Dr. Tutunaru ( 9 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Fetelor ce dor mi-e de T..pe mine ma consulta prin telefon pentru ca nu pot sa ajung la el la monitorizari si mi-e tare greu... Ii turbez de cap pe doctorii la care ma monitorizari cu masuratorile, sa fie exacte, sa vad eu tot... le-am invatat. Ghicesc din prima endomentrul, vad ovarele, uterul.. foliculii... am ajuns sa-i masor din oki::)

Abia astept sa intru in vacanta.. si sa merg la o monitorizare la Bucuresti, asta daca intre timp nu am supriza a doua liniute rosii. Luni fac pregnylul si.. astept

Cristina felicitari pentru obiectivitate. Multe dintre noi asteptam ca doctorii la care mergem sa se poarte ca niste prieteni. In multe cazuri ei trebuie sa ramana niste profesionisti. E drept ca fiecare are pacientii preferati, asa cum si eu am elevii mei favoriti, insa nu-mi pierd obiectivitatea fata de toti elevii mei.

pozelemele



cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

cami30... e defect profesional... tot la catedra dobandit...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Dana, sigur atat are concediu ca prietena mea naste azi cu T si e de garda? si nu cred ca ar face garzi in concediu....
apropo, tu ce faci? cum te simti? te asteptau fetele aspirante sau "endometriste..."

Eliza si Mara (24 ian 2002)

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Va multumesc fetelor pt incurajari!La 6 sapt,am fost la dr T,mi-a facut o eco,a spus ca bb-ul e-n uter si pt ca pierdusem o sarcina acum 6 luni,mi-a prescris un tratam cu pregnil,utrogestan,magne b6,aspenter+acid folic.Pana atunci nu primisem raspunsul pe site de la d-l dr,deci n-aveam ce griji sa-mi fac.Telefonic,cand testul a iesit pozitiv,l-am sunat sa-mi spuna cand trebuie sa vin la dansul,sa nu fie nici prea devreme.S-asa a fost,dr T mi-a spus sa vin la 10 zile de la data cand tb. sa-mi apara menstra.Tot atunci i-am spus ca sunt in tratam pt mastoza,cu vit.Asi E,la care dansul mi-a zis sa le-ntrerup(dar nu mi-a spus de ce,si mai bine ,ca m-am bucurat si eu putin de aparitia sarcinii)si pana vin la prima consultatie sa iau utrogestan.
Acum ma-ntreb si eu,oare dac-am urmat acest tratam intocmai,si,cum se zice ca-n perioada aceasta functioneaza principiul"TOTUL SAU NIMIC",cum s-ar mai produce un avort spontan cu un tratam impotriva acestuia?Oare mai are efect tratam care-l urmez?Pana acum totu-i o.k.Sper ca si cu bb-ul la fel.Voi ce ziceti?
Daca calculam,dupa momentul fecundatiei,inca 7 zile pana ajunge-n uter,din cele 16 zile cat am luat vit. A,se mai scad cele 7 zile,in care el se plimba,si-n care ,eu zic ca nu poate fi afectat,ar mai ramane doar 9 zile .Oare in aceste 9 zile l-o fi afectat?Tare sunt nelinistita.Si o sa va urmez sfatul pana la urma.O sa am incredere in dl dr T,si o sa tin cont si de sfaturile sale,ca om cu mare experienta.Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Abia astept sa treaca aceste 7 sapt,cat mai sunt pana la prima eco morfologica.Credeti ca ,daca totul va fi o.k. ecografic,sarcina se va dezv normal.Adica,daca dr Iosup va zice ca nimic nu pare sa fie afectat,totul va fi o.k.pana la urma,Adica ,la 14 sapt,se observa orice neregula,sau va trebui sa o astept si pe cea de 20 sapt?Va pupicesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Am fost ieri, vineri 2 decembrie, la spital si, asa cum chiar T mi-a spus pe 14 noi, el nu era acolo pentru ce se afla in concediu si vine doar pentru nasteri si urgente in spital. De ce m-am dus totusi ieri la spital? T trebuia sa aiba o nastere atunci si mi-a spus cu o zi inainte sa dau pe la spital. Se pare ca nasterea a fost in timpul noptii.Pe 14 noiembrie mi-a mai spus ca se va intoarce din concediu pe 6 ianuarie. DianaD 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

lucians,
Utrogestanul te ajuta sa tii sarcina, dar daca e sa fie vreo problema...organismul reactioneaza, sa stii!
Daca e sa ma gandesc la chinul prin care am trecut in ultimile 8 saptamani, cred ca cel mai mare rau lui bb eu si doctorii i l-am facut, ei fiindca au fost iresponsabili - adica au mers pe principiul 'renunta la sarcina si fa altul" si eu ca m-am stresat ingrozitor!!
Stiu ca e usor de spus, greu de facut, dar ce ar fii sa nu te stresezi atat? Are si bb ingerasul lui...
Pe mine - sincer m-a ajutat un singur lucru, faptul ca la toate ecografiile - am facut multe, fiindca am cam schimbat doctorii pana la T totul era in regula cu bb. Atat timp cat nimik nu era anormal, aveam incrderea ca bb e ca orice alt bb, indiferent ca mama lui avea probleme.
Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Eliza, stiu ca este de garda azi si pe 10 decembrie anul asta si pe 2 ianuarie anul viitor, iar in rest este in concediu.Eu am fost internata in spital pana aseara cand am plecat acasa, si la mine a venit in fiecare zi sa ma vada, dupa care pleca. A venit pentru o nastere si pentru operatiile laparoscopice pe care le-a facut in fiecare dimineata chiar daca este in concediu.
Eu ii multumesc din suflet pentru ce a facut pentru mine, ca daca nu era dansul acum eram deja operata de a doua extrauterina.Mi-a salvat singura trompa pe care o mai aveam.De cand mi-a spus ca am extrauterina am avut o incredere fantastica ca o sa faca tot ce-i sta in putinta sa-mi salveze trompa si a facut-o.Nu am cuvinte sa-i multumesc ca nu am mai ajuns la operatie si ca totusi mi-a mai ramas o sansa mica de a ramane insarcinata.


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Multumesc,Magg!Dar n-am inteles de ce natura au fost problemele tale!La eco la 14 sapt,ce ti-a spus?Unde ai facut-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Initial creeata de Cicicuta

Buna fetelor!
sunt noua pe acest site si am o mare rugaminte la voi.Ma numar si eu printre pacientele d-lui dr.tutunaru si as vrea daca se poate sa-mi spuneti si mie, care dintre voi stie, data nasterii dansului, deoarece sunt tare curioasa ce zodie este, fiindca este un OM deosebit!
va multumesc si va pupicesc pe toate

Mergi la inceput