Mamici de martie-aprilie 2006(28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolle27 spune:

buna dragele mele,sper ca va simtiti bine iar sarcina nu va da prea multe batai de cap.
TECLA ne gandim la tine si asteptam vesti bune.
NLC bine ai venit printre noi,iti doresc o sarcina usoara si multa sanatate.
Fetelor,buburuza mea e tare lenesa,o simt doar de cateva ori pe zi si nu cu lovituri,ci asa sa simt ca e acolo.De multe ori ma ingrijorez,dar vad ca nu sunt singura in cauza.Linia neagra nu mi-a aparut.
Cel mai rau ma deranjeaza ca mi se umfla mainile si parca nu le mai pot folosi cum trebuie.Referitor la sex,nu stiu de ce dar nu am chef de deloc.
Insomnii am si eu,dar nu in fiecare noapte.Ma straduiesc sa beau seara lapte cald,dar nu ajuta tot timpul.
Dragele mele va doresc o zi frumoasa si numai bine
M 26 fix


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Ayryny,bine ai venit!

Imi pare bine ca ai reusit sa trimiti primul mesaj!de-abia acum l-am vazut figurind!
Tu ai data ultimei menstruatii UM pe 18.03 sau e data probabila a nasterii DPN ??Scuza-ma ca sunt asa de zapacita,probabil ar trebui sa dau vina iar pe hormoni!

Tina,acum se pot vedea pozele mele?
Ai putea sa ma treci si pe mine pe listuta please?

aprilie 1976 eu,UM 24-05-2005,DPN 28.02.2006(ce bine ca anul asta nu sunt 29 de zile în februarie!)

Ama_kaly,mie mi s-a spus ca marimea burticii la primul copil se poate sa fie mai mica decit la cei urmatori.Asadar nu te îngrijora!Uite,eu calculez în felul urmator lunile de sarcina(desi e PUTIN incorect fiindca ei pun saptaminile de sarcina cu 28 de zile iar eu cu 30!):

Stiu ca am avut UM pe 24.05,deci

-pe 23.06 ma consider în luna 1,(mai are 31 de zile)
-pe 23.07 intru in luna a-2-a
-pe 22.08 in luna a-3-a
ETC ETC ETC

Am mai citit undeva pe Internet ca fazele lunii ar influenta nasterea.Asa ca am cautat frumusel pe Google si spre surprinderea mea,am observat ca primul copil l-am nascut pe luna plina,celalat exact pe luna noua!NU sunt însa f.sigura de veridicitatea teoriei respective.

numai bine tuturor
Mariana-->1976
Monica--->1998
Matei--->2001
bb--->feb.2006

"Toaletele" mele de gravi:
http://photos.yahoo.com/emisferanoastra




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

mariana - Doamne, daca as arata ca tine m-as mai marita o data !!!!
Tu esti sigura ca esti gravida sau doar crezi tu asa ???
Eu de cand ma stiu fac cure de slabire...inainte de a veni bebelu, am tinut-o pe aia 3-3-3, si eram tare mandra ca reusisem sa dau jos 14 kg in 4 luni...pana cand...mi-a zis nenea dr. sa-mi vad de treaba ca bebel are nevoie de papa si nu mai am voie sa tin diete...
Da las ca trece si asta si slabim noi, nuuuuuu????

http://community.webshots.com/user/adarr103

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

NLC, bine ai venit.Sarina usoara si bebel mumos si santos.Asteptam intrebarile tale.As vrea sa te adaug pe listuta, insa am nevoie de mai multe informatii.DAta nasterii a ta, UM-ul(Prima zi a Ultimei Menstre),Spitalul+doctorul undei vei naste!Si chiar si numele bebitei daca te-ai hotarat asupra unui nume!AM vazut ca ai postat si un nou sibiect despre un chist.DIn pacate eu nu am informatii despre asta insa iti zic sa fii tare, mai ales ca fetele de acolo zic ca nu e ceva prea grav!
Tecla fii barbata.Te asteptam cu vesti bune!
CIuf si Zuzilici felicitari pentru printese inca odata.V-am trecut caruciorul roz.Scuzati intarzierea!
Mi-a aparut si mie liniutaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!Sunt asa de happpy!
Bobo9 felicitari pentru rezultatele bune la triplu test!
Nshiro...tu stii, de fapt toate stiti cum stau al capitolul .La mine hormonii si-au facut efectul.Pot sa spun ca am devenit nimfomana de cand cu sarcina!!Am adaugat si site-ul acela!
Danutzaaaaaaaa fosta bananutzaaa unde umblii ?Mai da si tu un mail un PM asa din cand in cand!Chiar ma gandeam sa te sun daca nu intri!Ai grija de tine si insanatosire grabnica!
Catrinel, poate gasesti numarul lu' Tom Cruise pe undeva si poate il rugam sa ni-l doneze noua!
Adar, bine ai venit printre noi.Ne-ai lipsit.Multi la tine si la bebitza!Lasa ma ca slabim noi!Tu mi-ai vazut pozele de la nunta??
Mp, stiu ca nu o sa ma mai plictisesc cand vine bebitza...dar pana vineeeeee!Pfoai de mine!Cat despre monitor,Deh, mai se intampla si mici aventuri nu?Ce-am face fara ele?La multi ani!SA dea Dumnezeu sa dureze vesnic!Sa sarbatoriti si peste 50 de ani!Poate am inviti la nunta de argint sau de aur!Eu as veni la intalnire numai ca sunt prea departe!
Mariana acum vad pozele.Extraordinare tinute.Cat despre preturi nu imi aminti!! 12 lire o camasa de noapte.20 de lire un halat!Chilotii sunt 4 lire perechea!Inebunesti!
Nicolle, bine ai revenit printre noi.


Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila
Poze cu mine, cu sotu si cu prichindel la mami in burticel,SI CU BURTICA!
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Mariana si inca ceva.In ce zi a lunii aprilie esti nascuta?S spune-mi daca stii spitalul si doctorul cu care vei naste.SI sexul lu bebitza daca il stii!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila
Poze cu mine, cu sotu si cu prichindel la mami in burticel,SI CU BURTICA!
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Tinuta pune-mi si mie langa caruciorul albastru numele lu' bebitza pls!mariana mercic de raspuns!m vazut si eu pozicile tale..arati superb,cum ai reusit sa te mentii asa slabuta??si chiar nu ti se cunoaste burtica..si eu care ma plangeam de acum ..fiindsi la prima sarcina,lasa ca e timp sa creasca!
io17+ si Seby Poze mami si bebeBebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayryny spune:

buna imi cer scuze ca in mesajur trecut am gresit ,doresc sa apr
ar si e u pe lista mamicilor de martie -aprilie 2006
eu =DN 2 IANUARIE 1981;UM= 18 IUNIE 2005;DN BB=18 MARTIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Tinuta - sa fiti sanatosi si fericiti si "Casa de piatra" cum se zice pe aici. Super minunati sunteti....
Imi pare rau ca nu am fost pe aici la momentul respectiv ca sa va urez si eu la timp cele bune, dar uite, cu ajutorul lui Dumnezeu suntem astazi aici, asa ca, primiti va rugam, din partea noastra, adar si bebel, tot ce e mai bun in lume si o viata plina de bucurii. Sa fiti fericiti!!!
Cred ca te-ai simtit minunat, stiind ca bebelu tau participa si el la nunta, nuuuuu???? Ce mortal!!!!!!
Eu incerc sa recuperez ce am pierdut, dar imi este imposibil sa citesc tot, pentru ca ar trebui sa stau la calculator cateva ore bune si nu prea am voie, dar voi incerca sa mai aflu pe parcurs ce s-a mai intamplat pe aici.

Va sarutam cu drag,
adar si bebel 21+

http://community.webshots.com/user/adarr103

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loriana27 spune:

adar ma bucur ca sunteti bine amandoi, dar sa aveti mare grija in continuare.In ceea ce priveste hainutele lui bb si eu am aceeasi dilema, sa iau sau nu,ca babele ma cam sperie... dar totusi sunt foarte tentata pentru ca sunt foarte multe de cumparat si in definitiv daca e sa se intample ceva rau, doamne fereste, tot se intampla.

ama kali asa e ... ai parcurs 4 luni si acum o incepi pe cea de-a 5 a.E bine, daca faci socoteala ca o luna are in medie 4,5 sapt, ai sa vezi ca asa iese.

mariana1976 si eu ma bucur ca luna febr nu are 29 zile, caci am dpn 22.02, cu toate ca ar fi putin probabil sa nasc mai tarziu, dar cine stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Loriana multam ca m-ai lamurit..deci la 19sapt intru in luna a 5-a! Cat despre hainute,eu o sa cumpar sa nu ma trezesc atunci ca nu am ce-mi trebuie..nu cred in superstitii.Inca nu am cumparat nimic..dar nu stiu cat ma voi mai putea abtine..Adar ma bucur ca sunteti bine si tu si bebel!sa fiti cuminti si sa aveti grija de voi!
io17+ si Seby Poze mami si bebeBebe

Mergi la inceput