The Best of aug-sept-oct 2004 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

si acum ultimele noutati:
azi va salut si eu - de la servici.

dupa cat era de liber prin intersectii, cred ca azi sunt multi "oameni liberi".

vinerea trecuta am fost cu Vlad la medicul de familie, ca trebuia sa-i dau totusi si doua picaturi de antipolio pe gurita (chiar daca am mers pe pent-act-hib).
noi de obicei mergem la o doctorita care e pediatru si neonatolog, si in care am mult mai multa baza, o sun la orice ora, ma rog...

dar de ce sa nu ma puna nenea doctorul pe drumuri, ca i s-a parut ca aude "un discret ecou la inima"; mi-a dat trimitere pentru investigatii, ca ar avea suflu sistolic.

si doctorita lui il ascultase cu o zi in urma.

am sunat la spitalul de copii din Iasi; prof. Dimitriu are programari la cabinetul particular pana in februarie (); si oricum nu ma primeste acolo pana nu merg in spital sa-i faca investigatii, sa-mi faca si internare doua zile (acum cu epidemiile astea).
nu stiu ce sa fac.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62432" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Herra Desitin este un fel de clisma cu Diazepam, ceva care se baga in fundulet cand au febra mare, ca sa nu faca convulsii.
roaga dr. sa-ti dea reteta, ca nu se da decat asa.

Am avzut poze cu Deanna cea draguta.
Alina, sotul tau e asiatic? Sper ca nu te superi ca te intreb, dar am vazut ca micuta are ochisori de asiatic. (cum de altfel aveam si eu cand eram mica, desi nu am nici o ruda )

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc Naty pentru raspuns!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62432" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Herra, si eu am primit acelasi tip de Diazepam cand m-am intors din spital cu Alma. Mi s-a spus ca se administreaza doar in cazuri extreme, cand temperatura e peste 40 de grade si cand copilul devine foarte pasiv, cand e cuprins de o puternica stare de moleseala, eventual are convulsii(na, ca nu mai stiu sa ma exprim ca numai terminologie tehnica olandeza am in cap la ora asta.)Mi s-a mai recomandat sa tin cutia in frigider, ceea ce si fac.
Vreau sa va intreb ceva: ai vostri copii mai stau cuminti in scaunul de masa?Ce faceti pt a-i tine acolo ca eu nu mai reusesc sub nici o forma? Alma stie sa-si desfaca centura, deci nu tine nici faza aia cu legatul strans. Se ridica in picioare si se urca pe masa sau se apuca si danseaza.Aseara asa a papat iaurt, dansand in picioare in scaun si deschizand gura mai mult sa bombaneasca ea ceva decat sa pape, iar eu ii varam repede lingurita cu iaurt.Am incercat sa o pun si pe un scaunel mai mic, sa stea la masuta, dar pleaca de acolo.
Azi a descoperit domnisoara ce frumos zboara cuburile lego de la etaj, peste usita de la scari. Mergem sa le strangem impreuna si iesim la plimbarica ca poate o pacalesc si adoarme.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna! Din pacate ieri nu am reusit sa intru pe net din motive tehnice asa ca LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE IERI SI TUTUROR PT ASTAZI!!!! Si multumesc mult pt urari!
Scriu fff repede, sper sa nu pice netul pana termin. Am citit pe sarite, am mai vazut poze cu Timea cea duulce atat. Ana, parca tu intrebai, pozele noastre sunt aici ultimele 3 albume. Tre' sa ma mai uit ca abia astept sa vad cat aucrescut Stefan si toti ceilalti pui pe care nu i-am vazut din septembrie
Noi fuseram in Herastrau si nu dormim iar, febra mica aseara, in principiu mai bine....
Va pup!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica de sept-oct spune:

Dragele mele... ca sa pot modifica in listuta, si sa nu se modifice de 2 ori... spuneti-mi exact cati dinti si cate maselute au in total, chiar daca acolo scrie de ex 4... nu spuneti a mai iesit unul, ci spuneti-mi ca are 5 acum si 2 maselute, de ex.

Sper sa nu fie cu suparare, dar e mult mai usor

si sanatate!

andreea_si_doru

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62432&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761&whichpage=1" target="_blank">Teste de glicemie pt un baietel de 1 an diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Asa... La Multi Ani! tuturor romanilor de pretutindeni, sa fie o zi a regasirii noastre!

Draga Herra sper sa fie bine inimioara lui Vladut, si sa nu fie probleme! Bafta si sanatate!
Daca ai vreo data nevoie de sfaturi, sau ajutor, iti pot face legatura cu bunica mea care a fost toata viata asistenta la Spitalul Spiridon, si stie multi doctori buni... plus ca ea insasi ne-a salvat pe mine si pe sora-mea de la 2 convulsii, Fereasca Dumnezeu de rau!

Cizmulitele sunt din cauciuc, si un alt material impermeabil, au tot asa 2 fermoare pe stanga si pe dreapta, au blanita inauntru, sunt roz cu albastru si aici se gasesc absolut toata marimile, de la nou-nascut (nu stiu de ce i-ar trebui nou-nascutului :P) pana la varste mari. Eu i-am luat ei marimea 5, care inseamna cred 15... si ma tem sa nu-i fie prea mici... o sa vedem. Oricum is asa de calduroase, ca le poarta doar cu o soseta subtire.

Sorry ca m-am intins asa mult :)

Naty si Herra spor la treaba... o sa aveti si zile libere

Sanatate multa!


Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra
Nathalie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare
Iaca si eu.
Scriu mult mai rar aici pentru ca m-am gandit eu ca nu prea am ce spune, mereu aceeasi chestie cu Amelia in ghips si imi era frica dupa cearta aia ca atunci cand ma astept mai putin o sa mi se reproseze ca scriu doar ca sa ma plang...

In fine, noi suntem binisor.
I-am schimbat ghipsul Ameliei vineri( v-am spus? ca nici nu mai stiu...) totul a fost bine, doar ca nici acuma nu am inteles de ce imediat dupa ce a iesit din sala, in sala de reanimare, anestezista m-a intrebat de vreo 5 ori cate anestezii a avut pana acum si se tot gandea. Bineinteles ca atunci eram cu ochii pe Amelia care abia se trezea din anestezie si care flutura din maini sa isi dea jos branula( desi avea ochii inchisi). Motiv pentru care nu am intreba-o ce efect are anestezia daca e facuta de multe ori in acelas an. Abia astept sa ajung sa intreb pe cineva care sa imi spuna obiectiv.
Doctorul zice ca in ianuarie o sa o opereze pe os ca sa scape mai repede.
Oare o sa fie asa? Vom vedea..

In afara de asta Amelia a invatat sa se intoarca pe burta cu tot cu ghips, si ii place foarte mult asa ca se intoarce toata ziua si chiar si a si dormit asa( prima data cand doarme pe burta, ca ea fiind de la 2 luni in ghips nu a prea stat pe burtica de buna voie si singurica). Ne cearta, ne bombane, intelege tot mai multe.

In general, sunt asa de ocupata ca am inceput sa imi scriu ce tr sa fac ca sa nu uit ceva si tot nu reusesc.
Nu pot spune ca sutn lucruri ft importante, sunt marunte dar pe care daca le las nefacute imi intarzie altele si tot asa.

Voi ce cadouri vreti si veti lua de sarbatori? ca eu sunt un pana de idei.... Si ce meniu aveti in cap pentru sarbatori?

Am citit cam tot ce s-a scris, dar acum chiar nu mai stiu la ce sa ma refer.
DANINA, imi pare tare rau de ce vi s-a intamplat.. mi-au dat lacrimile. Sa dea Dumnezeu sa nu mai treaca nimeni prin asa ceva.
NATY, eu nici acuma nu stiu care sunt biscuitii: " limba de pisica" si nici eu m-am prins de la inceput ce si cum.
Am vazut ceva poze, toti sunt tare frumusei si maricei, comparativ cu Amelia care e slabanoaga si acum( nici 8 kg, de fapt nu stiu daca avem 7 jumatate macar)
Dar creste ea.

V-am pupat.
M-am plans mult?...



Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by LiliaToma
In general, sunt asa de ocupata ca am inceput sa imi scriu ce tr sa fac ca sa nu uit ceva si tot nu reusesc.



eu fac asta de muult; numai ca de multe ori uit sa consult lista cu "de rezolvat"!

Danyce, Andreea, multumesc si voua pentru raspunsuri.

a - sunt tot la servici (), ganditi-va la mine!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62432" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

LA MULTI ANI ROMANIA!!!!!


Multumesc pentru raspuns Irina.Incerc si cu Milli sa vad ce reusesc...

Andreea

Lilia,tu si Amelia sunte-ti niste dulceti de fete.Chiar daca nu postez eu foarte des ,de citit sunt la zi si iti spun sincer ca abia asteptam sa aflu vesti de la voi.Ca de altfel si de la Aissa, Roandre ,Geo si restul care nu a-ti mai postat in ultimul timp.

Iar de postarile in care ne laudam sau ne plangem de una alta......nu are rost sa comentez....pai daca nu scriem despre bucuriile si necazurile noastre atunci despre ce sa scriem:despre vreme?????Nu inteleg.....la ce mai intram pe acest forum??

Oricum eu ma bucur ca am intrat pe acest forum si ca ,chiar daca virtual,v-am cunoscut pe voi.Asa ca din punctul meu de vedere...

Pupici si o seara linistita.

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

Mergi la inceput