m-am gandit sa-l dau la Buc. din cauza ca la Timisoara se da pe toata Universitatea,deci cu Facultati de Matematica Fizica Filologie...etc,ma refer la proba de psihopedagogie,mie de aia mi-e frica.
Def-ul l-am dat tot la Bucuresti si a fost OK,profi din Cons...e altceva.
Dar ma mai gandesc.
Monica,impresii din scoala...eh,ca la inceput,teste de clasa v,diferente,etc.
si eu din cauza CIC-urilor am pierdut o groaza de timp,colegii mei au deja gradul I(dar n-au copii,he,he,he)
Sabina pe unde mai esti? Ce mai face Sofia Galagia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

salutare fetelor,
da...eu ma gandisem la un doctorat sa scap de grade...
dar auzisem eu de la o "pasarica" acum ceva timp in urma ca nu s-ar mai da gradele, ca s-ar scoate...oare asa sa fie sau este doar un zvon?
va pup
numai bine


monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica si pe mine ma batea gandul la doctorat,mai ales ca la percutie mai rar doritori,cel putin in partea asta de tara.
De grade tot auzeam si eu ca se scot,Doamne ce bine-ar fi,adica sa ne dea salarizare pe baza rezultatelor.
Mi-e o groaza si mie de astfel de examene de nu am cuvinte,mi se par inutile si fara legatura cu ce facem noi la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fetelor am descoperit prin forum ca fusese ziua Sofiei.
Ii uram si noi La multi ani si mluta sanatate,sa creasca mare si cuminte!
Sabina ai fetita mare,domnisoara,ce mai,felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cu intarziere dar din toata inima, LA MULTI ANI! Sofiasa cresti mare si sanatoasa si sa-ti dea Dumnezeu tot ce-ti doresti in viatza
vape toate fetelor

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Hello!
Ce mai faceti?
Eu imi dau cu capul de pereti am 36 de ore dupa ce am "donat" 2 elevi la colega mea si am refuzat o gramada la teste.
O sa am de munca de-mi sar capacele,sper ca macar Dany sa-si vada de teme si de studiu ca altfel nu stiu ce ma fac.
De maine incep sa lucrez la orar,ca pana acum nu a fost gata cel de cultura generala,abia vineri l-au terminat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Hello!
Mai e cineva pe-aici?
M-am gandit sa reinvi subiectul,asa ca va astept la schimbat impresii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

intru si eu sa va salut
m-as bucura ca redeschidem discutiile

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sa vedeti ce patesc azi: ma duc sa o iau pe angy de la gradi sa o duc la mine la scoala la gradinita muzicala,ajungem la scoala si nu se face gradi muzicala,ca profa e plecata...ok imi zic eu,gata, ne-am mutat e momentul ca Angy sa inceapa pianul la modul serios.
O duc la profa lui Dany de pian,sa o "verifice" si o intreaba de ce vrea sa faca pian,la care Angy raspunde ca ea vrea sa faca vioara....sa pic jos,nu alta,o intreaba din nou,dar sigur vrea sa faca vioara?
Raspunde ca da,si inca odata,o intreb si eu,ii explic ca e o hotarare serioasa...ea nimic,vrea vioara.
Ca atare am luat-o de mana si am dus-o la catedra de vioara,la sefa de catedra si i-am "pus-o" in brate,a verificat-o,a cantat ea un cantecel,apoi profa a tot modulat in toate tonalitatile vecine,Angy dupa ea,ritmic i-a dat niste fragmente cu accente,eu nu facusem cu ea,dar le-a facut perfect....asa ca ne apucam de cautat vioara buna de sfert......

gata am fugit la culcare,

v-am pupat!

Mergi la inceput