Dr. Tutunaru ( 9 )

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Este in concediu incepand cu data de 21 noiembrie , dar nu stiu pana cand.Cred totusi ca pentru urgente vine la spital daca este sunat.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

cum am promis, am scris www.nazdravani.home.ro/povesti.htm#irissabina" target="_blank">povestea

dupa cate s-au scris pe subiectul asta, cred ca fiecare "experienta cu dr tutunaru" e asteptata cu maaare interes...

ei bine, eu n-am absolut nimic de reprosat. nu ma consider cu nimic mai speciala decat alte paciente, am mers la dansul la sfatul unei prietene, dar marea majoritate a informatiilor tot aici pe forum le-am obtinut. a fost alaturi de mine de la inceput... iar la nastere numai daca ma apuc sa caut nod in papura as avea sa-i reprosez ceva.
nu a venit sa ma tina de mana cat a durat travaliul, si nu vad de ce ar fi fost treaba dansului sa faca asta. ceea ce trebuia sa stie afla la telefon, ca doar si moasa putea sa vada cat de dilatata sunt.
ma gandesc ca am avut mare noroc ca a ajuns la final. poate ca acum as fi fost "foarte suparata" daca nu ajungea... desi n-ar fi fost vina dansului. doar ce fusese la mine cu 10 minute inainte, nici eu n-as fi crezut ca de la dilatatie 5 sar la 10 si nasc atat de repede.
si totusi, a ajuns. de unde a "rasarit" atat de repede nu stiu. dar sunt foarte fericita ca a facut-o.

nu vreau ca mesajul meu sa deschida iar dispute. eu il inscriu doar la capitolul "experiente pozitive". si tare mult imi doresc ca toate povestile ce vor urma de-acum incolo sa fie la fel ca a mea.


Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

felicitari, cristinamh, inca o data!
si multumim pt poveste! cred ca numai tu puteai sa fii atat de activa pe forum atat de devreme dupa nastere.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

he he , cristina, am doi copii care dorm de bubuie de doua ore... eu ce era sa fac???

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

quote:
Originally posted by uki


Cristina, a cata oara?, felicitari!!!

cum spuneai si tu cu privire la capacitatea noastra de a suporta si depasi durerea... se dovedeste mereu ca Dumnezeu ne ajuta sa trecem peste orice, mai ales de dragul puiutilor nostri mici. eu te-am admirat mult de cand ai ramas cu Iris, si mai era si Andrei, care normal ca te solicita cat putea el... si tu ai fost si esti in continuare foarte puternica!Bravo, ma plec in fata ta cu respect, esti o mamica frumoasa si fericita, ca o floare!!!

ps. am citit ambele povesti si pe cea a lui Andrei si pe a Irisucai, in care parca ma regaseam putin pe mine (numa' ca io nu-s asa puternica...incapatanata da

de-acum tot ce iti doresc este sa ai putere si rabdare cu piticotii, si mai ales sa fie ei sanatosi, ca in rest...te descurci tu!

cu drag de la noi!

Gabriela si Mariuca(31 dec 2003)



ps. vroiam sa mai spun ca ar fi frumos ca si celelalte burtici sa aibe parte tot de experiente asa frumoase!!!

Gabriela si Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

Vin si eu pe aici sa va cer ajutorul .Am 15 saptamani si stau numai la pat datorita unor probleme .De aceea nu pot sa citesc toate capitolele despre dr. Tunde probabil as gasi informatiile de care as avea nevoie .Sper sa nu va suparati pe mine de asta .Nu ma mai satur de cate bunatati aud de doctorul asta .Si acum ce ma intereseaza :am inteles ca are cabinet particular , unde e?cum as putea proceda sa ajung la el?face si ecografii?tot la cabinet?
va multumesc mult

ALIA
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10004;30/st/20060515/dt/6/k/7d2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Cristina, am citit povestea...mi-ai smuls vreo 2 lacrimi...

Nu pot sa fac altceva decat sa sper din tot sufletul ca minunea ni se va intampla si noua si ca vom putea simti, si nu doar imagina, trairile, sentimentele si bucuria de a fi parinti.

Un pupu mare pt. tine, pt. Iris, si pt. Andrei.

Alina


P.S. Ne vedem la Vama Veche...doar ca de data asta eu voi fi cea .


"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Cristina, citiram si noi povestea Felicitari inca o data!
Cypocs,ti s-a facut pofta de la atatea bunatati, nu? Vezi ca ti-am dat un mail cu detalii.

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

CLIO, mercci mult numai ca nu l-am gasit sau nu stiu eu unde sa caut .De unde ai luat adresa mea de mail , scuze dar nu sunt atat de "performanta"pe calculator .Mai zi o data , te rog (ca la aia micii , ca sa nu zic altfel)

ALIA
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10004;30/st/20060515/dt/6/k/7d2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Cypocs, ti-am trimis si eu un mail.Daca vrei sa primesti mai usor raspunsurile, activeaza optiunea PM-stanga sus, mesaje private si urmezi instructiunile.Intra pe reclama, este site-ul doctorului T. Iti recomand sa intri pe intrebari. Acolo este si un motor de cautare rapida.La contact gasesti telefoanele.DianaD 19+

Mergi la inceput