FUMATUL SI SARCINA 2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Cypcos, nu stiu de ce ti se pare ca am raspuns violent?Singura chestie care m-a deranjat..iertati-ma asa am fost si eu..e ca se cauta scuze pentru a continua sa se fumeze.Exact cum a zis si Andruzzza.Luam mereu exemplu pe x-lueasca care a fumat si n-a avut copilul nimic.Dar x-uleasca care a fumat si copilul a avut ceva..nu o luam ca exemplu, pentru ca bineinteles nu este din cauza tigarii ci din multe alte cauze!Uite scuza!N-oi crede eu ca 40% se nasc morti dar m-a speriat.De ce sa risc?N-ajunge ca sunt ai mei plamani negrii?
Sa stii ca nu am raspuns violent.Repet,nu sunt usa de biserica daca numai fumez si nici nu ma laud ca m-am lasat de fumat.Doar ca as vrea sa incercati sa vedeti cat de bine va simtiti.Cat de bine e.Mai ales economia financiara pe care o faceti.Nu stiu..va schimbati total!Dar acum faceti cum vreti.
Eu insa sunt de parere, ca daca nu poti sa faci acest efort pentru bebelusul tau, atunci ce poti face?
Eu va pe toate,fumatoare sau nefumatoare si iertati-ma daca raspunsul meu vi s-a parut violent!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila
Poze cu mine, cu sotu si cu prichindel la mami in burticel,SI CU BURTICA!
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

TINUTA, eu de mult te admir pt ca ai reusit , te urmaream la mamici de aprilie.Tu ai perfecta dreptate , dar te asigur ca toate incercam sa ne lasam.

ALIA
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10004;30/st/20060515/dt/6/k/7d2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mi-e si frica sa mai zic ca nu am plamanii negri...si ca totul e ok in organismul meu. Dupa discutiile astea, e cumva rusine sa zici ca nu ai probleme daca fumezi. Financiare, nu am, draga Tina, pt ca fumez 5-6/zi. Iar bebele...am fost ieri la doctor, e totul ok cu el. Misca de rupe, pozitia e perfecta (capul in jos), doar eu sa fiu pregatita sa-l nasc, desi mai e pana atunci.
In rest, raman aceeasi inconstienta, semnand cele 5 tigari zilnice. Si sincer, nu cunosc pe nimeni care sa fi avut probleme cu copilul din cauza fumatului. Nu neg ca exista, dar nu cunosc pe nimeni si totusi am un cerc larg de prieteni..
Cu drag, va pe toate!
Ingrid S 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

TINA felicitarile mele pt ambitia ta1soer sa reusesc si eu intr-o zi!poate cand voi afla ca bebe meu e baietel si ca il vreau sanatos!pana atunci la 10 inainte!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Raalu, cum, si daca e fetitza, nu conteaza?!
Nu-i frumos...
Ingrid S 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

vai ingrid ce rau imi pare ca asa am scris !!!dar eu sunt o persoana care scrie ce gandeste!si imi doresc cu inflacarare un baietel!si apoi si o fetita!dar prima data baietelul!si de aia am scris asa!da recunosc as fii un pic dezamagita daca nu ar fii baietel dar sunt sigura ca as actiona la fel in cazul oricarui sex al bebelului!pupici!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Raalu, draga mea, eu am fost exact ca tine! Imi doream la nebunie baiat, pana in luna a 4 si jumatate mi-a zis ca e asa. Iar la urmatorul control, stupoare: fetitza! Recunosc ca am fost dezamagita, dar m-am gandit ca e a mea si ce conteaza pana la urma ce e?
Doresc doar sa fie sanatoasa si la fel urez fiecarei gravidutze de pe forum! Asa ca pt mine lasatul de fumat este la fel si in cazul unui baietel si al unei fetitze.
Va pe toate si la cat mai putine tigari!
Ingrid S 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

S-a mai lasat cineva de fumat in aceste 2 zile?
Eu una nu, din pacate dar astept vesti de la voi. Ce bine ca mai vin sarbatorile acum si in acelasi timp si motive de fumat


poze carmina
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Carmina, eu nu m-am lasat, poate alte fete (bine ar fi), dar intr-adevar se intra mai rar aici. 2 de dimineatza si pana seara sper sa fie doar 5!
Va pe toate!
Ingrid S 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Fumatoare sefa, din pacate!
Va pup fetele!

Mergi la inceput