CRACIUN DE VIS pentru copiii dintr-un orfelinat 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

da Andreea, ia tu tot, si le dam dupa aceea.POate vine Danateo cu mine ..ne mai auzim in 30 min...mai vrea cineva sa mearga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Danateo, mai este valabil contul tau de la BCR? As dori sa virez acolo banii, e mai usor pentru mine.




La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Da, Arhistefy... sigur ca poti sa-l folosesti!

Moooaaama ce de s-a mai donat si s-a mai schimbat pe-aici! Promit ca fac la pranz o listuta noua!!!

Dana si nazdravanu' de Matei
Va rugam vizitati pe DC forumul Ajutor Umanitar! Mariuca, Bella, Robert, copiii orfani de la leaganul Sf. Maria, batranii de la camin si multi altii au nevoie de voi! Nu-i lasati chear acum in pragul Craciunului! Va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Gabriela eu in timpul saptamanii sunt la job si jobul meu e demanding rau de tot... asa ca sincer imi pare rau, dar numai seara tarziu, sambata si duminica pot sa-mi fac timp sa merg undeva. Plus ca tu m-ai vazut ca sunt racita cobza si n-as vrea sa ii mai imbolnavesc si pe cei din orfelinat ca fii-miu a luat-o iar de la mine si azi dimineata nici nu l-am dus la gradinitza ca avea niste muci lungi si verzi...si era destul de fleoscait si marait.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Dana, am virat banii in contul tau deschis la BCR sector 3.

Detalii: 50 RON de la Raiffeisenbank nr. tranzactie 2211120451 din 22 noiembrie 2005 in contul RO45 RNCB 5030 0002 8812 0001 BCR sector 3 deschis pe numele Duma Daniela Teodora.




La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

As fi vrut si eeuuuuu sa vin cu pashosha la orfelinat, da' eu sunt la serviciu! In week-end nu mergi?

I wish I were an angel...

"Hai sa divortam, ca sa mai facem nunta o data!" (din jurnalul unui proaspat ginere)
Poze de la nunta (22.10.2005) aici:
http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

1. Am actualizat lista

2. Am sa vorbesc eu astazi cu sotul meu care butoneaza toata ziu pe tot soiul de site-uri si forumuri cu ocazii si alte SH-uri, sa caute 2 PC-uri cat mai ieftine si onorabile ca si configuratie... El se si pricepe si are si un noroc chior la chilipiruri.
Dc fetele de la bazar vor fi de acord pana la urma, am sa dau banutii de la bazar pt ele (DC e mai putin de 500RON - sper - cu restul facem altceva)

Dana si nazdravanu' de Matei
Va rugam vizitati pe DC forumul Ajutor Umanitar! Mariuca, Bella, Robert, copiii orfani de la leaganul Sf. Maria, batranii de la camin si multi altii au nevoie de voi! Nu-i lasati chear acum in pragul Craciunului! Va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


credeti ca putem atatca o fundatie sa mai facem rost de unul sau doua scaune cu rotile?
va voi scrie diagnosticul fiecarui copil in parte..ma refer la cei 10 bolnavi. Din pacate sunt multi cu retard mintal dar unii au si probleme medicale de care primaria si centrul nu s-au ocupat ca actiune primordiala..Poate putem sa ii ajutam cumva dupa sarbatori..
4 ani- intarziere psiho motorie severa.
5 ani- sindromul DOWN
10 ani- glaucom, cataracta congenitala, intarziere mintala , micro-oftalmie
13 ani- intarziere mentala severa
16 ani- intarziere mentala severa, hipotrofie statuto- ponderala
17 ani- intarziere mentala severa, anoftalmie bilaterala,
17 ani- --------//------//----//--, Sindrom Down, Afazei
17 ani- ---------//----------//---, tulburari cornice accentuate de somn
18 ani- ---------------//---------, monopareza spastica,
18 ani- ------------------//-------
18 ani- -------------//------------, strabism convergent ochiul drept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

fetelor...ati amutit?

anumite diagnostice pot fi tratate...cine stie ce este anoftalmie...cred ca ceva la ochi oricum...
Fetelor, va rog mult de tot...nu cumparati nimik..totul acum se rezuma la sponsorizari...de cumparat cumparam dupa ce vedem ce primim...si cadem toate de acord.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Pasho, am fost la TERRY acum dimineata si mi-a dat o sacosa cu incaltaminte si una cu imbracaminte pentru Lidia.

andreeat

Mergi la inceput