Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-82

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

valeeeeeeeeeeeeeeee pe unde umbli mama....ha?????


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

babutzoooooo vezi ce fericita sunt????
ia exemplu de la mine
nu apari sa te bucuri alaturi de mine???????


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna fetelor,
RATUSCO mai astepta puiule un pic cu testul ala. Nu te grabi ca patesti ca mine luna trecuta cand eram sigura ca e bebe si a fost alarma falsa. Daca nu vine pe 29 mai stai cateva zile si de abia apoi poti incerca un testisor micut. Iti tin pumnii sa fie bine.
LIANA, lasa ca am vorbit eu cu Mos Craciu si pe face la toate anul asta minunatul cadou de a scapa de urati pt 9 luni si mai bine. Ce zici? Merge?
PICAFLOR, mie imi spui de cum scriu medicii. Zici ca au scris cu picioarele. Stai linistita si totul o sa se rezolve bine, o sa vezi.
DANA P sunt cu gandul la tine.
Ce mai stiti de DANUTZA_C?
AMELY, tu ce mai faci fata frumoasa?
INGERAS26A sa ai distractie placuta si nu te intrece cu licoarea lui Bachus.
M OANA, multumesc de sfat. Pacat ca am citit PM-ul de la tine dupa ce scrisesem, dar pe viitor o sa tin minte.
SIMONETTE, sincer iti spun ca ai reusit sa ma destinzi astazi, am ras in hohote. Am avut o zi de toata pomina, ca imi venea sa o strang de gat pe una dintre colege, la cate tampenii a putut face si dupa ce ca aveam o caruta de treburi de rezolvat a trebuit sa repar eu greselile ei, ca daca nu, pe mine ma certa seful. Doar omul de vaza o incaseaza chiar daca nu este vinovat.
Ma bucur ca este vineri, cu toate ca maine o sa fiu la munca pt ca seful si-a adus aminte ca a ramas in urma cu niste lucrari si acum remediem problema.
Daca nu mai intru, va pup si sa doresc un week-end placut si relaxant.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

fetele pe aici, ca vad ca sunteti mai vesele...si eu as fi, dar daca schitez un zambet mai puternic, tusesc - vai de mama mea!
Liana, draga, daca vrei tu ... topai si eu alaturi de tine..., dar mai pe muteste, ca altfel, bat eu toba!
Si apropo...daca te linisteste cu ceva, ca vad ca ti-e frica de laparo...am 3 la purtator: 2001, 11.2004 si 09.2005 - si uite, ca topai cu tine, alaturi de tine:
Am plecat acasa...poate va mai vitizez pe seara!


"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristabb spune:

Dragele mele
Din pacate nu am mai intrat pe net in ultimul timp cu toate ca am multe intrebari sa va pun. Dupa multe, multe analize si o gramada de doctori care venea fiecare cu cate o parere am reusit sa gasesc o explicatie. Se pare ca am ovare mai mult sau mai putin polichistice (asta ar fi parerea lui Ileana Marinescu de la Parhon, sotia lui Marinescu de la Giulesti si parerea lui Cocei) Cu toate astea a existat la un moment dat un doctor care dupa stimulare cu ovamit pe care am facut-o doar o luna, a spus ca am ovulatie. Cert este ca incepand cu ziua 14 a CM am inceput sa iau Metformin[/size=4] si am inceput sa tin si un regim mai serios de slabit( sunt un pic cam pufoasa). Acum asteptam CM pentru inceperea unei noi stimulari cu ovamit dar stupoare il astept de 38 de zile. In ziua 14 am facut ecovaginal si nu se vede nici macar un pui de ovul asa ca oricat de mult mi-ar place bebe nu e. Colac peste pupaza mi-am facut si analizele saptamana trecuta si sunt un pic date peste cap si cele de la ficat si cele de hematologie. Or fi Metforminul, cura de slabire sau acidul folic pe care il iau de 3 luni? Sper ca nu v-am plictisit prea tare cu un mesaj asa lung dar poate vreuna din voi a luat Metformit sau a patit ca mine si ma lamureste cat de cat.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Moaaama, ce veselie fu p-aici pe la voi, si io eram la muuncaaa! pai e drept? immm?

Iou, am mai bifat azi un audit...astia de la scarbici s-au pus pe noi tocmai acu in prag de sarbatori, e nebunie generala! Madanutza, inteleg ca si tu tot asa, ne luam de manutza! Macar de-am ramane , daca bani ioc...

Asa ca acum ma delectez cu scrisul pe forum, care a inceput sa devina un fel de "cireasa pe tort" dupa o zi de stres continuu... Da' chiar a meritat sa citesc atatea pagini, ca tare m-am destins, mai mucalitelor Simo, Lachi si tu Olteanco, am ras de m-a durut burta.... Va dau cate un ca meritati!

Catty, multam' de intrebare iubita, ce naibii sa fac sunt cam derutata ca nu dau nici un semn de gravideala, cat de mic...Sunt ziua 24. Tu cum stai?

A, sa nu uit: m-am intristat un pic pentru ca imi sunteti foarte dragi amandoua Catty si Lia si imi doresc din tot sufletul sa nu ramana nici una dintre voi cu vreun resentiment, poate pentru ca asa cum spuneau fetele, energia noastra trebuie sa convearga intr-un singur sens, sa ne vedem cu si cat mai repede!

Liule sa nu te prind ca te-ai suparat cumva ca iei bataita la, si eu de obicei nu zic de 2 ori! Uite, ca sol de pace iti trimit o , poate cam fragila dar tare parfumata!

Simonettu, zi si mie de unde iau mama Gynet d-ala, se gaseste la farmacie, ca iou cand auz de ceva naturiste noi, iete asa-mi fac ochii, ca la melci adeca

Ratzusco, tu ce zi esti scumpo de-ti pierdusi rabdarea? (io vorbesc ca probabil faceam la fel ca tine daca aveam asa semne fericite de implantare). Pana la urma cand bagi un test? Ca io am o presimtire...si sper sa se adevereasca. Iti tin pumnii si-ti fac galerie de numa-numa!

Ingerasule, sa nu te sperii daca o sa ai ceva reactii la vaccin, poate vreo zi-doua, desi nu e obligatoriu, oricum dupa aia nu mai ai nici o problema...

Bettyca, mai topaila! Ce mai faci tu?

Si acum...raportez: cum va ziceam, ziua 24, sanii ca 2 cimpoaie (sotu' e-n extaz) dar total insensibili (nu le-ar fi rushinica!), iar in rest nici un semn de gravidenie, nici macar cat sa-mi fac sperante desarte (iou am niste "intuitii" ale mele, care n-au dat gres pana acuma niciodata). So...cam atat! Poate ma hotarasc sa bag un test luni, dar pana atunci...eheeei... mai e nitelus!

Va tin in schimb voua pumnii, care numarati zilele astea, si mai ales care trageti lozuri, sa fie d-alea cu ++ Asa ca astept vesti bune!
fetele dragi si vesele!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bugnar spune:

Draga mea CATTY... Imi pare tare rau ca s-a iscat converstia aia aiurea intre noi dar fiecare dintre noi are punctele lui sensibile pe care ceilalti nu i le cunosc si din greseala poate apasa chiar unde doare mai tare fara ca macar sa-si dea seama. Tu imi tot explici ce trist e in inchisoare si uite... pentru ca vad ca fara asta nu intelegi ( esti si foarte tinara), am sa-ti fac marturisirea ca eu am facut inchisoare un an si trei luni pentru un accident de circulatie care s-a intimplat partial din vina mea. Asa ca crede-ma ca stiu ce inseamna sa fii in inchisoare. Nu stiu cum faci tu de intelegi intotdeauna pe dos ce spun eu. Eu ti-am dat de inteles ca eu am fost in inchisoare si tu ai inteles ca spun ca Tu ai fi fost in inchisoare sau tatal tau (Dumnezeu sa-l ierte, ca si pe-al meu de altfel care a murit tot acum cinci ani).
Sint sensibila de asemenea la capitolul adoptii pentru ca mama mea a crescut intr-un orfelinat si pentru ca a pierdut o sarcina la opt luni cind avea 21 de ani, a pierdut-o cu uter cu tot. Asa ca au hotarit (ea si tata) totusi sa adopte un copil. Nu vreau sa ma gindesc ce handicapata sau prostituata as fi ajuns daca n-aveam norocul ca ei sa ma adopte cind aveam trei ani. Mama mi-a povestit ca nu stiam sa scot decit un fel de sunete ca un catel pui cind il bati. Si cica de cite ori voia sa ma mingiie sau sa ma atinga in vreun fel puneam miinile in fata sa ma apar. N-am nici cea mai mica curiozitate cine e femeia care m-a facut. O dispretuiesc din toata fiinta mea fara sa o cunosc. Nu numai ca o iubesc pe mama care m-a crescut dar, ce mi se pare si mai important, o simpatizez pur si simplu, imi place sa rid cu ea si sa vorbesc cu ea si sa merg cu ea prin magazine si sa orice. De-aia mi s-a parut crunt ca Galinei sa i se puna bete in roate in incercarea ei de a schimba destinul de doi lei al unui baietel. Si stiu si eu ca Basescu sau altii de teapa lui nu stau sa citeasca petitii si lacramatii de la popor dar cred ca o mama disperata poate sa mute muntii din loc.
Am o viata foarte frumoasa si, in afara de faptul ca n-am reusit pina acum sa am copii, ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare clipa pentru ce sint dar sint constienta ca daca nu era pe lumea asta o femeie care sa ma iubeasca mai tare decit daca ma facea ea, eram vai de capul meu acum. Hai ca te-am plictisit cu povestea mea... Ideea principala e ca nu vreau sa ramii cu senzatia ca am ceva cu tine, dimpotriva, mi s-a rupt sufletul cind ai povestit cum ai pierdut sarcina si sotul tau s-a mutat in alt pat in loc sa te consoleze si sa aiba grija de sufletelul tau. Impacare-impacare fara nici o suparare?

FETELOR voi de unde luati seminte de marar? Ca am intrat la plafar si m-am vazut pusa in fata unei dileme: exista seminte de marar (pe care le plantezi in pamint si rasare mararul) si ceai de marar. Vinzatoarea zicea ca sa iau ceai de marar, ca ala ar fi pt. infertilitate dar nu scria nimic pe cutie despre infertilitate. Si ceaiul de marar nu e facut din frunze (sau ma rog, firele alea ca altfel nu pot sa le zic)? Ce, exista ceai facut din seminte? Hai ca v-am zapacit de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Bugnar io pe fata care o admir tare mult..


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Bugnar, sincer iti spun ca nu intelesesem deloc ce a fost cu 'iesirea' aceea de dimineata... de fapt intuitia mi-a spus ca nu esti omul care sa-si iasa din fire daca nu ar fi fost ceva cu adevarat important in spatele acestei rabufniri... abia acum am inteles... si te rog sa-mi ierti nedumerirea neexprimata la momentul respectiv... de asemenea iti multumesc pt ca mi-ai confirmat inca o data ca esti o persoana deosebita...
Despre marar ti-am mai scris eu o poveste mai demult, atunci cand ai solicitat, dar au trecut cateva capitole intre timp. Daca te intereseaza, reiau. Trebuie sa cumperi seminte de marar si nu ceai de marar, ai auzit bine, seminte care se maruntesc fie printr-un tocator special, fie cu ajutorul unei rasnite de cafea, trebuie maruntite foarte fin si apoi cernute printr-o sita, ca sa ramana numai pulbere. Pulberea dintr-o lingurita se tine sub limba timp de 15 minute de 3 ori pe zi si se inghite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Amely azi e ziua 25, pe 29 ar trebui sa apara rushii dar ma rog sa nu vina si sa fie bebe....
Un test as face chiar pe 29 daca nu e semn de CM.

Mergi la inceput