Copilasi de sept-oct 2004 (92)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Picnic pe covor

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Si eu i-am cumparat manusi lui Damian si azi i le-am pus. A stat cu ele fara probleme, chiar nu ma asteptam sa nu protesteze deloc

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

aissa, am vazut pozele cu picnicul! Cum sta Alexandra in picioare si e super ocupata cu pufuletii....haha, nu mai are mult si alearga si ea prin casa!

Vrem si noi tablitza cum am vazut la voi in poze!!!! Ar fi un cadou perfect pentru Craciun, eu am vrut initial o chitara cu multe butoane care canta, dar poate ma razgandesc...mai am timp.Dar eu aici nu am vazut asa ceva, va trebuii sa mai caut!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Strengarul de un an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

.... mai NinaB cind am citit mai sus ca se vehiculeaza virste inaintate am sperat ca in cele din urma va mai fi cineva ca mine, mama lui Licurici, Vali02, dar daca esti la virsta georgianei esti inca micuta ... parerea mea. Ia sa-mi trimiti si mie poza ta ca m-ai facut curioasa.

Va spuneam ca baiatul meu cel mare tot tuseste de o luna, ei bine i-am facut exudatul si nu are nimic copilul.

Am o alta dilema, indiferent cu ce-l incalt pe cel mic vine de afara cu picioarele reci!! La voi se intimpla chestia asta???

danyce felicitari pentru mersul Almei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut iar,

Aissa, frumos e picnicul vostru! Bravo Alexandrei pt ca sta asa frumos in picioare!
Ana, ce dulce e Stefan jucandu-se pe covoras!
Frosa, bine ca nu are nimic copilul. Sper sa-i treaca repede tusea.
Noi mergem maine cu Alma sa-l intampinam pe Sinterklaas, adica pe Mos Nicolae al olandezilor. Conform legendei olandeze, acesta vine cu vaporul din Spania, cu o droaie de ajutoare,Zwarte Pietjes, adica Petrisorii cei negri, care impart daruri si dulciuri la copii. Intrarea oficiala a vaporului lui Mos Nicolae are loc candva pe la mijlocul lui noiembrie (nu stiu data exact ca anul asta am ratat transmisiunea in direct la TV)si poposeste in fiecare zi in alta localitate, peste tot fiind intampinat de copilasi si parintii acestora.Asadar, noi ii vom vedea pe Mos Nicolae si pe Zwarte Pietjes (niste oameni sunt vopsiti cu negrupt. a-i intruchipa pe cei din legenda)in centru, pe vaporasul sau, pe un brat al raului Oud Ijssel.
Punctul culminant al sarbatoririi lui Mos Nicolae e in seara de 5 decembrie, ca prin alte locuri, insa si pana atunci primesc copiii tot felul de mici atentii de la Mos.Pe 5 dec. se pregatesc spekulasjes sau kruidennootjes, adica niste prajiturele traditionale pt copilasi si se desfac cadourile in compania parintilor si a bunicilor.Si aici se pregatesc cizmulitele sau papuceii
Sorry ca m-am intins asa de mult cu explicatiile, dar daca ziceam doar ca mergem sa-l vedem pe Mos Nicolae, cine stie ce se mai intelegea

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Danyce foarte fain programul vostru de maine.

Tocmai m-am uitat pe geam, ninge atat de frumos!!!!!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Geo, vizita asta va fi relativ scurta, intre o ora de condus, o programare la coafor si un drum la librarie, dar am zis ca nu-l putem rata pe Mos anul asta, mai ales ca am citit in ziar cam pe la ce ora apare...

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

salut

Mi-am adormit baietii si in loc sa dorm si io bantui....

frosa, si matei are picioarele reci indiferent cu ce ghete sau cate sosete are...sa fie circulatia? ..io asa ma gandeam. Cat despre tusit permanent, asta fac si eu, se pare ca am rinita alergica, nasul saracul produce permanent si secretiile astea ajung in gat de unde rezulta tusea. Ma rog, cam profana explicatia dar asta se intampla...

Crismir, lasa baiatul sa cada, ca sa zic asa, in voie, ca se invata repede. Bine, ce e in sufletelul tau e altceva, dar de invatat se invata el..

Ma duc si eu sa dorm ca vaz ca se facu tarziu

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Frosa si Ale vine la fel, ieri i-am pus dres plus sosete, nu foarte groase e adevarat si avea gheata de piele dar fara blana in interior si a venit cu picioarele sloi. Dar asa era si anul trecut cand avea picioarele in costumul ala gros...asa ca zic eu ca asa ii e felul. Oricum, vreau sa ii iau ceva cizme cu blanita ca si asa alea de le aveam le-a desperecheat domnisoara....

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

buna dimineatza fetelor!

Ia priviti aici NINGE!!!!!
Nu stiu voi..da eu una abia astept sa facem primul om de zapada cu Stefan!

frosa, si la noi piciorusele sunt reci, si am incercat 3 feluri de incaltzari diferite
ba mai mult, ziceam ca am cumparat manusi pentru ca avea mainile de gheaza, ei bine...tot asa au fost si dupa ce am ajuns acasa, manusile nu au reusit sa le incalzeasca deloc...oricum erau subtiri dar erau de tester O sa caut altele mai groase

danyce
, foarte frumoasa ideea cu Mos Nicolae, sunt sigura ca Alma va fi super incantata!O zi buna sa aveti azi!

Un WE placut la toata lumea, eu stau pe ganduri daca sa ma duc la tara la sora mea sau nu...e inca dimineatza, e devreme...ma mai gandesc



Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Strengarul de un an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput