Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Hi, hi, se vede Marcela ca suntem nascute in aceeasi zi, ne-am ales aceeasi culoare la glow. Portocaliul este culoare mea preferata.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineataaa ! Am intrat pe fuga sa va salut, ca sintem pe imbracare sa iesim afara, ca daca tot ameninta astia ca se strica vremea, macar sa mai profitam de asta ultima zi mai buna !
Roxi, imi pare rau sa aud ca iara nu te simti bine ! Pupici multi si sanatate ! Oaaa, si ora 5,30 e de groaza, macar Andrei a invatat sa doarma cam pina la 9, io sint multumita din punctul asta de vedere !!!!
Nicole, intilneala placuta, poate faci neste pozici, sa o vedem si noi pe Anca !
Am fugit afaraaaaa, ca imi ia o juma de ora pina ce-l imbrac pe Gizmo, ca nu se poate altfel decit cu hainele in mina - io - alergind dupa el prin casa !!!! Pina ce termin am transpirat de enshpe ori !
Pupici si revin later ! Azi iar sintem singurei ...

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Marcela, asa l-am obisnuit.....e luat din patul lui la 7..dupa ce ies eu din baie. daca are prea multa limbarita ma duc la el si-i pun niste maimutzoi in pat.....sa aiba spectatori
Alice....daca ar dormi iepurele pan' la 9 as intra la idei....
va multzamesc mult de urari.....ma fac io bine!
Mitzulici ooffff am uitat de pisuna ta! sanatate si sa se faca bine repedeee......ca si eu stiu cum e sa tragi dupa un animalutz drag si bolnavior!!!! pup de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna dimineata!

Adela,si eu stiu cum e sa tragi dupa un animal bolnavior...sanatate!

David se scoala la 8 si se culca seara la 21-21.30.Aseara ii era asa de somn ca abia mai tinea ochii deschisi si eu m-am speriat ,am crezut ca are copilul ceva ca devenise asa de moaleee si parca nu mai avea nici vlaga...dar trasese de nasul meu pana atunci si i-am zis sa se culce ca mie mi-e somn.si dintr-o data n-a mai scos nici un sunet ,de parca era in transa..nu inchiseses ochii,dar ziceai ca doarme cu ochii deschisi..si eu care sunt razna am crezut ca a patit ceva,si il tot ridicam in fund si el se punea jos ca o placinta..si dupa ce m-am dus sa ma culc in camera mea(sufra) ma tot gandeam cum draq e posibil ca mai bine de un an sa doarma asa de superficial,sa se trezeasca de x ori si dintr-o data doarme atat de profund de sparg aia cu picamarul si el nu aude,sau ,ca aseara,i se face un somn de zici ca n-a dormit de trei zile...?Nu stiu ,nu o sa inteleg niciodata cum a fost posibila schimbarea asta....Ramane un mister pt. mine....Si de-asta de multe ori mi se pare ca se comporta ciudat,cand de fapt copilul e normal...

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

simonaa - vreau si eu!!! bine a zis cine a zis ca fiecare copil are propriul lui ritm de dezvoltare si ca ajung singuri la dormitul toata noaptea, atunci cand sunt pregatiti. oare la a mea mai dureaza mult?
fetelor, am cumparat ceai de salvie, care opreste lactatia. inca un pas mic catre intarcat. cred ca de saptamana viitoare incep sa il si beau. sper sa nu devina mai sensibila la raceli dupa ce o intarc ca ma dau cu capul de pereti pana acum nu mi-a racit niciodata si sper sa o tinem tot asa pana la majorat ufff, nici nu stiti ce greu imi e sa ma hotarasc. vorba lu' carmen: nici pana s-o marita nu pot sa o alaptez, nu?


foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

sIMONA- poate doarme copilul bine de cand ai bona de calitate :)) esti tu mai relaxata, who knows??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Salut!!!

Vrabiuta, mersi de link, ....

Am zarit toate poz(n)ele noi.....si poznasii!!!!
..mey. tre' sa ii mai fac si io poze albinutzei, ca de fro' 2-3 luni somez...

Elise s-a pricopsit cu ciuperca in guritza, si e un chin s-o dau cu nistatin, uf!

....Vrabiuta, io la animalele care nu stiu sa le imit "glasul" le imit in actiune...s-o vezi pe asta mika cum face ca vulturu', te imprashtii...sau pe cealalta parte, ca avionul sau trenul sau alte agregate!!!!

....sa vedeti faza: am schimbat anumite lucruri prin sufragerie, niste masti din Venetia care "lancezeau" pe biblioteca am hotarat sa le schimb locu' si sa le pun pe perete....
....pana una alta erau pe canapea, si s-a trezit moata mea si mi-a facut un intreg circ, in care incerca sa explice cum putea ea mai bine ca locu' alora nu e acolo si pe BIBLIOTECA....HIHIHI

Voi deja va ganditi la cadouri de mosh????
...numai bine ca ma inspir si io!

Pupici la toata lumea!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61094" target="_blank">Ajutati copilashii in suferinta participand la acest bazar umanitar!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Alex(1 an) are diabet! Bazar pt. Alex!

poze cu noi


"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hahahahaah Florina super tare faza..........si Pat are din astea. isi cauta lucrurile fix la locul lor - de exemplu pixul cu care deseneaza.......e tare nervos cand nu il gaseste la locul lui.......parintii astia imprastiati!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Roxa, cum te-a ochit guturaiul si pe tine? Ia te rog sa-l iei de turul pantalonilor si sa-i arati cu cine s-a incurcat:))sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Hehehe, ce-mi place. Din punctul asta de vedere Vicu seamana cu mine si imprastie lucrurile peste tot. Norok cu bona, ca reuseste sa-l mai tempereze...
Marcela, io l-am intarcat pe Vicu la 1 an si o luna si pana acu a racit de 2 ori: o data pe la 7 luni (din vina noastra, a fost trecere brusca de la cald la rece) si a doua oara acu' (motivul pare a fi acelasi). In rest, merge descult pe gresie, linge gheata din congelator si sticlele reci de coca-cola, isi arunca caciula din cap, sosetele din picioare si manusile (boala bonei) din maini.
Simona, ce n-as da sa dorm si io asa si sa-mi adoarma cupilu asa usor... Mai nou, daca ma prefac ca dorm langa el imi baga degetele in oki sa ma trezesc. El trebe sa doarma, nu io!

Mey, nu-mi dati nici o idee de centru de activitati?

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput