CRACIUN DE VIS pentru copiii dintr-un orfelinat 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

buna fetelor..cred ca acum cand scriu eu voi dormiti..asha ca, o sa vise placute...
pana una alta, azi, adica deja ieri, am fost la Cora si am cumparat scutece si servetele umede pentru fetita Lidiei..banuti care vor fi acoperiti de Mihaela_73 si prietenii ei..au costat 570 000, bonul il dau Mihaelei..
am cautat patut caci ninab si cu mine vrem sa il facem cadou...era oferta cu 600 000 lei, zicea Nina...dar cu siguranta nu in Cora..o sa ii luam zilele astea si patut..Miha mai da biberoane..si ce mai gasim...
andreea tine hainutele la tine si tot ce primesti pentru Lidia, si ne vedem sa le ducem cumva..
Fundatia Ovidiu rom, bine ca nu apucasem sa trimit mailul, caci deja o luasera pe Lidia in programul educational...frumos...ei au biroul, ca sa vedeti ironie, chiar in spatele blocului meu, la scoala 141.
Ca atare nu am trimis inca, astept sa vad daca si micutii de la orfelinat sunt deja luati sau nu...
patuturile micutilor sunt ceva cam de 1,5 m..cam asha ..nu ma pricep....
hai ca ma culc....pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Fetelor, ma bag si eu ca musca in lapte acum in al 12-le ceas.
Acum o saptamana am aflat de o posibiitate mai convenabila de a trimite pachete in Romania. Abia ieri am reusit sa obtin numarul de telefon si informatiile necesare. Deci eu si alte 2 fete din nVancouver(LauraB si AdinaGray) vrem sa trimitem la orfelinat haine si jucarii si credeti-ma ca am o gramada. Problema e ca nu o sa ajunga de Craciun. Poate dupa Revelion. Laura ar vrea sa adauge in pachet si ceva pt batrani. Credeti ca pachetul nostru ar mai fi de folos chiar daca e dupa Craciun? Problema e ca daca trimitem ne trebuie o adresa si numele unei persoane care sa poata ridica pachetul si eventual sa duca lucrurile la copilasi si la batrani.
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Dana, suuper oferta...ce crezi ca dupa Craciun nu mai aveam orfani? ,....ce frumos ar fi!!!!
ajutoarele sunt binevenite oricand..sarumana...Andreea, cine da adresa?
ducem noi si la batrani fara nici o problema...MERSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Pashosha, du-te si te culca ca-i tarziu

Deci asa ramane atunci. Strangem hainele, jucariiile si tot ce trebuie si pe 10 decembrie le trimit. Atunci e urmatorul transport.
Doar sa-midati adresa si numarul de telefon.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

quote:
Originally posted by Jasmine

Andreea_tx,stiu ca e la tine costumul.In caz ca gasesti pe cineva care are nevoie de el,da-l.Daca nu gasesti si te incurca pe-acolo...vedem cum facem sa-l iau inapoi.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

---------------------------------------------------------------------------------------------- Pai Jasmine daca tot nu iti mai treb pot sa-l donez la fete pentru batrani? daca ele cred ca le e de folos.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


andreea tx, ce zici , trimite fata pe adresa ta pachetul din Canada? stiu ca esti un pic mai libera si imi permit sa te abordez...

hai ca fug la munci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

am trimis adresa catre Dana. Pasho vezi ca am facut rost de un patut pentru Lidia este metalic si are 1.40 cu 70.cred ca e cam marisor prentru incaperea lor.ce zici? eu oricum il am la mine acasa daca nu e bun pentru ea il dam la altcineva.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

eu azi mi-am uitat telefonul acasa (pentru cei care ma suna) si scriu aici:
unu ce fac cu pomul din carefour, il cumpar in acest weekend sau nu?

doi: am si eu o perdea de cca 6 m in stare buna (eu mi-am schimbat perdeaua), credeti ca o vor putea folosi cei de la orfelinat? Exista acolo o croitoreasa care sa o ajusteze? ma rog asta cu perdeaua o pot vedea eu la petrecere. eu am pe cineva care ar putea sa croiasca si sa faca perdele (face niste lucruri absolut superbe) dar ii trebuie materialul si dimensiunile, plus ca trebuie cumparate niste sine de plastic (cele mai ieftine), asta se poate rezolva si dupa Craciun, daca adunam perdelelepana atunci. Imi amintesc cand eram la scoala si la inceputul anului scolar unii parinti aduceau perdele, altii fata de masa de la catedra, altii dulapul de rechizite, etc.

trei: daca se pune problema de carat pachete eu va pot ajuta cu masina numai sa-mi spuneti din timp, pot sa si primesc eventual la adresa mea dar nu prea am mult spatiu de stocare, deci in ziua in care le primesc trebuie sa ma ajute cineva sa le si duc unde este nevoie de ele. mai bine prefer sa o ajut pe Andreea daca are nevoie.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


ce marfaaa...avem patut..sarumana cine a dat...asha ca, declar public ca Lidia este acoperita cu hainute pe 1 an cred, apoi are patut, si scutece pana prin februarie..ca avem 2 mil de la Miha, mai pun si io 1 mil , Nina mai pune si ea..nu stiu cat..
ma gandeam sa merg sa ii iau ceva haine de la second hand..ce ziceti?
cat despre brad...unde il depozitam andreea? eu nu vreau sa duc nimic la orfelinat inainte de petrecere...ziceti si voi ..e si cum facem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Tare dureroasa imaginea zugravita de voi.
Trebuie sa caut jucariile de plus ( foarte multe am dat unei fetite cu probleme). Ce mai am aduc.
Lidia cam ce dimensiuni are? Cu bebelusul ei ce se intampla?



Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput