Dr. Tutunaru ( 9 )

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Nici eu nu imi fac probleme...

Nu am personal nici un motiv sa imi pierd increderea in el, il consider un doctor experimentat si implicat in ceea ce face.

Regret experientele urate ale fetelor care au postat la subiectul de mai sus, dar nu vad de ce sa nu-i acord increderea mea lui T atat timp cat el s-a comportat absolut Ok profesional.

Magg 16s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Am propunere:pentru cine are o nelamurire apropo de sectia de neonatologie de la Elias..mergeti,oameni buni si vedeti si discutati personal!!!!E cel mai cinstit...Sunt mamici de copii prematuri..care va spun exact ce si cum...Si discutati direct cu medicul..De ce nu-i spuneti direct Dr.Tutunaru ce va deranjeaza?Asa consider ca e just...Incetati cu criticile..pe la spate...Eu am o sarcina de 30 de saptamini..de care trag de la 24 de saptamini..si e singurul medic..care a identificat motivul pentru care nu puteam duce o sarcina...E posibil sa nasc prematur..ma astept la asta..dar am discutat cu medicii neonatologi de la Elias..cu Dr. Tutunaru....am vazut cu ochii mei doi copii de 800 grame..respectiv de 1,600 grame..nascuti prematur..care erau bine mersi...
Asa ca...parerea mea..incetati sa mai faceti polemici..pe tema Tutunaru..nu de alta..dar sunt situatii si situatii...Aveti ceva sa-i reprosati..faceti-o direct..e genul care nu poarta pica..Parerea mea..
Numai bine...
Nicole
30+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Woow, ce-a fost asta? campania de denigrare a lui Tutunaru? Vad ca toate nemultumitele au zbughit-o la Marinescu. Cam ciudat, nu?
Tutunaru e un tip neconventional si are un stil aparte de a trata pacientele. Eu agreez foarte tare acest stil. Ori de cate ori m-am vazut cu dansul m-am simtit confortabil. Imi este foarte apropiat tocmai pt. faptul ca stiam ca pot apela la dansul oricand, pt. orice problema.
Odata cu sarcina si nashterea mi-a certificat faptul ca este un profesionist in adevaratul sens al cuvantului. Am totala incredere in tot ceea ce face si propun si celorlalte fete sa faca asta. Cine n-are incredere in el, mai bine renunta si merge la Marinescu, ca tot e trendy acuma. La Tutunaru sa ramana doar pacientele care-l respecta si care chiar au nevoie de ajutorul lui.

Kidule, multzam tare mult pt. felicitari. Sper ca-ti merge bine cu bebelusha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Fetelor am si eu o intrebare,pt voi,pacientele dr.T..
Eu am aflat cu ajutorul lui cauza pierderilor sarcinilor si anume ca sufar de sindromul de hipercoagulabilitate a sangelui.E cineva cu aceasta problema care insa a dus sarcina la capat cu ajutorul dr.T?
Sper sa nu fiu prea indiscreta.Va pupic dulcic.

Sarbatori fericite tuturor!

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Nu va suparati dar nu mi se pare normal sa dati cu pietre acuma in cele care nu sunt de acord cu metodele "neconventionale" ale acestui dr.
Daca aici e fan-club, spuneti-ne si gata. Oricum, subiectele respective erau din alta parte si au fost puse aici tocami pentru ca e vorba de acest doctor si e normal sa fie tot felul de pareri.
Spre exemplu eu nu am de ce sa ma duc la el si "sa-i reprosez in fatza" cum ne indemna cineva, pentru simplul motiv ca nu l-am vazut in viata mea si ma lasa absolut rece. Totusi pot avea o parerea despre un dr care e underground, nu are firma la cabinet, nu da chitante si face ecografii de unul singur. Mi se pare dubios. de unde il luati daca vreti sa reclamti ceva? Se duce Politia la un cabinet "no-name" si ii deschide cineva care zice , ce-ai domne asta e casa particulara , n-a fost nici o pacienta aici. Pana la urma are cineva vreo dovada ca a fost la el? Nu. Sau de ce ar face evaziune fiscala daca e asa tare si cautat, etc? Si pana la urma si faptul ca are paciente care ori il venereaza ori il detesta mi se pare dubios. Si e dreptul meu sa ma exprim, asa cum e dreptul celor care au avut experiente nasoale cu el , sa le faca publice la acest subiect sau unde considera. Mi se pare culmea ca dupa ce au trecut prin cate au trecut sa le ushuiti de aici pentru ca au alta parere decat voi despre acest doctor.


Ioana 18 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Inaioana, acelasi lucru l-am spus si eu pe pagina precedenta:ca este normal ca pe langa laude sa postam si critici la adresa lui Tutunaru!Nu a dat nimeni cu pietre, nu a vorbit nimeni urat cu cele care si-au spus parerile contra.Daca eu sunt extraordinar de multumita de el pentru ca mi-a urmarit sarcina cum trebuie, pentru ca m-a scapat de o mie de false sindroame, pentru ca mi-a raspuns la telefon la orice ora din zi si din noapte, pentru ca a stat "tolanit" cand m-am dus la consultatie, lasand sa dispara bariera aia doctor-pacient,pentru ca a avut un raspuns atat pentru fiecare problema cu care m-am confruntat pe parcursul sarcinii, cat si pentru cea mai aberanta intrebare pe care i-am pus-o, pentru ca a venit la spital cand m-au apucat nascarile, pentru ca mi-a inlaturat toate temerile legate de nastere, pentru ca mi-a asistat nasterea impecabil, asta nu inseamna ca nu pot accepta si critici la adresa lui!Nu este nici un fan-club topicul acesta, oricare pacienta este binevenita atat cu laude , cat si cu critici!Cat despre "spusul in fata", sunt de acord cu nicoleta raducu, spuneti-i ce aveti de spus omului si o sa va lamureasca, e destul de deschis la minte cat sa puteti discuta cu el orice fel de problema aveti!

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Tot respectul pentru opiniile tale. Daca tie iti este bine cu el, bravo lui si mi se pare firesc sa mergi pe mana lui in continuare.
Totusi, eu respect la fel si opiniile celor care au avut probleme cu el, si cred ca o femeie care nu stie nimic si intra aici vrea sa se informeze cat de cat obiectiv si sa traga singura concluzia, in caz ca isi cauta un medic.
Atat!


Ioana 18 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Tot respectul pentru opiniile tale. Daca tie iti este bine cu el, bravo lui si mi se pare firesc sa mergi pe mana lui in continuare.
Totusi, eu respect la fel si opiniile celor care au avut probleme cu el, si cred ca o femeie care nu stie nimic si intra aici vrea sa se informeze cat de cat obiectiv si sa traga singura concluzia, in caz ca isi cauta un medic.
Atat!


Ioana 18 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja



Ti se pare ca nu am respectat opinia cuiva???Dimpotriva...

PS:Citeste cu atentie ce am scris mai sus!

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Am citit de prima data cu mare atentie ce ai scris si nu vad de unde si pana unde te simti atacata. De la primul meu post ma refeream la alte postari (ale altora) iar la cel de al doilea nu am facut nici o referire la tine inafara de acelea apreciative.
Nu vad care e problema...


Ioana 18 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Am citit de prima data cu mare atentie ce ai scris si nu vad de unde si pana unde te simti atacata. De la primul meu post ma refeream la alte postari (ale altora) iar la cel de al doilea nu am facut nici o referire la tine inafara de acelea apreciative.
Nu vad care e problema...


Ioana 18 saptamani si Katja(30 martie 2004)


poze cu mami, tati si katja





OK.Bine ca ne-am lamurit!

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput