Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

buna frumoaselor

am o mare rugaminte catre voi. cred ca mi-a racit copila. stranuta foarte des, uneori ii curge apusoara din nasuc, rareori scoate si cite o tusa. febra nu are.
a mai patit cineva asa? ce ar trebui sa-i fac?

merci anticipat de raspunsuri.

-------------------------------
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Tot ce se intimpla, se intimpla spre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Lucia al meu a fost asa si dr mi-a zis ca daca nu face febra sa nu ii dau nik, doar mult ser fiziologic in nas si scos mucii cu pompa....nu le place , dar asta e ...mucii astia multi trec in 2-3 zile maxim ... noi i-am mai pus Karvol pe o batistuta langa el in patut. orikum sa nu il lasi cu muci, orikat de urat face cand ii scoti .... in loc de ser fiziologic poti incerca cu lapte de mama ...e la fel de eficient, unii dr zic ca e chiar mai bun , nu te speria si eu ma speriasem dar nu e nimik grav. sper ca ti-am fost de ajutor, orikum nu baga medicamente, de tusit tuseste pt ca se ineaca cu mucii.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Nicole super colectia de toamna-iarna, nu pot sa nu remarc pantalonashii scrisi pe fund si hainutza alba cu stelutze roz ....si .....toate ...

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

nicole, absolut senzationala noua colectie. Si fotomodelul, se vede ca a mai crescut. Ptiu sa n-o deochi, ca tare frumoasa mai e.
Lucia, si Miruna mai face la fel, dar eu nu fac nimic, si ii trece repede.
ruxandra, am si eu cocosul.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Noi am stat azi 2 reprize afara (total de 5 ore). Au fost 13 grade si soare.
Ma duc la baitza. Poate mai am timp sa intru azi, daca nu, va pove maine cum am petrecut week-endul cu rudele.

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

raluca, am impresia ca in curand voi iesi din clubul celor cu tzatze handi. am dat-o pe galactogil, din nou, la mine cred ca are efect. iar daca e asa cum a spus cineva, doar efect psihologic, daca functioneaza, eu iau in continuare!
in plus, chiar m-am muls dupa fiecare supt. chiar daca scoteam doar 20-30 ml, erau bine primiti si aia. iar acum, marea descoperire: chiar daca radu doarme 6-7-8 ore legate noaptea, eu imi pun ceasul sa sune si ma mulg la 3 ore. (va dati seama ca e distractiv rau sa fie liniste in casa, copilu, sotzul dorm, iar eu sa ma trag de tzatze...). dar asta cred ca da roade. plus ca, poate va amintitzi ca eram suparata ca nu am canalele desfundate etc. ei bine... sunt fericita posesoare a 5-6-7 gaurici. (uau, cum suna! ) eh, nu va mai dau amanunte de genul asta, dar vroiam sa va spun ca vad viatza mai in roz de acum.

copilul hapaie de la san 15 min si gata! e satul!

oare s-a terminat cu zapaceala si chinuiala? doamne, bine ar mai fi!


cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

astazi iar am facut o nefacuta:
am lasat copilul la mama, cu un biberon de laptic muls peste noapte in dotare, si am fost prin magazine cu sotzul. ne-am cumparat haine, m-am linistit! mi-am luat si de incaltat! mi-am luat si haine de botez! am cheltuit si o gramada de bani!
copilul nu ne-a simtit nici o clipa lipsa (am fost chiar putin dezamagita pe treaba asta...).a mancat, a ragait si s-a culcat. el a dormit pe canapea, iar ai mei au stat pe fotoliu, cu mainile sub falci, si s-au uitat la el 4 ore jumate. (ma rog, intre timp tata a si adormit cica)

mda, a fost o zi buna asta!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Buna seara!

Kristinuza, felicitari!! Te invidiez. Cum ai reusit?

Ieri am zis sa imi imbunatatesc si eu productia de lapte asa ca la fiecare masa am pus copilu la tzatza si alaturi i-am pregatit si un supliment la biberon. Cum nu prea voia suplimentul mi-am zis wow! a revenit milkyway-ul. Seara am zis sa ma mulg sa ii dau noaptea laptele meu in biberon si surpriza! abia am scos 60 de la ambii sani. Ma miram eu ca sunt cam moi sanii sa aiba cine stie. Probabil ca copilu sugea ce sugea si obosea.
Oricum, cu manevra asta am reusit doar sa flamanzesc copilu si sa ii dau programul peste cap. Nu stiu ce sa fac...Galactogilu e cam frectie...

Fetele care dau Debridat la copii: cata vreme tre sa le dam?

Azi dimineata s-a scremut trei ore cu pauze de somn pana sa iasa mult asteptatul kk...care apropo mirosea dubios. Nu stiu eu sa descriu mirosu da era altfel, ca si cum copilu ar fi luat medicamente.

Lucia si copilu meu are muci la greu dar numai noaptea. Si se chinuie rau, face ca porcu' si nu ies deloc cu pompita.

SofiasiIrinuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitu spune:

Buna seara, dragi mamici! Este prima data cand va sciu, dar sunt cam suparata si nu am cui ma plange.
Bebita mea a fost doua zile mai somnoroasa, si se tragea de la san,iar completare papa putin, asa ca am mers la medic. Ne-a cantarit, s-a uitat in gat si surpriza , avea rosu in gat. a scris repede o reteta cu antibiotic si paracetamol si m-a chemat saptamana viitoare la control. Pana aici nimic neobisnuit, dar nu a avut febra, nu m-a plans, doar are nasul infundat (inca din maternitate), asa ca faza cu antibioticul m-a dat peste cap. Ii fac tratamentul, dar vreau sa merg sa-i fac o analiza sa vad daca are sau nu infectie, iar daca nu are ma iau de d-na dr., desi eu din principiu nu ma cert cu nimeni.

crista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Salut,

Help la colici, amem la colici. nu stim cand ne apuca.
Aseara de exemplu am avut concert de la 10 la 12.30.
Se trange saracutul de numa si plange de mi se rupe sufeltul.
Ii dau Sab 13 pic. dimineata si seara. Eu beau ceai de anason cu chimen dar nimic....parca mai ameliorat un picut.
Ce sa fac?
Si la voi a fost asa de cumplit cateodata.
Cica ii afecteaza vremea. Este adevarat?
Caca facem de vreo 4 ori pe zi....parturi la greu...numai cu masaj la piciorute, adica ii ridic piciorutele indoite spre burtica si le las in jos...si part deodata. Ce usurare!!

Va tuc
Hildi
Stefan Peter ( maine 3 sapt.)


http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput