Bebelusi de iulie-august 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:


Cu intarziere :
Ella La multi ani!!! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familie si de cei dragi!

Mamini La multi ani impreuna alaturi de superba Sofia !

Acusor-sa va traiasca micul crestin si sa va umple sufletele de bucurii!!

Cami(Truli)-fff frumoase pozelei Anei.M-am indragostit de ea,daca nu era data ti-o ceream pt. Andrei al meu!
Apropo mai este vreo domnisoara libera pt. baiatul meu frumusel si cumintel???

Irina [black]m-am uitat si pe pozele voastre ca n-o mai vazusem pe Ioana de ceva vreme,se face pe zi ce trece tot mai frumoasa!!

Calina03-bine ai venit !! Te asteptam cu drag in randul nostru la "taclale"!

[red]Delia-o scumpa Medeea ,la fel si Adi !! Sa va bucurati de ei! Dar cum a fost botezata,n-a fost bagata in cazan?

Anda si Andrei Mario 15 august 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Katink,Din cate am citi se poate intampla si sa nu vrea bibe,adica unii copii pur si simplu nu vor.Am un ex,fetita surorii nasei mele, e mai mare cu 1 sapt decat Ingrid, si nu a reusit sa o invete,papa din lingurita.Tu ce suzeta folosesti?Aaa..in cat timp a invata-o sora ta?Eu ce sa zic,am testat-o o saptamana..timp in care mi-a chitait..si n-a mancat nimik din bibe.Acum nu stiu daca sa continuii sau sa fac o pauza si sa incerc,de ex peste 1 sapt.
Eu ce sa zic,am bagat deja niste lapte la congelator...ca m-am tot muls si de papat nexam.
Katink, eu as vrea sa o invat cu bibe,chiar cu lapte de la mine,pt ca :1.sa pot sa mai plec si eu,sa fac una alta, 2.pe 22 ianuarie plec 2 sapt din tara (sper sa ma lase inima),asta era programata de 1 an de zile deja. Ce zici e prea devreme?Deci cum ar veni cu 2 luni inainte..am zis asa,pt ca intre timp vine si diversificarea si tare n-as vrea sa o zapacesc cu 2 lucruri noi si bibe si cine stie ce morcov.Dr a zis ca o sa incep la 5 luni..
Tu ce zici,e prea devreme??
A..si sorata ta ia mai dat si san?
Ca eu una vreau sa ii mai dau tzatica atata timp cat o sa am...ca nu sunt deloc pregatita sa renunt la alaptat si nici nu vreau.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Cati-sanatate multa !! Sper sa rezolvi cat mai repede cu acele canale!

Simona-frumoase pozele de la botez si haioasa poza in care viseaza ca taie tortul!!

Anis-m-a innebunit Ingrid cu ochisorii ei!! Wooow dar ce i-a crescut parul de cand nu am mai vazut-o ! Ce faci dupa baie i-l usuci cu foenul?

Sa va spun acum si despre noi.Ieri a avut o perioada de somn record :a dormit de la 8,30 pna la 7 dimineata!!! Nu mi-a venit sa cred ,ma gandeam ca poate s-a trezit si am uitat eu!!Dar a fost doar o intamplare.Oricum sunt super fericita ca doarme de la 9,30 la 4/5 dimineata apoi pe la 8 ,8 si ceva cu mici variatii.
Fetelor voi ii dati cu vreo crema pe micutzi dupa baie??
Hai ca va las ca am acaparat tot spatiul ,sper sa intru mai des ca sa nu mai trebuiasca sa ma lungesc atat!!

Pupici

Anda si Andrei Mario 15 august 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Anis, daca tin eu bine minte cred ca 2-3 saptamani a durat ...
Sarah e nascuta pe 21 sept. 2004 si in decembrie - deci la 3 luni a inceput cu biberonul... cam cat au fetele noastre acuma.
Sora mea in 15 ianuarie 2005 stiu ca reincepea cursurile, si soacra ei cand vedea cum face Sarah se panica si zicea ca ea asa ceva nu a mai vazut , dar ti-am spus, pana la urma a mers.

Acuma sincer nu stiu ce sa zic, poate sa incerci numai cu un anumit tip de tetina - stiu ca tu ai mai multe - si sincer iti spun, ca facea tare urat la biberon, deci te cred pe cuvant cand spui ca Ingrid nu vrea bibe, ca am vazut si eu ce inseamna

Si da, a baut si san si biberon fara probleme, cat era la scoala ii lasa un biberon plin acasa si in restul timpului bea numai san...

Noi avem suzeta Nuk din cauciuc si un singur biberon mic cred ca e de 125ml tot nuk si tot cauciuc e tetina, dar oricum nu a baut din el si nici nu stiu daca il voi folosi, ma gandesc ca o fi prea mic de acuma...

Upsss... cat despre biberon, nu ma speria cu fetita sorei nasei ... iti dai seama sa le dam cu lingurita laptic, suc brrrr...

Cred ca maine fac ceai si il pun in sticla sa vad ce face mandra mea iti scriu maine seara impresii



Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Laura-s - bine ai revenit!

Anda- multumim frumos!

Va pup pe toate acum, ma duc si eu sa ma culc. Ne vedem maine, pupici!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monical spune:

Buna seara !
La multi Ani, sa creasca mari si frumosi : Marius Alexandru (Ancutzathree), Stefan Daniel (Giana), Ana-Maria (Truli luli)

Ella 2000 - am primit reuzultatele analizelor, la examenul de digestie a iesit levuri de
candida, iar acum Andrei urmeaza un tratament cu Nistatin, e nasol dar asta e
Anis - nu-ti face probleme cu greutatea lui Ingrid, important e sa nu fie bolnava si
Andrei are 5900
Corbioara : nu-ti face probleme si noi avem acelasi program, pediatra mi-a zis sa-i scot
masa de la ora 3 dar nu cred ca pot , dar avand in vedere greutatea lui nici
nu voi incerca pana la 4 luni.
Dede - noi am inceput diversificarea de 2 zile la sfatul pediatrei cu pulpa de mar si suc
de portocala, e putin greu pentru ca nu stie sa inghita dar perseveram. Se pare ca
Medeea si Ingrid tin pasul cu Andrei la greutate
Kulta - ai mare grija de tine si sper ca analizele sa fie ok
Irina - e superba Ioana
Ramona - Bine ai venit !
Emaaimee- insanatosire grabnica
Giana - Casa de piatra iar Dani sa creasca mare si frumos, noi am inceput diversificarea
cu suc de postocale si pulpa de mar , dupa ce se obiesnuieste marul il amestec
cu branza calcica
Albinutzza -sanatate multa
Laura - bine ai revenit

Si acum sa va povestesc patania de azi, m-am speriat ingrozitor : la masa de la ora 10.00 i-am dat sa pape niste mar , iar dupa o juma de ora a papat 110 ml de lapte praf,problema a fost ca urmatoarea masa a servit-o pe la 18.30 dar cun scandal monstru.
Voua vi s-a intamplat sa refuze mancarea asa de multe ore ?
Andrei horcaie, pediatra spune ca nu e racit e ok, initial am crezut ca s-a intamplat ceva cand am fost la oftalmolg la desfundat de canal lacrimal pt ca a plans foarte mult , dar se pare ca horcaitul persisita . Voi ce ati facut daca bebei au horcait?
Mai e vreun bebelus cu canalul lacrimal infundat ?

Noapte buna





Monical+ Andrei (03 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Ella-la noi e munca de echipa la ,sotul otine si eu o spal
Anda-ce bine ca te gandesti serios la vaccin anti
Oriadam- si eu stiu cu resize.


decu fundita

http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Somn usor.eu tot cu Oropivalon
MonicaI-multumesc.Monica parerea mea e ca te cam grabesti cu diversificarea si poate de asta a papat asa cu distanta mare sau poate de la haraiala sa pape mai prost.Si Oana e haraita.Si ii curg lacrimi din ochiul drept
Anda-eu o dau pe Oana cu Eucerin cu 3% uree la recomandatea dr.M-am dat si eu si face o piele super
SuntMa duc laPoate il visez pe si imi da muuulte cadouriCa am fost azi la plimbare si deja peste tot e atmosfera deAbia astept


decu fundita

http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Buna fetele,

l-am botezat si noi pe Aidan azi.A fost frumos, foarte simplu numai cu familia.Acum seara facem un bbq afara in curte si cam atat.
O sa pun si poze zilele astea.

Bun venit noilor mamici!!

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Gata am pus poze ca noi am ramas mult in urma cu pozele.Sunt in folderele de le 3 si 4 luni.
Enjoy!

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput