Mamici de martie-aprilie 2006(28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Ciuf,ce poze reusite ai!Peisajele si locurile pe unde ati fost arata super si Luca e un frumusel foc!Vreau si eu asa un baietel blondut!
Lui Matei al meu dintr-un blond mediu i s-a transformat īn saten deschis parul pe la 3 ani(el va īmplini 5 ani in 2006).

FELICITARI PENTRU FETITA!Sa stii ca si eu gāndeam la fel avind primul copil o fetita.Dar mi-a trecut dupa ce s-a nascut bebe Matei,care mānca mereu tot,nu plāngea la īmbracare,era f.f.linistit spre deosebire de surioara mai mare care a fost mereu "opusul" lui...

Sa stii ca eu am tras la masina DOAR rochia rosie pe care ai vazut-o.Toate celelate lucrusoare de gravi le-am cumparat de la "second hand"!

Si eu am dureri asemanatoare cu ale tale,desi la primii doi copii n-am avut deloc!Mie primul care mi-a spus de ligamente a fost sotul,(care e fizioterapeut)apoi doctorul mi-a confirmat acelasi lucru.
Desi doctorul īmi zisese ca īn general asemenea dureri sunt rare dupa sapt.a-20-a,sotul nu a fost de acord si uite ca a avut dreptate!

Bb al meu se misca f.mult si atit sotul cit si eu l-am simtit din sapt a-15-a.La eco morfologic sotul a īnteles mai mult decit mine si mi-a raspuns acasa la īntrebarile pe care uitasem sa le pun doctorului.

Catrinel,FELICITARI PENTRU FETITA!Nu stiu de ce la baietei nu am "linea negra",dar la fetita am avut!

salutari si sanatate tuturor

Mariana--->1976
Monica--->1998
Matei--->2001
bb--->feb.2006








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

TECLA iti tin pumnii maine la cerclaj! Cand am fost internata din cauza sangerarii, o tipa a venit sa faca cerclajul. I-au facut anestezie totala si in mai putin de o ora au adus-o inapoi in salon. Au pus-o in pat si a inceput sa se trezeasca. Nu o durea nimic, spunea doar ca are senzatia de tampon intravaginal pus prost (avea sa descopere la toaleta ca avea in interior o mesa de tifon) despre care a fost ulterior anuntata ca i se va scoate intr-o ora.Dupa ce s-a mai trezit, a realizat ca ii este foame. Era ora mesei in spital si ei i-au lasat doar o supa clara(adica doar zeama!). A rezolvat-o si tot vroia mancare. Asa ca Ana mea si-a sunat sotul care a trimis prin sofer mancare de la MC Donalds! Dupa cum vezi, nu ai de ce sa-ti fie frica.Cat despre brida amniotica, am citit pe un site ca atunci cand devine periculoasa se poate rezolva prin fetoscopie. Eu voi naste prin cezriana si-mi era tare frica de anestezia generala. Dupa ce am vazut-o pe Ana cum se vaita de foame si nu de durere la o jumatate de ora de la anestezie, nu mai am nici o teama.PupiciDianaD 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

manu multumim mult!esti o dragutza!Fetelor,l-am simtit iar pe bebe acum ceva mai bine..cred ca el a fost! Ce sentiment minunat ..pana acum ma indoiam ca e bebe,acum sunt 90% sigura ca e el
Poze mami si bebeBebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobo9 spune:

tcelen eu am cerclaj si a fost cam asa:
m-am dus la spital nemancata nebauta si dupa niste analize m-au luat la reanimare unde m-au ntrebat tot felul de chestii despre alergii, boli cronice, kg s.a. Dupa care mi-au bagat o perfuzie. Nu mult timp dupa asta m-au dus la sala de operatii si dupa ce m-au suit pe masa au facut anestezia totala........ nu imi amintesc ca inainte de a ma trezi vorbeam nu stiu ce ????????
Am stat pana s-a terminat perfuzia si m-au dus la salon caci intre timp la reanimare numai era loc.
Dupa anestezia a inceput sa ma doara burta destul de tare, mi-au facut litice si mi-a trecut in vreo 2 zile de stat in pat in spital.
Este o senzatie ciudata din cauza firului de cerclaj, dar trece. Acum nu-l mai simt.
Dupa interventie am avut si o scurgere maronie, normala.
Nu neaparat sa ai dureri ca mine, unele fete nu aveau nimic si in 2 zile plecau acasa.
Succes! Sanatate! Ai sa vezi ca totul o sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobo9 spune:

SORRY! Mesajul era pt TECLA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobo9 spune:

Iata ce am postat pe lista veche:
burtici ma intorc cu vesti bune: triplu test a iesit bine
la analizele de la Cantacuzino am avut titrul la listeria de 1/160, se pare ca e in limite, dar il voi repeta
Sunt bucuroasa pt aceste lucruri, desi drumul la Bucuresti m-a terminat, m-a strans burtica si am fost rupta de oboseala
Urmeaza morfologia fetala in decembrie la dr Albu. Sper sa nu fie proble, ma rog in fiecare seara
bobosi bb de 19 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tecla spune:

Va multumesc mult ptr. incurajari. Plec mai linistita la spital.
Ne intalnim vineri sau sambata.



Claudia 25 + si bebe baietzel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/calbeaza_claudia/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Mariana foarte frumoasa rochia rosie si iti sta foarte bine pe corp. Da de ce te-ai pozat de la cap in jos? Si burtica unde e?
Bobo felicitari pentru triplu test!
Anairda cred ca linia neagra nu e obligatoriu sa iasa la toata lumea. Nici eu nu am.
Nicolle bine ai revenit. Te asteptam mai des.
NCL bine ai venit, sarcina usoara si felicitari pentru fetitza! Sa fie sanatoasa si frumoasa!
Tecla succes la spital. Lasa ca trece ea si asta...
Ciuf de ce crezi ca nu se vor juca impreuna printesica si Luca? Oricum e mai bine decat sa-ti ridice casa in aer doi baieti pusi pe nazbatii, nu-ti dai seama?! Eu cand eram copil visam la un frate mai mare, mi se parea atat de cool, uneori chiar inventam un frate pentru copiii care nu ma cunosteau... Cred ca e combinatia perfecta, la fel si diferenta de varsta...
Catrinel, Tina, Ciuf voi ma puneti pe ganduri cu bebelina. A mea inseamna ca o sa fie argint viu! De la 16 saptamani o simt zi de zi.... Oare e OK? Sa fie din cauza guritei de cafea diluata care o beau zilnic? Vai abia astept sa ajung la doctor sa-l intreb. Mai e o saptamana. Nu mai am rabdare....

Multumesc pentru raspunsurile referitoare la . Eu am auzit ca in timpul sarcinii e super, extra, foarte si tot astept de vreo sase luni sa fie.... da de unde... toti hormonii mei se pare ca nu au alta grija decat sa-mi faca o mare curatenie prin podoaba capilara.



rocsana si bebe chan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Tina si fetele uitati un link demn de prima pagina, zic eu. Informatii despre sarcina si nastere.

http://reclama/luna6.htm

rocsana si bebe chan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairda36 spune:

nshiro draga si eu o simt pe papusa mea in fiecare zi. Daca la inceput, prin saptamana a 20-a, o simteam numai seara, acuma o simt si ziua si chiar acuma in momentul in care scriu domnisoara face gimnastica :)
In privinta la mine e din ce in ce mai bine, parca sunt alte senzatii decat inainte si in timp ce ..... bebe e tare cumintica, dehh respectu fata de tati :))

25

Mergi la inceput