Oligospermie (16)- putini, da' (ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Peterpan, daca la tine e asa inseamna ca suntem si noi pe aproape.
O intrebare care nu tine de acest subiect ... cum ascult si eu http://www.epdlp.com/clasica.php?id=1070? Mie de ce nu imi merge.


Titelu, din pacate nu putem pleca ca vad ca perioada asta nasoala nu se mai termina, e si criza de marfa si criza de bani si clientii nostrii suna in disperare ...... . Ar fi bine la munte, dar anul asta daca mai reusim sa mergem vom merge doar la arieseni, ca e aproape si pe acolo ne cam facem veacul de vreo 5 ani. Multumim de invitatie. Poate o vom onora candva. pe burticutza Melaniei.

Acum intrebare pt doamne, domnilor va rog sa va astupati urechile , cum se procedeaza cu testele de ovulatie, ca ma bate gandul sa-mi iau luna asta si habar nu am. Oricum l-am avertizat pe sotzul meu ca luna asta nu scapa usor, ca eu vreau cadou de la moshu un , avand in vedere ca tocmai de Craciun trebuie sa vina uratii. Asadar se anunta un cutremur de 7 grade pe scara Richter in zona noastra...
.

la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Vreau sa-i multumesc lui Luli pentru gandurile bune si vroiam sa o incurajez sa mai scrie,dar am vazut ca ulterior a facut-o in cadrul unor serate intime.
Aysha2 salutari.Sa vezi ce repede trece timpul.Imi aduc aminte de finuta noastra care era cat un bob de mazare apoi nuca,portocala,etc acum este ca un tank si are energie cat un F16.
Subscriu la concluzia lui Peterpan ca veteranii s-au cam dat la fund.Poate le-om fi cazut antipatici.
Cum s-a prezentat moshul fetelor?
Am taiat-oPupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Ce surpriza draguta mi-ati facut azi! Sa vin si sa descopar 2 pagini de mesaje pe subiectul pe care s-a pus praful de 2 degete... Cum adica antipatici, Greule?! Pt mine sunteti cei mai simpatici de pe planeta, mi-e tare drag de voi! E adevarat ca nu am mai scris in ultima vreme... ca ultima perioada mi-a adus vesti proaste... dar cum dau cu ochii de voi, cum imi sclipeste privirea!
Luli, si eu cochetez cu FIV-ul in ultima vreme, hai sa facem schimb de experienta!
Flavia, si eu am incercat cu testele de ovulatie, si alte fete... si s-au lasat pagubase in final... dupa parerea mea sunt o mare 'abureala', tot ecografia e sfanta! Prefer o certitudine decat supozitii!
AYSHA, bebe creste si in curand va veni pe lume, eu iti doresc sa-ti aduca numai fericire!
Peterpan, cum as putea sa te uit? Pastram mesajul tau pe mobil, o vechitura de telefon care avea un nr. limitat de mesaje si trebuia tot timpul sa sterg din ele ca sa il pot pastra... acum a venit Mos Niculae cu un telefon nou-nout si din pacate l-am pierdut (mesajul)... Cred ca ai dreptate cu luminita din priviri, imi lipseste mai ales luminita din privirea OANEI... dar poate sarbatorile vor veni si cu mai multa speranta la noi... eu asa va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

salutare tuturor!
azi a fost sotul meu la urolog...si i-a facut ecografie doopler testiculara...sa vada daca nu cumva cauza a celor 100 000 de gigei nu e de la niste vase sau alceva care ar obtura canalul
si nu este nimic...adica totul pe acolo este normal...nu ca m-as fi bucurat daca era ceva si trebuia operatie...dar asa...e clar ca problema e de natura celulara sau genetica si nu prea se mai poate altceva....decat sa incercam un FIV...

anda

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Lumina din sufletul meu a ajuns o flacara micuta de tot in acest moment de sfarsit de an, dar daca sunt intrebata ce simt, din coltisorul meu raspund: continui sa ma bucur de viata, indiferent cat de geroase sunt unele zile ale vietii mele.
A doua inseminare a esuat, masinuta cea noua a sotiorului e in service pana in februarie, dupa un accident destul de neplacut (a doua masina distrusa in acest an ), sotiorul bolnav..........
Promit ca dupa Revelion sa ma intorc reparata, adica aceeasi doamna diriginta pe care o stiti.
Pana atunci incerc sa-mi reincarc bateriile ajunse pe zero, cu tot felul de fapte de bine.
Peterpan pot spune la modul cel mai sincer ca mesajele tale au fost un cadou superb in ghetutele mele, iar azi dimineata am bocit vreo 15 minute, caci am inteles tot ceea ce ai transmis.......
Poti considera ca am uitat totul si daca ai nevoie de vreun sfat avocatesc iti stau la dispozitie oricand, cu aceesi deschidere pe care am avut-o pana acum.
Acum zbor sa-mi reincarc bateriile, ca ma apuca bocitul din nou, fix cand nu e cazul................
Promit sa-mi revin repede la starea pe care o stiti, dar nu garantez nimic, decat dupa intoarcerea din Paris, care se va petrece undeva pe 5 ianuarie 2006.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Buna seara oameni buni,
m-am strans si eu pe acasa si vad ca au fost ceva mesaje
Pedro - multumesc pentru mesaj da' bag de seama ca -ti pare rau ca nu ai avut insomnii aseara, asta dupa ce Peterpan s-a dat batut zicea ca venise de la servici, da, da!!! cioace! - si marmota...invelea... ciocolata...; din moment ce a cedat asa repede
Carmen.cita - nu pot spune ca am fooooarte multa experienta si nici nu-mi doresc sa am experienta foarte mare (indelungata) in FIV-uri - si fie vorba intre noi nu doresc nimanui, dar cu cea mai mare placere, daca stiu ceva ce te poate ajuta.

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peterpan spune:

Luli draga nu m-am dat batut. M-am lasat purtat de aripile muzicii... si am alunecat in iatac.
Carmencita, m-ai inmuiat cu sinceritatea ta. Adevarul e ca nici eu nu mai am sms-ul tau pe telefon dar il pastrez in suflet...
Oana, ce sa-ti spun, as prefera sa ramai un pic suparata pe mine ca sa-mi dai posibilitatea sa ma revansez fata de tine. Ai fost "motorul" nostru atata timp si toti iti simtim lipsa, mai ales eu care m-am obisnuit cu un anumit tempo si cu o anume efervescenta in salonul nostru. M-am bucurat ca ai inteles mesajul "meu" care de fapt iti apartine. Te asteptam sa revii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Da Oana te asteptam sa revii.Cand vrei tu,cum vrei tu dar numai sa revii sa fii in mijlocul nostru ca o diriginta adevarata si sa ne incurajezi la greu.Deja vad ca unii s-au descurajat,nici la noi lucrurile nu stau prea roz dar mergem inainte.Parca am avea de ales.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

oana ce pot sa mai zic...doar ca o sa te astept si o sa-mi fie mareeeeeeeeeeee dor de tine...


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Carmen.cita, eu am zis ca as vrea sa incerc luna asta cu teste de ovulatie pt ca sunt curioasa sa vad daca se potriveste cu ceea ce simt eu. Pana cand am inceput tratamentul de inseminare nu simteam mare lucru la ovare in perioada ovulatiei, ci doar dupa alte simptome, dar dupa tratamentul pt inseminare am inceput sa simt ovarele mai tare si cam pe la jumatatea ciclului am o durere ca o intepatura intr-unul din ovare, ceea ce eu cred ca este ovulatia. Eu am norocul ca ciclul imi este regulat, la 28 zile, deci este mai usor din punctul acesta de vedere. Dupa calculele mele maine ar fi ziua ovulatiei. Mi-am facut ieri test si a iasit negativ, asa ca sunt curioasa azi.

In functie de rezultatul spermoculturii pe care-l vom avea saptamana viitoare vom hotara cu dr daca mai asteptam sa se intample de la sine sau incepem o noua insemina. Dar eu tot sper ca Mosul o sa fie darnic cu mine anul asta

Mergi la inceput