Pestisorii de ...zapada (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna pestisori!
Bine ai venit printre noi CRISS!...sper sa-ti placa si sa te simti bine,.
NALLY,cat ma bucur ca esti bine, pt Sebi si familie!...bafta la curs!...unde il faci?
FELIS,am vazut si eu pozele, pt Mihaita,dulcic foc...si si pt mamica!
SALISA, multi pe burtica si felicitari ca esti asa de optimista,eu eram terminata toata inainte cu cateva saptamani cand stiam ca se apropie,tare frica mi-a fost...dar trece si totul o sa fie ok.

EMILLY,a venit zapada la voi?...nu mai stiu daca ne-ai zis sau nu,eu acum mi-am amintit,scuze daca ma repet...si v-ati dat cu saniuta?... la familie!

Sanatate si numai bine la pestisori!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Mirela daaaaa!!!!a venit zapada!! si e frumooooss!!am fost cu saniuta, ne-am jucat cu zapada, am pipait zapada, a fost o incintare mare pe ea.Ieri i-am pus in geam un Mos de luminite la ea in camera si la bucatarie mi-am pus mie un bradut cu multe luminite, nu prea a dat ea mare importanta, n-a fascinat-o asa cum mi-as fi inchipuit, astept momentul cind voi impodobi bradul sa vad atunci cum va reactiona.

Parca incep sa simt un miros de sarbatoare, am inceput sa ma gindesc la Craciun, vine Mosuuuu!!!!am fost cuminte tot anul si sper sa primesc ceva frumos, ma mai gindesc ca trebuie sa cumpar cadouri celor dragi, verisori, cumetri, ceva sugestiv, mic, dar tot trebuie sa cumpar.Imi place tare mult sa fac cadouri...fetele absente de ceva vreme, poate reveniti acum in ton cu sarbatorile de iarna...promit sa va dau daruri Maruta, tare ne lipsesti...io chiar sunt trista ca nu mai dai nici un semn...

ok, nu vreau sa ma intristez...va pupices si va doresc nani bun, voua si bb-ilor vostri!!

ps.pai de ce Mirela se cearta lumea la mamici de sept-oct?ia sa bag si io un ochi sa vaz


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am intrat sa vad ce mai faceti si sa va salut.

FELIS lui Mihaita... e un scump. Cred ca v-ati distrat...

Nally nu mai stiam nimic de tine... Spor la invatat... Si Sebi? Ce face Sebi?

criss1902 Bine ai venit printre noi!

danamunti Nici de tine nu mai stiam nimic... Dati mai des pe aici

salisa cu siguranta va fi f. bine... o sa vezi. Si f. bine ca buburuza mai vrea sa mai stea in burtica... mai creste un pic Sa faci poze cu burtica... pana in ultima zi... Mie imi pare asa rau ca nu mai am de pe la 7 luni... Vroia al meu sot sa-mi faca in ziua cand am nascut... si i-am spus ca n-am chef... maine... Si "maine" nu mai avem burta...

CRISMIR ce mai face Robert? Ca la mamici de sept-oct... n-am mai intrat... Deja m-a plictisesc unele lucruri si mi-am pierdut rabdarea... si nici n-am timp.

Emilly mi-am inceput ziua bine, cititnd despre Mos Craciun, cadouri, brad... zapada... abia astept.... Si vrem poze multe cu zapada...

Denisam tu ce mai faci? Burtica ce-ti face?

Maruta mai da si tu un semn... pls.

Apropos de zapada si sanie... eu nu stiu ce sanie sa-i iau...pt. ca maimuta mea nu sta decat legat in carucior... deci... ne trebui sanie cu spatar si hamuri... si din plastic, zic io... pt. ca daca daca o sa acda n-as vrea sa se loveasca in fiare... e prea mica... Dar... ce am gasit sa imi placa (nu pot sa pun link, e reclama) costa f. mult, 3.500.000. E f. frumoasa si o poate folosi pana la 35 kg, destul de mult timp... Si nu stiu ce sa fac...Inca n ue cazul acum, ca nu avem zapada, dar cu prima ocazie tb cumparata, mai ales ca in ianuarie/februarie vrem sa mergem la munte.... noi cu schiurile, bb cu sania

Gata... tb sa lucrez... va pupam si astept pozele cu zapada si cu burtica Salisei


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex are nevoie de ajutorul nostru!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank">Bazar pentru Alex


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

gata, gata, gata fetili ... si io la apel ...

m-am apucat de gimnastica ... "aierobica" ... "sus piciorul ... tineti ritmul ... asa fetile ... sunt mandra de voi"

am o luna de cand m-am pus la punct cu mancatul ... nu mai mananc asa de mult la o masa, nu mananc intre mese, fac sport ... nu mai urc cu liftul ... si stau la 7 ... si se vede ceva ceva ... mananc intr-un fel disociat pe mese ... acum am vreo 69 kg

"aierobica" fac acas' ... ca altfel ma faceam de ras la sala

multam' mult ca-mi duceti doru ...

vanessa ... pai cum sa te uitam ??? multa sanatate mamei tale

pe 1 dec stiu pe careva care o sa petreaca de 1 anisor ... ghici cine ???

danamunti - bine ai revenit ... "La multi Ani!" micutului tau puiut

in rest ce sa va mai spun ??? ca vin sarbatorile si eu n-am bani ??? hmmm cred ca mai experimenteaza si altiii ... sporturi de'astea extreme

va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Emilly multam fain de linkuri!

Marutuuleee!!!! ce bine ca esti bine si mai ales in forma! Avem aceleasi kile! Numai ca eu nu fac chiar atata miscare ca tine! Dar uite ca m-ai ambitionat si fac si eu de acum!!!

Legat de scoala pe care o fac mie imi place foarte muuult! Uitati link http://www.fancycosmetics.ro/ e langa foisor! Ieri chiar am avur test! Azi primesc rezultatul! ce imi place f mult e ca au chiar pretentii sa inveti cum trebuie! Vorba Dr. cu care facem cursul : "Nu ne place sa scoatem tute in cosmetica!"

Sebi se descurca bine cu tati acasa! Au ramas impreuna baietii! La inceput a fost mai greu dar s-au obisnuit unul cu altul si acum stie si tati ce sa faca cadne de schimbat pamapers, de imbracat copil, de dat papa si plimbat mandrul pe afara! Merge de manuta de cadn cu tati! Si adoarme fara discutii cand il culca tati! Se pare ca nu i-a mers cu acadeaua la tati! Nu l-a vrajit sa faca ce vrea din el! Nici nu comenteaza cand spune tati ceva sa faca! Si parca ma asculta si pe mine mai mult! Azi i-am dus kki la analize maine luam rezultatul! E cufurit de o saptamana si cu toate alimentele anti cufureala si ceaiurile baute si fara lapte cu lactoza tot asa e! Posibil de vreun virusel viermisor sau mai stiu eu ce la burtica! Sa vedem! Sper sa nu fie nika grav!

Acum trebuie sa ma pregatesc de plecare! La 2 incep cusurile!
Va pupic dulce si sa stiti ca vitesc in fiecare seara repede repede ce mai scrieti! Cateodata nu imi incarca forumul deloc! Voi patiti asa? Ca in ultima vreme mi se intampla foarte des!

Va pupic pe toate si puii vostrii!


Nally si Sebastian (14.04.2004)



Sebi la 1 An!

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

www.sanatateata.com/exercitii/exercitii.htm" target="_blank">Gimnastica de intretinere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

quote:
Originally posted by elyanne
danamunti Nici de tine nu mai stiam nimic... Dati mai des pe aici




Gata am venit la apel!Incerc mereu sa intru dar netul meu nu-mi permite sa intru asa des cum as vrea eu.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photos"Eric Gabriel"/[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Salutare pestisori dragi!
EMILLY, gazei,m-am distrat cand ai zis ca nu a fost entuziasmata de mosuletul din camera ei,cum credea-i tu,parca ma vedeam pe mine,ca asa astept si eu sa vad cum va reactiona Robert la bradut si podoabe...dar sunt sigura ca e prea mic inca pt a intelege prea multe...ce fain de zapada...la noi parca e primavara,e cald....si mie imi place sa fac cadouri,cred ca e o caracteristica comuna a pestisorilor,cat de mici sa fie dar conteaza...si anul asta chiar am de cumparat ceva...familia e mare:parinti,socrii,frate cu prietena,cumnat,fini....dar ma bucur sa-i vad cum reactioneaza la cadouri,la Mosulica.

ELIANA,Robert e bine,face prostioare ca toti piticii.multumi de intrebare, si voi,ce mai faceti,ca nu ai mai povestit nimic de puiuta ta?!... la amndoua!...saniuta si noi primim,de la socrii,ei vor sa-i ia saniuta de Mos Craciun...eu vreau din aia cu spatar,dar din lemn cu fier...pt ca cea din plastic,dup parerea mea,se va rupe usor,cel putin din care am vazut eu,daca dai de o piatra ai toate sansele sa se crape sinele...eu prefer sa ma dau cu el,ca singur ma indoiesc ca va sta....dar oricum am vazut din alea cu husa,care se poate lua jos si cu spatar demontabil...si nu e foarte scumpa,cred ca in jur de 500 mii(vechi).

MARUTA,,ce ma bucur ca ai mai dat un semn de viata...chiar ma gandeam ce-o fi cu tine...spor la aerobic,si eu asa avea nevoie,dar nu am timp...asa ca eu ma infometez ca sa slabesc,stiu ca nu e bine,dar asta e...

NALLY, la baietei!...ce fain ca e taticul priceput cu copilasul, conteaza tare mult...felicitari!

Gata fug ca puiul trebuie sa pape si sa facem nanii, la toti pestisorii de zapada!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Salutari tuturor!!!Ma bucur ca sunteti bine .
Si noi vrem sa ne cumparam o saniuta dar in ofertele de Metro sau Carrefour nu am vazut niciuna cu spatar. Poate stiti voi?
Maruta cat as vre sa am si eu atata vointa ca tine, am incercat de mai multe ori sa imi fac un program de aerobic dar dupa cateva lectii renuntam . Imi gaseam de facut cate ceva prin casa si se ducea gimnastica mea.
Nally poate impartasesti cu noi niste "secrete" pe care le-ai aflat la cursul pe care il faci. Pare interesant.
In cea ce o priveste pe fetita mea, Ana, am o mica problema de cateva zile. Nu mai vrea sa mearga la camin. Nu stiu ce s-a putut intampla, maine avem sedinta cu parintii si poate aflu mai multe.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

ohoooo .... avem o viitoare cosmeticiana in famile ??? supeeerr!!!
pupici lu sebita si spor la treaba

cand am zis ca io fac "aierobic" ... am uitat sa specific ... "io de ieri fac aerobic" asa ca criss ... stai linistita ... ca doar sunt si eu pestoaica ...

da cu mancatu ... jur ca de o luna m-am civilizat ... adica de ex ... aseara mi-am facut pilaf cu piept de pui si azi toata ziua am mancat doar pilaf ... adica am avut 2 mese ... si mi-e o foame de-mi vine sa mananc pietre ... nu va zic ca colegii mei mananca prajiturele ... dar nuuuu ... io nuuuu ... am mancat in we o gogoasa long john ... si gata desertul pt intreaga saptamana

se vede c-am pofta de vorbe ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

quote:
Originally posted by Maruta
pe 1 dec stiu pe careva care o sa petreaca de 1 anisor ... ghici cine ???



oare cine?

si vlajganu' David (1 dec. 04)
GALA PURADEILOR NOSTRI
"Cand tot ce ai e un ciocan, totul in jur iti pare cui"

Mergi la inceput