Pestisorii de ...zapada (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Maruta cit ma bucur ca mai dai si tu un semn...spor la aerobic si la tinut cura!dar ce te faci ca vin sarbatorile??
Si eu am reusit ieri sa fac 30 minute de bicicleta, azi in schimb nici o sansa iar miine la fel.Miine am zi libera si o sa o tin pe gazuta acasa cu mami ei sa mai stam un pictut impreuna ca fetele, sa ne jucam, sa papam si sa ne facem de cap

Noi avem sanie din lemn cu spatar, salteluta si centura, toata protectia e pe noi.

Apropo de zapada, ieri dimineata era zpada multa la geam, bradutul meu de luminite in geam la bucatarie, muzica in surdina, miros de cafea, totul frumos, cind imi ridic ochii la bradutul meu ce vad??...o mitza in geam imi admira luminitele din bradut i-am facut si poza si n-a fugit, ma gindeam ca o sa se sperie de blitz.Am sa va pun poza cu mitza in geam sa o vedeti si voi.Acum sunt la scoala, daca am timp deseara, va pun poza cu zapada, bradut si mitza.

Criss cit timp are gaza ta? ma gindesc ca ceva, cineva a suparat-o de nu mai vrea brusc la gradi.Nu vine de la ea, ceva s-a intimplat.Sa ne spui si noua dupa sedinta ce v-a spus.

Nally si eu vreau ceva secrete in ale cosmeticii. zi-mi ceva despre crema de ochi si gelurile de curatat fata


Azi pe cind sa intru dimineata in clasa cine credeti ca ne astepta??....politia!!!!a fost o zi de informare in ale politiei canadiene si de incurajare a noilor emigranti sa se faca politzai.Cistiga tare bine, 65.000$cad pe an, plus o groaza de zile libere, pensii si alte avantaje.Au fost 2 colege pe care le-au convins tot azi pentru prima oara am pus mina pe cartuse adevarate, pe o vesta antiglont si pe o pereche de catuse adevarate.A fost interesat.In tot Montrealul sunt 4800 de politzai, mi se pare enorm...in concluzie suntem bine protejati ceea ce e foarte bine de stiut.E bine cind te simti protejat si cind stii ca ai drepturi si chiar ai ce face cu ele.Si inca un aspect fff important, politzia nu e corupta!!!

fug la cursuri, pupicei si o seara frumoasa!!




Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna fetile!

Azi nu ne-a dat rezultatul la test asa cum ne-a promis ieri! Nu-i bai... dar eram curioasa!

Ce secrete sa va spun? nu prea sunt... chestia care nu trebuie sarita e cu demachiatul de 2 ori pe zi (dimineata si seara - neaparat!), un tratament cosmetic cel putin o data pe luna! Si de asta sunt convinsa acum... eu care nu vedeam rostul sa merg la cosmetica? ZIceam ca ce poate sa imi faca una la fata decat sa ma mangaie cu niste creme! Nu e chiar asa... Si sunt diferite sfaturi si combinatii de produse pentru fiecare tip de ten!

Apropo de luni incepem sa lucram pe modele... eu abia astept! Cineva dorinica de un tratament cosmetic gratis? La Foisor intre orele 14-17 ! Ora e cam dificila dar atunci ne apartine cabinetul cu tot ce e in dotare! Tratamentul se face cu produse Holly Land - nr 4 mondial in produse profesionale dermato-cosmetice.

Emilly in legatura cu cremele de ochi... trebuie sa fii foarte atenta ce folosesti! Sunt multe produse pe piata care nu fac nika dar nika adica apa di ploaie! Cauta daca ai de unde lua produse cosmetice chiar din cabinetul cosmetic - acolo gasesti produse profesionale chiar daca acceeasi gama o poti gasi si in magazine! Au alta concentratie cele din cabinetele de cosmetica! Iar la gel la ce te-ai referit? La demachiant sub forma de gel? Ce sa iti zic de ele? Demachiantele sunt sub diferite forme...emulsii sau lapte, gel, spuma, uleiuri... acum cu ce se impaca tenul tau mai bine!
Sa nuuiti de mata!

Marutule care mai e viata ta? Probleme cu spatele mai sunt? Sa stii ca te astept neaparat sa fac un tratament pi fata ta! Cand vrei tu!

Criss bun venit in apele noastre!

Salisa burtica cuminte! Sa ai parte de o nastere usoara si un bebe sanatos!

Felis baiatul petrecaret! Ce incatat era el de mingiutelele alea!!!

Dana nu ne-am maiintersectat pe ym! Ericutu scump!

Pupilai la toti pestisorii


Nally si Sebastian (14.04.2004)



Sebi la 1 An!

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

www.sanatateata.com/exercitii/exercitii.htm" target="_blank">Gimnastica de intretinere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Nally da la geluri de demachiant ma refeream.Imi plac tare mult, mi-am luat unul de la Vichi si e tare bun.Acum am ramas fara crema de ochi si ma gindeam sa incerc tot de la ei.

iaca si mitza in geam si 2 poze cu gazuta mea mica, asa sa ma laud un picut la voi...

http://community.webshots.com/album/488247125yjLIlZ

pupicei si nani bun!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

Fulguletz ... oare cine ??? sa fie Davidutu ? ... si o sa mai petrec si pe 6 ghici cine-i ???

emily - nu-mi vine sa cred ... aveti zapada ??? uau .... stai asa ca viu si io ... asa ca Ilincuta ai partener de sanie
cum e faza cu politistii ??? si cum se emigreaza in Canada ?

nally - mai ce rau imi pare ca nu pot sa viu ... dar daca ai dupa ora 18:00 sa stii ca vin la tine cu drag ... si asa ne pe noi ca o sa ne vedem ... ba iarna ... ba vara ... uite ca dana a fost in tara si nu ne-am vazut

in rest ce sa va mai spun ... am o febra musculara groaznica ... zici ca m-a batut cineva peste picioare ... si aspirina n-as lua ... ca nu stim daca maruta e cu sau nu dar noi speram sa ne aduca si noua mosu' un prichindel

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

pestisori

La multi ani Andreilor si Andreelor!

danamunti

Crismir puiu' mic... Sanie o sa mai caut... Mi s-a parut enorm... Eu raman la ideea mea, sa fie cu hamuri ca sa o pot plimba singura pe sanie... hai ca pun link-ul... fara www in fata, ca sa mearga... bebelusultau.ro/detalii.php?cod=KH01

Maruta ... asa te vrem... ne era dor de tine... Tinem pumnii cu aerobicul... si cura de slabire... Io nu stiu ce am... ca inainte era asa usor sa ma abtin de la diverse... Acu mai vreau sa dau jos 2-3 kg si nu pot... mananc ca sparta... cred ca ma ingras 2-3 kg.

Emilly am vizionat pozele cu gaza... si matza ... Si zapada?

Nally succes... nu cred ca am cum sa vin... e aiure ora... N-am cu cine lasa pitica...

fulguletz Zicem de pe acum... La multi ani! ... ca sa fiu sigura... ca poate maine nu intru pe forum...

Dana (daniela daneza) pe unde esti? Mai da un semn... cu stai cu fumatu'?

Noutati despre pitica mea... Umbla singura de vreo saptamana si sa te tii... distractie... Are 8 dinti... Cam asta ar fi...

pestisorii si revin cand am timp.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex are nevoie de ajutorul nostru!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank">Bazar pentru Alex


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

LA MULTI ANI PT ANDREE SI ANDREI!,

LA MULTI ANI DAVIDUTU!.... multi si pt mamica,sa va traiasca puiutul,sa se faca mare si sanatos!...maine nu cred ca intru pe net,asa ca vreau sa fiu printre primele.

EMILLY,am vazut pozele...Doamne,ai o fetita asa de frumoasa...tot timpul cand ma uit la poze de la tine ma topesc...vreau si eu o fetita asa ca a ta.... multi pt gaza si mamica,frumuselelor!

ELIANA,multumesc pt link!... si pana la urma vedem noi ce luam...eu am fost in Carefour si Selgros,si am vazut saniute,pt CRISS,parca ea zicea ca nu a gasit...acum au bagat,ca le-am vazut eu


MARUTA, si sa vina Mosul cu piticul dorit...sa dea Domnul,ca meriti!


DANIELA,ce faci mama draga,pe unde umblii,ca la Brasov nu ai mai ajuns?!....sper ca esti bine,!


Gata fug sa fac papa gandacelului meu, si numai bine la toata lumea!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by CRISMIR

ELIANA,multumesc pt link!... si pana la urma vedem noi ce luam...eu am fost in Carefour si Selgros,si am vazut saniute,pt CRISS,parca ea zicea ca nu a gasit...acum au bagat,ca le-am vazut eu

Am deschis subiect la parintii intreaba... si mi-au raspuns acolo ca exista saniuta la Selgros cu 55 ron si in metro de la 50 -100 ron

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex are nevoie de ajutorul nostru!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank">Bazar pentru Alex


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

multumesc fetelor ... si eu va doresc tot binele din lume ... fie ca copiii vostri sa va aduca numai bucurii si lor mosu: jucarii si bunataturi

mai devreme ma conversam cu nally si mi-am dat seama ca din mesajul meu s-ar putea intelege ca mi's gravida ... nu stiu daca sunt sau nu ... dar eu sper din toata inima sa fie acolo un bebe mic care sa se faca mare ... in orice caz eu cu al meu sot prestam la greu ... azi sunt in ziua 21 ... deci mult prea devreme ca sa stiu

aiurita cum sunt ... desigur ca am uitat ca azi e sfantul Andrei ... asa ca:

Yasmine, Rodica, Vanessa, Allice2004, mirelam si toti ceilalti care sunteti sau aveti un Andrei sau o Andreea in familie

La multi Ani! voua si puiutilor vostri

iar pentru ca maine nu stiu daca lucram sau nu ... vreau de pe acum sa-i urez micutului David
La multi Ani! sa fie sanatos si fericit ... si sa faca chef mare mare

danna - te-ai lasat de fumat ??? super!

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Pestisori,
LA MULTI ANI PT ANDREE SI ANDREI!

LA MULTI ANI DAVID!.[bis]
Emily- f. frumoase pozele cu gaza.
Ellyane - si pt papusica ta pupicei
Nally- succes cu cursul si numai bine!
Salisa- pupicei si cum te mai simti cu burtica, se apropie momentul?
Marutza- pupicei pt Robert si sa primesti cadoul dorit de MOS!



Denisa
32+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Buna pestisori,
Ma simt bine, multumesc !
Am intrat sa spun si eu La multi ani!!!
pentru Andrei, Andreea!
Sa aveti parte de tot ce-i mai bun pe lume!
Pupicei la toate !
Salisa 37 plus 6 zile!

Mergi la inceput